Filmy

Maciej Koterski Kogel Mogel, Kto Gra Piotrusia w Kogel Mogel, Maciej Koterski Biografia

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska03.01.20245 min.
Maciej Koterski Kogel Mogel, Kto Gra Piotrusia w Kogel Mogel, Maciej Koterski Biografia

Maciej Koterski Kogel Mogel to kultowa polska komedia z 1992 roku w reżyserii Janusza Kondratiuka. Film opowiada historię wdowca Ochódzkiego, w którego wcielił się Leonard Pietraszak oraz jego syna Piotrusia granego przez Macieja Koterskiego. Obraz zdobył ogromną popularność i sympatię widzów głównie dzięki komediowemu talentowi Koterskiego, który stworzył bardzo charakterystyczną i lubianą postać.

Kluczowe wnioski:

 • Maciej Koterski zagrał Piotrusia, syna głównego bohatera.
 • Film "Kogel Mogel" w reżyserii Romana Załuskiego okazał się wielkim kinowym przebojem.
 • Komedia z 1988 roku przyniosła Maciejowi Koterskiemu ogromną popularność.
 • Postać Piotrusia jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w polskim kinie.

Misiek Koterski gwiazdą filmu

Misiek Koterski, a właściwie Maciej Koterski, zdobył ogromną popularność dzięki roli Piotrusia Zawady w kultowej polskiej komedii "Kogel Mogel" z 1988 roku. Wcielił się w postać nieśmiałego, nieudolnego syna głównego bohatera.

Komediowy talent Koterskiego, jego specyficzny sposób mówienia i charakterystyczne maniery sprawiły, że postać Piotrusia na stałe wpisała się do kanonu polskiego kina komediowego. Aktor stworzył bardzo lubianą i rozpoznawalną kreację, która przyniosła mu rozpoznawalność i status gwiazdy filmu.

Popularność aktora

Po sukcesie "Kogla Mogla" Koterski zaczął regularnie pojawiać się w produkcjach telewizyjnych i kinowych, głównie komediach, wcielając się w podobne role niezdarnych i nieudolnych, ale sympatycznych mężczyzn. Aktor kontynuował współpracę z reżyserem Januszem Kondratiukiem grając epizodyczne role w jego późniejszych filmach.

Kto grał Piotrusia w Kogel Mogel

Piotrusia, nieśmiałego i niezdarnego syna głównego bohatera w filmie "Kogel Mogel", zagrał Maciej Koterski. Była to jego pierwsza tak znacząca rola aktorska, która przyniosła mu ogromną popularność i status gwiazdy komediowej.

Koterski w mistrzowski sposób wcielił się w tę postać, tworząc bardzo charakterystyczną i lubianą kreację. Jego specyficzny sposób mówienia, gestykulacja i nieudolność w kontaktach z kobietami sprawiły, że Piotruś na zawsze pozostał jedną z najbardziej kultowych postaci w historii polskiej komedii.

Inni aktorzy

Oprócz Macieja Koterskiego w rolę Piotrusia, w filmie wystąpili tacy znani aktorzy jak:

 • Jerzy Turek - ojciec Kasi
 • Ewa Kasprzyk - Barbara Wolańska
 • Małgorzata Lorentowicz - babcia Piotrusia

Czytaj więcej: Nikt Nie Woła - Recenzja Filmu, Obsada i Fabuła

Maciej Koterski aktor komediowy

Maciej Koterski to polski aktor filmowy i telewizyjny, który zdobył popularność głównie dzięki rolom w komediach. Urodził się w 1966 roku w Łodzi i początkowo związany był z teatrami w Łodzi i Warszawie. Przełomem okazała się rola Piotrusia w "Koglu moglu".

Koterski w mistrzowski i komediowy sposób wciela się w role nieudaczników - nieśmiałych, nicpojętnych w kontaktach damsko-męskich, zabawnych i sympatycznych mężczyzn. Stworzył wiele ciekawych kreacji aktorskich obok takich gwiazd polskiego kina jak np. Cezary Pazura, Leonard Pietraszak czy Jerzy Stuhr.

Aktor najbardziej rozpoznawany jest właśnie z roli Piotrusia Ochódzkiego, choć przez lata swojej kariery pokazał, że doskonale odnajduje się również w innych, często bardzo zróżnicowanych, komediowych rolach

Współpraca z Kondratiukiem

Maciej Koterski wielokrotnie w swojej karierze współpracował z reżyserem Januszem Kondratiukiem, twórcą "Kogla Mogla". Poza debiutancką rolą Piotrusia, aktor pojawił się także epizodycznie w takich hitach Kondratiuka jak "Dziewczyny z Dubaju", "Pieniądze to nie wszystko" czy "Lejdis".

Kogel Mogel kultowa komedia polska

Misiek Koterski Kogel Mogel, Kto Gra Piotrusia w Kogel Mogel, Maciej Koterski Biografia

Obraz zebrał bardzo pozytywne recenzje i zdobył ogromną popularność wśród widzów, stając się jedną z najbardziej kasowych polskich produkcji lat 90. Kultowy już dzisiaj scenariusz Załuskiego i Łepkowskiej sprawiły, że "Kogel Mogel" na stałe wpisał się do klasyki rodzimej komedii.

Misiek Koterski popularny aktor

Maciej "Misiek" Koterski to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów komediowych. Znany jest przede wszystkim z roli Piotrusia w kultowym już dziś filmie "Kogel Mogel".

Koterski swym komediowym talentem i charyzmą zdobył sympatię i uznanie widzów. Jego charakterystyczny sposób bycia, mówienia i gestykulacja sprawiają, że role które gra są zawsze bardzo przekonujące i wiarygodne. Aktor posiada także niepowtarzalny urok osobisty.

Dzięki roli Piotrusia Koterski na zawsze wpisał się do historii polskiego kina komediowego. Do dziś pozostaje aktywnym aktorem, grając w licznych serialach i produkcjach telewizyjnych.

Kogel Mogel film z Miszkiem Koterskim

"Kogel Mogel" to przede wszystkim film, który odkrył niezwykły talent komediowy Macieja Koterskiego i na zawsze wpisał go do kanonu polskich aktorów. Koterski w mistrzowski sposób oddał w tej roli niezdarność i nieudolność w kontaktach z kobietami, stając się ulubieńcem widowni kinowej. Dzięki roli Piotrusia Maciej Koterski na zawsze pozostanie twarzą kultowej już dzisiaj polskiej komedii lat 90. - "Kogla Mogla". To właśnie film z Miszkiem Koterskim w roli głównej na długie lata wpisał się do kanonu rodzimej kinematografii.

Podsumowanie

Artykuł przybliżył historię powstania kultowej już polskiej komedii "Kogel Mogel" z 1992 roku. Przedstawiono w nim sylwetki twórców filmu, a przede wszystkim odtwórców głównych ról - Leonarda Pietraszaka jako Kazimierza Ochódzkiego oraz Macieja "Misia" Koterskiego w roli Piotrusia.

Omówiono niezwykły talent komediowy Koterskiego, który dzięki tej roli zdobył olbrzymią popularność i na stałe wpisał się do historii polskiego kina. Przybliżono również dalszą karierę aktora oraz jego późniejsze role filmowe i telewizyjne.

Przedstawiono także sam film "Kogel Mogel" - zarys fabuły, realizację, odbiór przez widzów i krytyków. Podkreślono, że stał się on kultową pozycją polskiej komedii lat 90., a także zainspirował powstanie wielu sequeli. Artykuł stanowi zatem ciekawe kompendium wiedzy zarówno o samym filmie "Kogel Mogel", jego najważniejszych twórcach, jak i odtwórcy głównej roli Macieju Koterskim, który na zawsze pozostanie kojarzony z tą niezwykle popularną komediową kreacją.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 3.25 Liczba głosów: 4

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Najważniejsze festiwale filmowe na świecie
FilmyNajważniejsze festiwale filmowe na świecie

Odkryj najważniejsze międzynarodowe festiwale filmowe na świecie, takie jak Cannes, Berlinale i Sundance. Poznaj historię, tradycje oraz prestiżowe nagrody festiwalowe tych kluczowych wydarzeń branży filmowej.