Filmy

Listy do M2 Obsada - Premiera, Czas trwania, Reżyseria

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak12.01.20247 min.
Listy do M2 Obsada - Premiera, Czas trwania, Reżyseria

Listy do M2 to kontynuacja popularnej polskiej komedii romantycznej z 2019 roku. W filmie powraca dobrze znana widzom obsada z Karolinem Kopinskim, Tomaszem Karolakiem i Agnieszką Więdłochą na czele. Podobnie jak w pierwszej części, także i tym razem bohaterowie muszą zmierzyć się z problemami osobistymi i zawodowymi, a przy okazji dostarczyć widzom wielu powodów do śmiechu.

Kluczowe wnioski:
  • Kontynuacja hitowej polskiej komedii z 2019 roku
  • Powrót gwiazdorskiej obsady z pierwszej części
  • Kolejna porcja zabawnych perypetii głównych bohaterów
  • Premiera filmu odbędzie się tuż przed świętami Bożego Narodzenia
  • Reżyserii podjął się ponownie Patrick Yoka

Listy do M2 aktorzy i role

W obsadzie Listy do M2 znaleźli się znani i lubiani aktorzy, których widzowie doskonale pamiętają z pierwszej części produkcji. Główne role powtórzą więc Karolina Gruszka jako Melania oraz Tomasz Karolak jako Tomek. Będzie to dla nich już piąty wspólny film fabularny.

Karolina Gruszka wcieli się ponownie w samotną, rozwiedzioną matkę, próbującą odnaleźć się na trudnym rynku pracy i w życiu osobistym. Tomasz Karolak zagra zaś sympatycznego, acz nieco chaosu - Tomasza, który wciąż zmaga się z problemami finansowymi i brakiem stabilizacji.

Nie zabraknie również Agnieszki Więdłochy jako Sabiny oraz Piotra Adamczyka w roli Waldemara. Fani z pewnością ucieszą się na powrót swoich ulubionych bohaterów, których perypetie śmieszyły i wzruszały zarazem.

Nowe postacie i aktorzy

Oprócz sprawdzonych twarzy, w sequelu zobaczymy też nowych bohaterów. Do obsady dołączyli między innymi Cezary Pazura oraz Rafał Zawierucha. Ten drugi wcieli się w tajemniczego Przemysława, który skomplikuje życie miłosne Melanii i Tomasza.

Twórcy zadbali więc o to, by fabuła była pełna zaskakujących zwrotów akcji. A wszystko to przy akompaniamencie doskonałych aktorskich kreacji znanych gwiazd polskiego kina.

Listy do M2 fabuła filmu komedia

Listy do M2 to kontynuacja losów bohaterów, których poznaliśmy w pierwszej odsłonie Listów do M. Tym razem twórcy skupili się na dalszych perypetiach Melanii i Tomasza. Oboje znaleźli się w dość kłopotliwych sytuacjach życiowych i zawodowych.

Melania nadal zmaga się z problemami finansowymi i brakiem stałej pracy. Jej starania o posadę nauczycielki języka angielskiego spełzają na niczym, zaś mieszkanie grozi jej eksmisją. Z kolei Tomasz wciąż nie potrafi uporać się ze swoją nieudolnością życiową i dryfującym stylem bycia.

W pewnym momencie los ponownie splata ze sobą ścieżki dawnych kochanków. Czy uda im się na nowo rozpalić uczucie? A może na drodze stanie im tajemniczy Przemysław, kolejny konkurent do serca Melanii?

Zabawne sytuacje i dialogi

Siłą Listów do M zawsze były zabawne, pełne ciepłego humoru sceny z udziałem głównych bohaterów. Twórcy postarali się, by pod tym względem sequel także nie zawiódł fanów. Zarówno Melania, jak i Tomasz, wpadają w komiczne sytuacje, które mają bawić widza przez cały seans.

Doskonałe dialogi i chemia pomiędzy aktorami sprawiają, że seans upływa pod znakiem śmiechu. Scenariusz wciąga, zaś losy bohaterów wzruszają i bawią zarazem. Listy do M 2 to zdecydowanie jedna z najzabawniejszych polskich komedii ostatnich lat.

Czytaj więcej: Obsada filmu Potop - 33 aktorów, w tym Daniel Olbrychski i Jerzy Zelnik

Listy do M2 reżyser scenariusz twórcy

Za kamerą Listów do M2, podobnie jak przy pierwszej części, stanął reżyser Patrick Yoka. To właśnie on odpowiada za charakterystyczny, ciepły klimat serii. Reżyser świetnie czuje potrzeby widza i umiejętnie balansuje pomiędzy wzruszeniem a momentami komediowymi.

Scenariusz do filmu napisała natomiast pomysłodawczyni całego cyklu - Masłowska. To jej zabawne dialogi i niebanalne pomysły fabularne przez lata przyciągały przed ekrany rzesze widzów. Nic więc dziwnego, że kontynuacja losów ulubionych bohaterów spotkała się z tak entuzjastycznym przyjęciem.

Listy do M2 polska premiera kinowa data

Listy do M2 Obsada - Premiera, Czas trwania, Reżyseria

Premiera Listów do M2 odbyła się 15 grudnia 2023 roku. Film trafił do szerokiej dystrybucji kinowej, gdzie będzie wyświetlany co najmniej do końca stycznia 2024 roku. Jest to więc doskonała propozycja na świąteczny bądź noworoczny seans.

Data premiery w Polsce 15.12.2023
Czas trwania w kinach Do końca stycznia 2024

W późniejszym terminie film zadebiutuje także na platformach VOD oraz stacjach telewizyjnych. Warto jednak wybrać się do kina, by w pełni wczuć się w świąteczny klimat produkcji.

Listy do M2 czas trwania seans pełny

Listy do M2 to film pełnometrażowy o łącznym czasie trwania 112 minut. Jest to więc typowy czas dla komedii romantycznych, który pozwala zarówno na dynamiczny rozwój fabuły, jak i szereg humorystycznych scen.

Warto zaznaczyć, że całkowity czas trwania filmu wlicza także napisy końcowe. Sam seans rozpoczyna się kilkuminutową sekwencją, po której widzowie mogą spokojnie usiąść na swoich miejscach.

Film nie posiada scen w trakcie lub po napisach końcowych. 112 minut fabuły to pełny czas projekcji, jaki przygotowali twórcy.

Listy do M2 oceny krytyków oraz widzów

Listy do M2 zebrały bardzo pozytywne recenzje zarówno wśród krytyków, jak i szeregowych widzów. W serwisie Filmweb produkcja otrzymała ocenę 7,6 na 10 możliwych punktów. To świetny wynik, plasujący sequel na podobnym poziomie co pierwszą część (7,8).

Bardzo udana kontynuacja losów sympatycznych bohaterów. Znakomite role, zabawna fabuła i wzruszające sceny - po prostu dobry, polski film, który doskonale sprawdzi się na świątecznym seansie.

Recenzenci także chwalą lekkość i ciepły humor produkcji. Podkreślają doskonałe aktorstwo i rewelacyjną chemię na ekranie Karoliny Gruszki oraz Tomasza Karolaka. Listy do M 2 mają zdecydowanie spore szanse, by powtórzyć sukces poprzedniczki.

Podsumowanie

Listy do M2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich premier kinowych ostatnich miesięcy. Kontynuacja losów sympatycznych bohaterów z pierwszej części z pewnością ucieszyła fanów, którzy z utęsknieniem czekali na ich powrót. I trzeba przyznać, że twórcy w pełni wywiązali się ze swojego zadania.

Film dostarcza dokładnie tego, czego można było oczekiwać - świetnej obsady w znakomitej formie, ciepłego humoru i wzruszających historii osobistych bohaterów. Chemia pomiędzy Karoliną Gruszką i Tomaszem Karolakiem tryska ekran i zdecydowanie jest motorem napędowym produkcji. Do tego świetni aktorzy drugoplanowi oraz atrakcyjne nowe postacie.

Nie brakuje charakterystycznego dla całego cyklu, inteligentnego humoru i zabawnych dialogów sytuacyjnych. Fabuła rozwija się dynamicznie i nie brakuje w niej zaskakujących zwrotów akcji. "Listy do M 2" to zdecydowanie jedna z tych premier świątecznych, które warto obejrzeć w kinie z całą rodziną.

Gorąco polecam wszystkim sympatykom polskich komedii romantycznych. To propozycja, która zadowoli zarówno fanów pierwszej części, jak i zupełnie nowych widzów. Świetna, lekka rozrywka na świąteczno-noworoczny czas.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
  2. Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Turecki Film: Najlepsze Tureckie Filmy
  5. Nowa przerażająca wersja Harley Quinn: pusty uśmiech, rozpadające się piksele, długie włosy
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły