News

Marvel uznał Daredevila i inne seriale Netfliksa za część MCU. Nowa chronologia, koniec sporów!

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak10.01.20247 min.
Marvel uznał Daredevila i inne seriale Netfliksa za część MCU. Nowa chronologia, koniec sporów!

Marvel raz na zawsze rozstrzygnął problem, który od dobrych kilku lat spędzał sen z powiek fanom Domu Pomysłów - czy seriale platformy Netflix z superbohaterami powinniśmy traktować jako oficjalną część kinowego uniwersum MCU. Disney+, aktualizując chronologię produkcji Marvela, potwierdził, że takie seriale jak Daredevil, Jessica Jones czy Luke Cage są teraz canoniczne w MCU. Oznacza to, że postacie takie jak Daredevil, Kingpin, Punisher i Jessica Jones oficjalnie dołączyły do obsady kinowego uniwersum Marvela, kończąc tym samym wieloletnie spory fanów na ten temat.

Marvel oficjalnie włączył Netfliksa do MCU

Marvel Studios dokonało wielkiego kroku, oficjalnie włączając seriale platformy Netflix osadzone w uniwersum superbohaterów do kanonu Kinowego Uniwersum Marvela. Dotyczy to takich produkcji jak Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, Punisher oraz Defenders. Status tych seriali od dawna pozostawał niejednoznaczny, mimo że pojawiały się w nich drobne odniesienia do filmów MCU.

Teraz wszystko stało się jasne za sprawą dodania seriali Netflixa do oficjalnej osi czasu MCU udostępnionej na platformie Disney+. To definitywnie kończy spory fanów na temat kanoniczności Przymierza Obrońców względem kinowego uniwersum i wyjaśnia obecność takich postaci jak Daredevil czy Kingpin w najnowszych produkcjach MCU.

Gdzie umiejscowiono seriale Netflixa na osi czasu MCU

Seriale Netflixa zostały logicznie rozmieszczone na zaktualizowanej osi czasu MCU obok innych seriali i filmów studia Marvel. I tak na przykład Daredevil rozgrywa się tuż po wydarzeniach z Avengers, zaś Iron Fist dzieje się równolegle do Doktora Strange'a. Dokładne umiejscowienie seriali Netflixa w MCU pozwala teraz lepiej zrozumieć fabułę i chronologię wydarzeń.

Co istotne, seriale Netflixa nie zostały potraktowane jak produkcje drugiej kategorii. Figurują obok takich hitów Kinowego Uniwersum Marvela jak Strażnicy Galaktyki, Captain America: Wojna bohaterów czy Avengers: Koniec gry. To pokazuje, że Marvel Studios poważnie podchodzi do serialowego dziedzictwa platformy Netflix.

Aktualizacja osi czasu MCU z serialami Netflixa

Aktualizacja oficjalnej osi czasu MCU była konieczna, aby sensownie umiejscowić nowe seriale platformy Disney+ rozgrywające się w uniwersum Marvela. Jak się okazało, była to też okazja do rozstrzygnięcia kwestii kanoniczności starszych seriali Netflixa osadzonych w MCU.

Dzięki dodaniu takich tytułów jak Daredevil czy Jessica Jones do osi czasu Kinowego Uniwersum Marvela, fani w końcu otrzymali jasną odpowiedź na nurtujące ich od lat pytanie. Seriale Netflixa są teraz pełnoprawną, kanoniczną częścią MCU.

Czy powstaną kolejne sezony seriali Netflixa osadzonych w MCU?

Póki co Marvel Studios nie potwierdziło planów kontynuowania seriali Netflixa na platformie Disney+, choć może to być kwestią czasu. Włączenie tych seriali do oficjalnego MCU otwiera furtkę do ponownego wykorzystania postaci takich jak Daredevil, Jessica Jones czy Luke Cage w przyszłych produkcjach.

Niewykluczone zatem, że doczekamy się kolejnych sezonów kultowych seriali osadzonych w uniwersum Marvela, które zyskały już status produkcji kanonicznych w MCU.

Czytaj więcej: Najnowsze filmy i seriale na Netflix - Odkryj premierowe dodatki grudnia

Daredevil i Punisher dołączyli do MCU

Jednymi z najbardziej wyczekiwanych powrotów do MCU były postacie Daredevila oraz Punishera, których znakomicie sportretowali Charlie Cox oraz Jon Bernthal. Choć w serialach Netflixa poruszali się głównie po ulicach Nowego Jorku, ich historie były mocno osadzone w szerszym uniwersum Marvela.

Daredevil pojawił się już gościnnie w serialu Spider-Man: Homecoming, a Kingpin w Hawkeye. Teraz jednak, dzięki aktualizacji osi czasu MCU, obie te postacie oraz Punisher dołączyły do kinowego uniwersum na dobre. Otwiera to furtkę do ich udziału w przyszłych produkcjach MCU obok takich postaci jak Iron Man, Thor czy Kapitan Ameryka.

Status Daredevila, Punishera i Kingpina w MCU został w końcu jednoznacznie potwierdzony. Te kultowe komiksowe postacie są teraz pełnoprawnymi mieszkańcami kinowego uniwersum Marvela.

Czego możemy spodziewać się po Daredevilu i Punisherze w MCU?

Trudno przewidzieć, jaką dokładnie rolę Daredevil i Punisher odegrają w 4. i 5. Fazie MCU. Być może pojawią się gościnnie w kilku serialach, być może powstaną solowe produkcje z tymi postaciami. Pewne jest natomiast to, że ich obecność wzbogaci i urozmaici fabułę przyszłych filmów osadzonych w uniwersum Marvela.

Defendersi canoniczni w MCU po latach sporów

Marvel uznał Daredevila i inne seriale Netfliksa za część MCU. Nowa chronologia, koniec sporów!

Wraz z aktualizacją osi czasu MCU i dodaniem do niej takich seriali Netflixa jak Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist czy Defenders została zamknięta debata na temat ich statusu kanonicznego względem Kinowego Uniwersum Marvela.

Przez wiele lat pozostawało to zagadką dla fanów. Czy serialowa drużyna superbohaterów Defendersi jest częścią szerszego MCU? Dziś wiemy już, że tak. Grupa herosów walcząca z przestępczością na ulicach Nowego Jorku oficjalnie stała się częścią Marvel Cinematic Universe.

  • Seriale Netflixa z superbohaterami mają w MCU taki sam status kanoniczny jak filmy Kinowego Uniwersum Marvela.
  • Oś czasu MCU ostatecznie rozstrzyga kwestię kanoniczności i umiejscawia fabułę seriali Netflixa obok filmów o Avengers i Strażnikach Galaktyki.

Fani Marvela mogą odetchnąć z ulgą, że los takich postaci jak Daredevil, Jessica Jones czy Luke Cage został w końcu wyjaśniony, a ich przygody mają teraz swoje jasno określone miejsce w chronologii Kinowego Uniwersum Marvela.

Kingpin i Jessica Jones wreszcie w MCU

Wraz z potwierdzeniem kanoniczności takich seriali platformy Netflix jak Daredevil, Jessica Jones, Iron First, Luke Cage, Punisher oraz Defenders względem Kinowego Uniwersum Marvela, zamknięty został wieloletni spór fanów na temat statusu tych produkcji i ich bohaterów.

Największymi beneficjentami tej sytuacji są z pewnością Kingpin (Vincent D'Onofrio) i Jessica Jones (Krysten Ritter), których los od dawna pozostawał niepewny, mimo że w filmach i serialach MCU pojawiały się odniesienia do wydarzeń z seriali Netflixa.

Postać Status w MCU
Kingpin kanoniczny
Jessica Jones kanoniczna

Teraz możemy z całą pewnością powiedzieć, że Kingpin i Jessica Jones są pełnoprawnymi mieszkańcami Kinowego Uniwersum Marvela. Być może już niedługo zobaczymy ponownie te postacie w nowych produkcjach osadzonych w MCU.

Echo potwierdza seriale Netflixa w kinowym uniwersum

Zaktualizowana oś czasowa Kinowego Uniwersum Marvela na platformie Disney+, na której znalazły się seriale Netflixa z uniwersum superbohaterów Marvela, to niejedyny dowód na ich kanoniczność w MCU. Potwierdzeniem są też najnowsze produkcje osadzone w tym świecie.

Doskonałym tego przykładem jest serial Echo, który wprost nawiązuje do wydarzeń z Daredevila i pokazuje, że Kingpin odgrywa wciąż istotną rolę w Nowym Jorku opanowanym przez superbohaterów. Podobnie było wcześniej w przypadku serialu Hawkeye.

Te liczne dowody nie pozostawiają już żadnych złudzeń, że seriale Netflixa rozgrywające się w uniwersum Marvela są pełnoprawnymi, kanonicznymi produkcjami osadzonymi w MCU. Oś czasu na Disney+ tylko to potwierdza i dodatkowo uwiarygadnia.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiono bardzo istotny krok ze strony Marvel Studios, jakim było oficjalne włączenie seriali platformy Netflix osadzonych w uniwersum Marvela do kanonu Kinowego Uniwersum Marvela. Dotyczy to takich tytułów jak Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, Punisher i Defenders. Dotychczas ich status pozostawał niejednoznaczny.

Kluczowym dowodem na pełną kanoniczność tych seriali jest umieszczenie ich na oficjalnej osi czasu MCU udostępnionej na Disney+, obok filmów o Avengers i Strażnikach Galaktyki. Pokazuje to, że seriale Netflixa nie są już dłużej traktowane jako produkcje drugiej kategorii.

Artykuł szczegółowo omawia konsekwencje tej decyzji, analizując gdzie dokładnie na osi czasu MCU umieszczono poszczególne seriale Netflixa i jak wpływa to na chronologię i ciągłość fabuły całego Kinowego Uniwersum Marvela. Nie zabrakło też spekulacji, czy oznacza to powrót takich postaci jak Daredevil i Kingpin w nowych produkcjach osadzonych w MCU.

Podsumowując, artykuł wyczerpująco wyjaśnia, w jaki sposób Marvel Studios zakończyło wieloletni spór fanów i jednoznacznie określiło status kanoniczny seriali Netflixa osadzonych w komiksowym uniwersum. Stanowią one teraz pełnoprawną, integralną część Marvel Cinematic Universe.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły