News

Lily Gladstone nie była rozczarowana przegraną na Oscarach - zaskakująca reakcja aktorki

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak25.05.20243 min.
Lily Gladstone nie była rozczarowana przegraną na Oscarach - zaskakująca reakcja aktorki

Wyobrażasz sobie przegranie na najważniejszej gali branży filmowej, jaką są Oscary, a potem przeżywasz jeden z najszczęśliwszych dni w swoim życiu? Tak właśnie było w przypadku Lily Gladstone, aktorki nominowanej do Oscara za rolę w filmie Martina Scorsese "Czas krwawego księżyca". Po ogłoszeniu wyników nie czuła rozczarowania, bo jej plemię Blackfeet Nation zrobiło dla niej coś wyjątkowego - zorganizowało "Dzień Lily Gladstone", na który przybyło aż 2000 osób z całych Stanów Zjednoczonych!

Nagroda Akademii nie była priorytetem dla Gladstone

Lily Gladstone, nominowana do Oscara za rolę w filmie Martina Scorsese "Czas krwawego księżyca", nie czuła rozczarowania po przegranej na tegorocznej gali. W rozmowie z magazynem Esquire aktorka wyjawiła, że nagroda Akademii nie była dla niej najważniejsza.

Podczas wywiadu Gladstone opowiedziała o tym, jak po powrocie do domu została powitana przez swoją społeczność. Konfederacja plemienia zebrała się na specjalnie zorganizowane dla niej wydarzenie – "Dzień Lily Gladstone". Było to prawdziwe święto na jej cześć.

Jak przyznała aktorka, takie powitanie było dla niej ogromnym zaszczytem i poruszającym przeżyciem. Na "Dzień Lily Gladstone" przybyło aż 2000 osób z różnych zakątków Stanów Zjednoczonych. To pokazuje, jak ważna jest dla społeczności rdzennej Amerykanki i jak cenne jest jej osiągnięcie.

Plemię Blackfeet zczciło aktorkę "Dniem Lily Gladstone"

Organizatorzy przyjęcia powitalnego w rezerwacie Blackfeet Nation byli przekonani, że Lily Gladstone wróci do domu ze statuetką Oscara. Dlatego kiedy się tak nie stało, doszło do zabawnej sytuacji, którą aktorka wspomina z uśmiechem.

Przywódcy rezerwatu założyli, że Gladstone zwycięży, więc przygotowali kartonowe statuetki przypominające Oscary – dla dzieci. Gdy się jednak okazało, że nie otrzymała nagrody, obawiali się, że takie zabawki mogą ją urazić. Na szczęście aktorka w żadnym wypadku nie poczuła się rozczarowana!

  • Gladstone stwierdziła, że wiele osób spoza branży filmowej po prostu nie rozróżnia znaczenia nagród, takich jak Złote Globy i Oscary.
  • Najważniejsze było dla niej to, że film "Czas krwawego księżyca" został doceniony i uznany za historyczne dzieło.
  • Dlatego nie miało znaczenia, czy wróciła ze statuetką, czy bez niej. Liczyło się samo wyróżnienie dla tej produkcji.

Czytaj więcej: Najlepsze i najgorsze filmy roku. Polscy fani wstrzymują oddech!

Film "Czas krwawego księżyca" ma przełomowe znaczenie

Obraz wyreżyserowany przez legendarnego Martina Scorsese ma kluczowe znaczenie dla rdzennej społeczności Amerykanów. Jest to bowiem pierwszy tak duży projekt od czasów westernu "Tańczący z wilkami", który w tak szerokim zakresie przedstawia kulturę i historię Indian.

W "Czasie krwawego księżyca" Gladstone wcieliła się w postać Mollie Burkhart, kobiety z plemienia Siuksów. Jej niezwykła przemowa oraz gra aktorska zrobiły duże wrażenie na widzach i krytykich, co przełożyło się na nominację do Oscara.

Tak doniosłe i nagłośnione wydarzenie świadczy o tym, jak ważne są takie dzieła, które przybliżają odbiorcom kulturę rdzennych Amerykanów. Film Scorsese z pewnością zapisze się w historii jako kamień milowy pod tym względem.

Dlatego też zarówno dla Gladstone, jak i jej społeczności, docenienie tego filmu było o wiele ważniejsze niż indywidualna nagroda. Chociaż Oscar byłby wspaniałym wyróżnieniem, sama nominacja oznaczała już ogromny sukces.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły