News

Mało im! Nakręcili nowy horror Smętarz dla zwierzaków

Autor Kornel Lis
Kornel Lis09.02.20246 min.
Mało im! Nakręcili nowy horror Smętarz dla zwierzaków

Twórcy horroru "Smętarz dla zwierzaków" z 2019 roku, Dennis Widmyer i Kevin Kölsch, nie próżnują i wracają z kolejnym przerażającym projektem. Tym razem duet postanowił zrealizować autorski scenariusz osadzony w mrocznym lesie. W roli głównej obsadzili gwiazdę serialu "Stranger Things", Grace Van Dien. Film opowie o grupie nastolatków, którzy przekroczywszy granicę zakazanego terenu, budzą demony drzemiące w głębi kniei. Teraz ich walka o przetrwanie stanie się prawdziwym koszmarem.

Twórcy horroru wracają z nowym projektem

Dennis Widmyer i Kevin Kölsch, reżyserzy horroru „Smętarz dla zwierzaków” na podstawie powieści Stephena Kinga, mają na swoim koncie kolejny film grozy. Tym razem jest to ich autorski projekt zatytułowany „The Swallow”.

Po sukcesie ekranizacji horroru Kinga, duet filmowców postanowił ponownie zająć się gatunkiem, który im wychodzi najlepiej. Tym razem jednak zrezygnowali z adaptacji, tworząc własną historię. Zarówno scenariusz, jak i reżyseria nowego filmu należą bowiem do Kölscha i Widmyera.

Doświadczenie w gatunku grozy

Panowie udowodnili już, że potrafią stworzyć przerażającą historię, która zatrzyma widza w fotelu. „Smętarz dla zwierzaków” zebrał pozytywne recenzje i okazał się kasowym sukcesem.

Teraz duet filmowców chce pójść za ciosem i ponownie wprowadzić widzów w nastrój grozy. Czy po mrocznej adaptacji Kinga ich autorski pomysł również przyniesie sukces?

Grace Van Dien gwiazdą najnowszego horroru

Główną rolę w nowym filmie Kölscha i Widmyera otrzymała Grace Van Dien, znana między innymi z roli Chrissy w czwartym sezonie serialu „Stranger Things”. To właśnie ona wcieli się w postać Ziggy, jednej z bohaterek filmu.

Groza budzi się w lesie niczym uśpiony koszmar. Każdy ich krok może być ostatnim. Jak przetrwać, gdy grunt dosłownie umyka im spod stóp?

Jak donoszą twórcy, Ziggy wraz z czwórką przyjaciół udaje się na wyprawę w urokliwe, lecz zakazane rejony leśne. Kiedy młodzi ludzie przekraczają granicę niedozwolonego obszaru, budzą tym samym demony i siły, które od dawna drzemały w tym miejscu.

Las, który dotąd wydawał się azylem spokoju, nagle zaczyna stanowić śmiertelne zagrożenie. Nawet sama ziemia zdaje się pochłaniać bohaterów. Ich walka o przeżycie w tych makabrycznych okolicznościach będzie prawdziwą próbą charakterów.

Koprodukcja kilku wytwórni

Film „The Swallow” jest koprodukcją kilku znanych wytwórni filmowych, które mają na koncie takie produkcje, jak „Podwodna pułapka” czy horror „Barbarian”. Duże studio stojące za projektem daje nadzieję, że będzie to wysokobudżetowa produkcja grozy.

Plakat filmu sugeruje ponadto, że „The Swallow” może być thrillerem z domieszką survivalu. Czy taki miks gatunkowy sprawdzi się na ekranie i przestraszy widzów? O tym przekonamy się wkrótce.

Czytaj więcej: Zaplątana obsada w sieci - pierwsze plakaty do Madame Web

Scenariusz i reżyseria duetu Kölsch i Widmyer

Jak już wspomniano, tym razem za scenariusz i reżyserię nowego horroru w całości odpowiadają Dennis Widmyer i Kevin Kölsch. Panowie zdecydowali się na realizację własnego pomysłu, bez oglądania się na znane już dzieła.

Zajmując się wszystkimi kluczowymi elementami produkcji, duet filmowców chce nadać swojemu horrorowi charakterystyczny, rozpoznawalny styl. Czy to się uda? Widzowie z pewnością dają im kredyt zaufania po „Smętarzu dla zwierzaków”.

Groza na miarę XXI wieku

Twórcy zapowiadają, że „The Swallow” ma być horrorem na miarę współczesności. Choć fabuła osadzona jest w odizolowanym, leśnym terenie, to realizacja ma spełniać standardy i oczekiwania współczesnej widowni.

Film ma zaoferować mocne, przerażające sceny, ale także skupić się na psychologii bohaterów i ich walce o przetrwanie w ekstremalnej sytuacji. Czy ta strategia sprawdzi się i przyniesie zamierzony efekt grozy? O tym przekonamy się po premierze.

Groza budzi się w lesie niczym uśpiony koszmar

Mało im! Nakręcili nowy horror Smętarz dla zwierzaków

Niezwykle istotnym elementem każdego horroru jest odpowiednie wykreowanie klimatu i budowanie napięcia. Dennis Widmyer i Kevin Kölsch udowodnili już, że potrafią operować strachem na ekranie.

W ich nowym filmie nastrój grozy ma tworzyć mroczny, tajemniczy las, który skrywa demony tylko czekające, by się obudzić. To klasyczny zabieg, który jednak wciąż działa na widza.

Film "Smętarz dla zwierzaków"
Gatunek Horror
Data premiery 2019
Ocena na IMDb 6.2/10

Twórcy "Smętarza dla zwierzaków" już udowodnili, że potrafią bawić się konwencją i elementami typowymi dla horroru. Podobne zabiegi zastosują zapewne w nowej produkcji, aby wzmagać u widza uczucie zagrożenia.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówione zostały szczegóły nowego horroru pt. „The Swallow”, który wyreżyserują Dennis Widmyer i Kevin Kölsch. Panowie ci odpowiadali już za adaptację „Smętarza dla zwierzaków” Stephena Kinga, więc mają doświadczenie w gatunku grozy.

Tym razem duet filmowców zajął się autorskim projektem, będąc odpowiedzialnymi zarówno za scenariusz, jak i reżyserię. W rolach głównych wystąpi między innymi Grace Van Dien, znana z serialu „Stranger Things”. Fabuła skupia się na grupie nastolatków, którzy przez przypadek budzą demony schowane głęboko w mrocznym lesie.

Z informacji prasowych wynika, że „The Swallow” ma być nowoczesnym horrorem, nastawionym na budowanie grozy i strachu u widza. Film stawiać ma nie tylko na efekty specjalne, ale także na psychologiczne aspekty opowieści. Czy ta strategia się powiedzie, przekonamy się najpewniej niedługo po premierze.

Podsumowując, „The Swallow” zapowiada się jako obiecujący horror z potencjałem na wiele mocnych scen, które przyprawią widzów o szybsze bicie serca. Jeśli twórcom uda się zrealizować swoją wizję, możemy mieć do czynienia z przebojem gatunku grozy.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły