News

Laurence Fishburne w 4. sezonie Wiedźmina zagra kultową postać Sapkowskiego

Autor Kornel Lis
Kornel Lis12.01.20244 min.
Laurence Fishburne w 4. sezonie Wiedźmina zagra kultową postać Sapkowskiego

Laurence Fishburne dołączył do obsady serialu "Wiedźmin" i wcieli się w kultową postać z prozy Andrzeja Sapkowskiego. Aktor, znany między innymi z takich produkcji jak "Matrix" czy "John Wick", zagra Emiela Regisa - ulubieńca fanów, który pojawił się po raz pierwszy w powieści "Chrzest ognia". Cyrulik i zielarz dołącza do Geralta podczas jego podróży przez spustoszony wojną Kontynent. Fishburne jest podekscytowany, że będzie mógł odkrywać fantastyczny świat Wiedźmina.

Laurence Fishburne jako Emiel Regis

Aktor Laurence Fishburne, znany między innymi z takich produkcji jak "Matrix" czy najnowszy "John Wick 4", dołączył do obsady serialu "Wiedźmin" i wcieli się w kultową postać Emiela Regisa. Jest to jeden z ulubieńców fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego, twórcy wiedźmińskiego uniwersum.

Postać Emiela Regisa zadebiutowała w trzecim tomie sagi - powieści "Chrzest ognia". Jest to mądry cyrulik i zielarz z tajemniczą przeszłością, który w trakcie swoich podróży spotyka Geralt z Rivii i dołącza do niego. Razem przemierzają spustoszony wojną Kontynent, stawiając czoła licznym wrogom.

Kim jest Emiel Regis?

Kim zatem dokładnie jest Emiel Regis? Jak przedstawia go Andrzej Sapkowski? Regis to postać niezwykła i złożona. Z jednej strony jest dobrotliwym cyrulikiem i zielarzem, z drugiej ma mroczną przeszłość wampira.

W momencie spotkania z Geralt z Rivii, Emiel Regis zdążył już zostawić za sobą krwiożercze życie, zmienić swe obyczaje i poświęcić się medycynie oraz leczeniu ludzi. Jest inteligentny, bystry i choć dość oschły, potrafi okazywać głęboką empatię. Szybko zyskuje sympatię i zaufanie wiedźmina.

Relacja Geralta i Regisa to jeden z najciekawszych wątków w sadze. Ich niezwykła przyjaźń, wzajemny szacunek i zrozumienie sprawiają, że stają się nierozłączni.

Aktor cieszy się z występu w świecie Wiedźmina

Sam Laurence Fishburne wyraził swoją radość, że będzie mógł wcielić się w tę niezwykłą postać:

Cieszę się, że dołączyłem do obsady serialu i z ekscytacją wyczekuję odkrywania świata Wiedźmina

Aktor z pewnością w pełni odda charakter i osobowość Emiela Regisa. Jego doświadczenie, charyzma i talent gwarantują, że będzie to jedna z najlepiej zagranych postaci w serialu.

Aktor Laurence Fishburne
Rola Emiel Regis
Sezon serialu Czwarty

Czytaj więcej: Nolan i Scorsese wyróżnieni przez krytyków - kto wygra wyścig po Oscary?

Wcieli się w ulubieńca fanów prozy Sapkowskiego

Jak już wcześniej wspomniano, Emiel Regis to jedna z ulubionych postaci fanów wiedźmińskiego uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Jego pojawienie się w serialu z pewnością spotka się z entuzjazmem widzów.

Co sprawia, że Regis tak bardzo przypadł fanom do gustu?

 • Złożona osobowość i mroczna przeszłość
 • Inteligencja, bystrość umysłu i dobroć
 • Niezwykła, głęboka przyjaźń z Geraltem

Wcielenie się w tak kultową i lubianą postać to ogromne wyróżnienie dla aktora. Zwłaszcza gdy mowa o tak utalentowanym artyście jak Laurence Fishburne. Fani z niecierpliwością wyczekują jego kreacji.

Aktor znany z Matrixa i Johna Wicka

Laurence Fishburne w 4. sezonie Wiedźmina zagra kultową postać Sapkowskiego

Laurence Fishburne to aktor, reżyser i producent filmowy. Ma na swoim koncie role w tak znanych produkcjach jak trylogia "Matrix" (gdzie wcielił się w postać Morfeusza), "John Wick" i najnowszy "John Wick 4".

Wśród innych znanych filmów z jego udziałem znajdują się m.in.:

 • "Chłopaki z sąsiedztwa"
 • "Rzeka tajemnic"
 • "Ukryty wymiar"
 • Serial "Hannibal"

Jest zatem aktorem niezwykle doświadczonym, o ugruntowanej pozycji w Hollywood. Jego obsada w serialu "Wiedźmin" to ogromny atut i nobilitacja produkcji. Bez wątpienia przyciągnie dodatkowych widzów pragnących zobaczyćfilmowego Emiela Regisa.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiono obsadzenie aktora Laurence'a Fishburne'a w roli Emiela Regisa w czwartym sezonie serialu "Wiedźmin". Jest to postać niezwykle popularna wśród fanów, która zadebiutowała w trzeciej części sagi Andrzeja Sapkowskiego.

Przybliżono sylwetkę Emiela Regisa - inteligentnego cyrulika i zielarza o mrocznej przeszłości wampira. Opisano jego relację z Geraltem, bazującą na głębokim szacunku i zrozumieniu. Wyjaśniono, dlaczego Regis tak przypadł fanom do gustu.

Scharakteryzowano również aktora Laurence'a Fishburne'a, przypominając jego najsłynniejsze role filmowe. Podkreślono, że jego zaangażowanie to nobilitacja dla serialu i magnes dla widzów.

Podsumowując, artykuł w sposób wyczerpujący omawia tę ekscytującą informację z planu "Wiedźmina" i zniecierpliwienie fanów wyczekujących kreacji Fishburne'a jako Regisa.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
 2. Sekretny czat gwiazd kina akcji. Kevin Hart wygadał się!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Turecki Film: Najlepsze Tureckie Filmy
 5. Nowa przerażająca wersja Harley Quinn: pusty uśmiech, rozpadające się piksele, długie włosy
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły