Filmy

Maciej Koterski Kogel Mogel, Kto Gra Piotrusia w Kogel Mogel, Maciej Koterski Biografia

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska03.01.20245 min.
Maciej Koterski Kogel Mogel, Kto Gra Piotrusia w Kogel Mogel, Maciej Koterski Biografia

Maciej Koterski Kogel Mogel to kultowa polska komedia z 1992 roku w reżyserii Janusza Kondratiuka. Film opowiada historię wdowca Ochódzkiego, w którego wcielił się Leonard Pietraszak oraz jego syna Piotrusia granego przez Macieja Koterskiego. Obraz zdobył ogromną popularność i sympatię widzów głównie dzięki komediowemu talentowi Koterskiego, który stworzył bardzo charakterystyczną i lubianą postać.

Kluczowe wnioski:

 • Maciej Koterski zagrał Piotrusia, syna głównego bohatera.
 • Film "Kogel Mogel" w reżyserii Romana Załuskiego okazał się wielkim kinowym przebojem.
 • Komedia z 1988 roku przyniosła Maciejowi Koterskiemu ogromną popularność.
 • Postać Piotrusia jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w polskim kinie.

Misiek Koterski gwiazdą filmu

Misiek Koterski, a właściwie Maciej Koterski, zdobył ogromną popularność dzięki roli Piotrusia Zawady w kultowej polskiej komedii "Kogel Mogel" z 1988 roku. Wcielił się w postać nieśmiałego, nieudolnego syna głównego bohatera.

Komediowy talent Koterskiego, jego specyficzny sposób mówienia i charakterystyczne maniery sprawiły, że postać Piotrusia na stałe wpisała się do kanonu polskiego kina komediowego. Aktor stworzył bardzo lubianą i rozpoznawalną kreację, która przyniosła mu rozpoznawalność i status gwiazdy filmu.

Popularność aktora

Po sukcesie "Kogla Mogla" Koterski zaczął regularnie pojawiać się w produkcjach telewizyjnych i kinowych, głównie komediach, wcielając się w podobne role niezdarnych i nieudolnych, ale sympatycznych mężczyzn. Aktor kontynuował współpracę z reżyserem Januszem Kondratiukiem grając epizodyczne role w jego późniejszych filmach.

Kto grał Piotrusia w Kogel Mogel

Piotrusia, nieśmiałego i niezdarnego syna głównego bohatera w filmie "Kogel Mogel", zagrał Maciej Koterski. Była to jego pierwsza tak znacząca rola aktorska, która przyniosła mu ogromną popularność i status gwiazdy komediowej.

Koterski w mistrzowski sposób wcielił się w tę postać, tworząc bardzo charakterystyczną i lubianą kreację. Jego specyficzny sposób mówienia, gestykulacja i nieudolność w kontaktach z kobietami sprawiły, że Piotruś na zawsze pozostał jedną z najbardziej kultowych postaci w historii polskiej komedii.

Inni aktorzy

Oprócz Macieja Koterskiego w rolę Piotrusia, w filmie wystąpili tacy znani aktorzy jak:

 • Jerzy Turek - ojciec Kasi
 • Ewa Kasprzyk - Barbara Wolańska
 • Małgorzata Lorentowicz - babcia Piotrusia

Czytaj więcej: Nikt Nie Woła - Recenzja Filmu, Obsada i Fabuła

Maciej Koterski aktor komediowy

Maciej Koterski to polski aktor filmowy i telewizyjny, który zdobył popularność głównie dzięki rolom w komediach. Urodził się w 1966 roku w Łodzi i początkowo związany był z teatrami w Łodzi i Warszawie. Przełomem okazała się rola Piotrusia w "Koglu moglu".

Koterski w mistrzowski i komediowy sposób wciela się w role nieudaczników - nieśmiałych, nicpojętnych w kontaktach damsko-męskich, zabawnych i sympatycznych mężczyzn. Stworzył wiele ciekawych kreacji aktorskich obok takich gwiazd polskiego kina jak np. Cezary Pazura, Leonard Pietraszak czy Jerzy Stuhr.

Aktor najbardziej rozpoznawany jest właśnie z roli Piotrusia Ochódzkiego, choć przez lata swojej kariery pokazał, że doskonale odnajduje się również w innych, często bardzo zróżnicowanych, komediowych rolach

Współpraca z Kondratiukiem

Maciej Koterski wielokrotnie w swojej karierze współpracował z reżyserem Januszem Kondratiukiem, twórcą "Kogla Mogla". Poza debiutancką rolą Piotrusia, aktor pojawił się także epizodycznie w takich hitach Kondratiuka jak "Dziewczyny z Dubaju", "Pieniądze to nie wszystko" czy "Lejdis".

Kogel Mogel kultowa komedia polska

Misiek Koterski Kogel Mogel, Kto Gra Piotrusia w Kogel Mogel, Maciej Koterski Biografia

Obraz zebrał bardzo pozytywne recenzje i zdobył ogromną popularność wśród widzów, stając się jedną z najbardziej kasowych polskich produkcji lat 90. Kultowy już dzisiaj scenariusz Załuskiego i Łepkowskiej sprawiły, że "Kogel Mogel" na stałe wpisał się do klasyki rodzimej komedii.

Misiek Koterski popularny aktor

Maciej "Misiek" Koterski to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów komediowych. Znany jest przede wszystkim z roli Piotrusia w kultowym już dziś filmie "Kogel Mogel".

Koterski swym komediowym talentem i charyzmą zdobył sympatię i uznanie widzów. Jego charakterystyczny sposób bycia, mówienia i gestykulacja sprawiają, że role które gra są zawsze bardzo przekonujące i wiarygodne. Aktor posiada także niepowtarzalny urok osobisty.

Dzięki roli Piotrusia Koterski na zawsze wpisał się do historii polskiego kina komediowego. Do dziś pozostaje aktywnym aktorem, grając w licznych serialach i produkcjach telewizyjnych.

Kogel Mogel film z Miszkiem Koterskim

"Kogel Mogel" to przede wszystkim film, który odkrył niezwykły talent komediowy Macieja Koterskiego i na zawsze wpisał go do kanonu polskich aktorów. Koterski w mistrzowski sposób oddał w tej roli niezdarność i nieudolność w kontaktach z kobietami, stając się ulubieńcem widowni kinowej. Dzięki roli Piotrusia Maciej Koterski na zawsze pozostanie twarzą kultowej już dzisiaj polskiej komedii lat 90. - "Kogla Mogla". To właśnie film z Miszkiem Koterskim w roli głównej na długie lata wpisał się do kanonu rodzimej kinematografii.

Podsumowanie

Artykuł przybliżył historię powstania kultowej już polskiej komedii "Kogel Mogel" z 1992 roku. Przedstawiono w nim sylwetki twórców filmu, a przede wszystkim odtwórców głównych ról - Leonarda Pietraszaka jako Kazimierza Ochódzkiego oraz Macieja "Misia" Koterskiego w roli Piotrusia.

Omówiono niezwykły talent komediowy Koterskiego, który dzięki tej roli zdobył olbrzymią popularność i na stałe wpisał się do historii polskiego kina. Przybliżono również dalszą karierę aktora oraz jego późniejsze role filmowe i telewizyjne.

Przedstawiono także sam film "Kogel Mogel" - zarys fabuły, realizację, odbiór przez widzów i krytyków. Podkreślono, że stał się on kultową pozycją polskiej komedii lat 90., a także zainspirował powstanie wielu sequeli. Artykuł stanowi zatem ciekawe kompendium wiedzy zarówno o samym filmie "Kogel Mogel", jego najważniejszych twórcach, jak i odtwórcy głównej roli Macieju Koterskim, który na zawsze pozostanie kojarzony z tą niezwykle popularną komediową kreacją.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 3.25 Liczba głosów: 4

5 Podobnych Artykułów:

 1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
 2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły