News

Małpy namieszały w Box Office USA. Ich rządy trwają

Autor Kornel Lis
Kornel Lis13.05.20243 min.
Małpy namieszały w Box Office USA. Ich rządy trwają

Kochani kinomaniacy, mamy dla Was niezłą niespodziankę! Owszem, spodziewaliście się, że wielkie letnie hity zagoszczą na ekranach, ale nikt nie przewidział takiej skali sukcesu. "Królestwo planety małp" dosłownie przejęło władzę nad amerykańskimi kinami. Film Disneya zaprezentował się lepiej niż większość przewidywań i udowodnił, że potęga małp nie słabnie.

Udany box office filmu "Królestwo planety małp"

Małpy zatriumfowały w tym tygodniu! Fani dawno nie czekali z taką niecierpliwością na premierę jak w przypadku "Królestwa planety małp". Wyczekiwany film wyreżyserowany przez Wesa Balla nie tylko spełnił oczekiwania widzów, ale nawet je przebił. Kinowe kasy dzwoniły jak szalone!

Według szacunków, na samym otwarciu "Królestwo" zarobiło aż 56,5 milionów dolarów. Wynik ten jest niemal identyczny jak poprzednie części kultowej serii Disneya - "Geneza planety małp" oraz "Wojna o planetę małp". Dla największego studia na świecie to powód do świętowania.

Sukces ten sprawi również, że dłużej potrwają rządy małp w Box Office USA. "Królestwo" ma bowiem realne szanse, aby w tym roku zadomowić się w ścisłej czołówce najlepszych premier. Kinomaniakom pozostaje tylko zapiąć pasy i cieszyć się, że lato nadeszło!

  • Wynik otwarcia "Królestwa planety małp" wyniósł 56,5 mln dolarów
  • To czwarty najlepszy start w 2024 roku i najlepszy ze wszystkich premier Disneya
  • Sukces gwarantuje długie panowanie filmu na kinowych kasach

Dobry wynik filmów z poprzednich weekendów

Nie tylko "Królestwo" może świętować zwycięstwo. Weekend przyniósł dobre wieści dla większości letnich hitów kinowych. Obecnie na ekranach możemy oglądać same gwiazdy.

Dzielnie trzyma się "Godzilla i Kong: Nowe imperium". Kontynuacja superbohaterskiego widowiska Warner Bros. po siedmiu tygodniach nadal utrzymuje się w pierwszej piątce amerykańskich kin. Świetne letnie nastroje towarzyszą również animacji "Kung Fu Panda 4" od DreamWorks.

Natomiast fani "Gwiezdnych wojen" po raz kolejny udowodnili swoją miłość do sagi. Wznowienie slajsera "Mroczne widmo" z 1999 roku przyciągnęło na siłę najwierniejszych fanów. Szkoda tylko, że pozostali postanowili sobie odpuścić.

Czytaj więcej: Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość

Nowe premiery filmowe mogą zagrozić małpiej dominacji w kinach

Zdjęcie Małpy namieszały w Box Office USA. Ich rządy trwają

Małpy przez jakiś czas będą jednak musiały dzielić się uwagą widzów. Już za tydzień ruszają trzy mocne premiery filmowe, które mogą zakłócić obecny duopol Disneya i Warner Bros.

Paramount zaprezentuje ciekawie zapowiadającą się familijną komedię "Istoty fantastyczne" z Ryanem Reynoldsem w głównej roli. Z kolei Lionsgate chce straszyć publiczność horrorowym rebootem serii "The Strangers".

Ale największą ciekawostką może okazać się "Back to Black. Historia Amy Winehouse" od Focus Features. To jeden z niewielu tegorocznych biograficznych filmów muzycznych, więc być może uda mu się zdobyć niszową publiczność.

Pozostaje tylko poczekać i zobaczyć, czy te nowości poradzą sobie z drapieżnymi małpami na kinowych kasach. Rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco!

Najczęstsze pytania

Niestety, dokładna data cyfrowej premiery filmu "Królestwo planety małp" nie jest jeszcze znana. Jednak biorąc pod uwagę standardowy cykl życia kinowego hitu, możemy się spodziewać, że trafi on na VOD najprawdopodobniej w okresie między końcem lipca a połową sierpnia 2024 roku.

Wszystko na to wskazuje, że "Królestwo planety małp" jest zwieńczeniem całej trylogii prequeli. Reżyser Wes Ball potwierdził już wcześniej, że film stanowi zamknięcie wątków zapoczątkowanych w "Genezie planety małp" z 2011 roku. Nie wiadomo jednak, czy Disney w przyszłości nie zdecyduje się na restart cyklu.

Według przedstawionych danych box office'owych z 2024 roku, największym kinowym hitem okazała się kontynuacja science-fiction "Diuna: część druga". Epicki film Denisa Villeneuve'a zarobił na całym świecie ponad 281 milionów dolarów, w tym 82,5 mln dolarów w samym amerykańskim box office'ie.

Niestety szczegółowy budżet "Królestwa planety małp" nie został ujawniony. Jednak biorąc pod uwagę, że poprzednia część "Wojna o planetę małp" kosztowała 150 milionów dolarów, a "Królestwo" jest kolejną odsłoną tej efektownej serii sci-fi, możemy założyć, że budżet wyniósł co najmniej 100-120 milionów dolarów.

Poza "Królestwem planety małp", do grona największych hitów wiosny 2024 roku należą m.in. "Godzilla i Kong: Nowe imperium" z wpływami przekraczającymi 191 milionów dolarów, animacja "Kung Fu Panda 4" z wynikiem ponad 191 milionów dolarów oraz komedia "Pogromcy duchów: Imperium lodu" z zarobkami na poziomie 111 milionów dolarów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Barbie, Ryan Gosling i America Ferrera reagują na brak nominacji dla Grety Gerwig i Margot Robbie
  2. Orville - czy nadchodzi 4. sezon? Seth MacFarlane rozwiewa wątpliwości
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Komedia Rodzina - Najlepsze Filmy Familijne Komedie
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły