News

Michael Keaton o pracy na planie filmu Beetlejuice Beetlejuice: ogromna frajda

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak20.02.20245 min.
Michael Keaton o pracy na planie filmu Beetlejuice Beetlejuice: ogromna frajda

Michael Keaton, czyli odtwórca roli tytułowego Beetlejuice'a, opowiedział o kulisach pracy na planie sequela kultowej komedii grozy Tima Burtona z 1988 roku. Aktor zdradził, że reżyser postawił na praktyczne efekty specjalne zamiast komputerowych. Dla Keatona była to ogromna frajda po latach grania przed "zielonym ekranem". Sequel "Beetlejuice Beetlejuice" trafi do kin we wrześniu 2023 roku. W artykule przypominamy także najważniejsze role w bogatej karierze aktora.

Michael Keaton o filmie Beetlejuice Beetlejuice

Michael Keaton, czyli odtwórca roli tytułowego Beetlejuice'a, udzielił niedawno wywiadu, w którym opowiedział o kulisach pracy na planie sequela kultowej komedii grozy Tima Burtona z 1988 roku. Aktor zdradził, że reżyser postawił na praktyczne efekty specjalne zamiast komputerowych. Dla Keatona była to ogromna frajda po latach grania przed "zielonym ekranem".

Aktor przyznał, że praca przy sequelu była dla niego powrotem do korzeni i przypomniała mu początki kariery, kiedy efekty specjalne były tworzone w bardziej tradycyjny sposób. Stwierdził, że obserwowanie ludzi trzymających rekwizyty i udających, że coś się dzieje, sprawiło mu wiele radości. Zdradził też, że on i Burton już na wczesnym etapie zdecydowali, że sequel będzie opierał się głównie na praktycznych efektach.

Burton stawia na praktyczne efekty

Z wypowiedzi Keatona wynika, że Tim Burton, reżyser pierwszego "Soku z żuka" i sequela "Beetlejuice Beetlejuice", celowo zrezygnował z nowoczesnych, komputerowych efektów specjalnych, decydując się na te tworzone w tradycyjny sposób - z użyciem rekwizytów, dymów, ludzi przebranych w kostiumy. Taki rodzaj pracy aktor określił mianem "ogromnej frajdy" po latach grania przed "zielonym ekranem" i udawania, że widzi coś, czego tak naprawdę nie ma.

Keaton stwierdził, że praca z prawdziwymi rekwizytami i aktorami była dla niego powrotem do początków kariery, kiedy kręcenie filmów wyglądało zupełnie inaczej niż dzisiaj. Dodał, że cieszy się, iż Burton postanowił postawić na tradycyjne efekty zamiast generowanych komputerowo. Zaznaczył też, że była to świadoma decyzja reżysera, o której rozmawiali już na wczesnym etapie przygotowań do sequela.

Keaton cieszy się z pracy bez "zielonego ekranu"

Aktor nie ukrywał, że praca przy sequelu kultowej komedii grozy była dla niego czystą "frajdą". Stwierdził, że po latach grania przed "zielonym ekranem" i udawania, że widzi coś, czego tak naprawdę nie ma, współpraca z Timem Burtonem i możliwość interakcji z prawdziwymi rekwizytami były dla niego ogromną radością.

Fajnie było obserwować, jak ktoś w kącie trzyma jakiś przedmiot, a ci z reżyserki mówią: "Wyobraź sobie, że tam są ludzie, poruszaj tym w taki sposób, żeby było dobrze". Po latach stania przed gigantycznym ekranem i udawania, że ktoś jest przed tobą, to po prostu ogromna frajda.

Tak Michael Keaton podsumował pracę nad sequelem "Soku z żuka" bez użycia nowoczesnych technologii. Wyznał, że stanie w realnych dekoracjach i obserwowanie, jak inni aktorzy i członkowie ekipy manipulują rekwizytami, było dla niego ogromną przyjemnością. Dodał, że przy sequelu poczuł motywację, jakiej nie miał od lat.

Czytaj więcej: Marvel uznał Daredevila i inne seriale Netfliksa za część MCU. Nowa chronologia, koniec sporów!

Premiera Beetlejuice sequelu we wrześniu

Sequel filmu "Sok z żuka" z 1988 roku nosi tytuł "Beetlejuice Beetlejuice" i trafi do kin już we wrześniu 2023 roku. Za reżyserię odpowiada ponownie Tim Burton, twórca oryginalnego hitu sprzed lat. W głównej roli, bioegzorcysty Betelgezy ponownie zobaczymy Michaela Keatona. Aktor zdradził kulisy pracy na planie sequela w wywiadzie dla magazynu "People".

Fani kultowej komedii grozy z niecierpliwością wyczekują premiery sequela "Beetlejuice Beetlejuice". Zwiastuny sugerują, że będzie to kontynuacja oryginalnego hitu z zachowaniem charakterystycznego klimatu. Oprócz Michaela Keatona w obsadzie znaleźli się Winona Ryder, Alexandra Shipp, David Duchovny oraz Catherine O’Hara.

Najważniejsze role w karierze Keatona

Michael Keaton to aktor, który ma na swoim koncie wiele kultowych ról. Najbardziej kojarzony jest z postacią Batmana w filmach Tima Burtona z lat 90. Grał także główne role w takich produkcjach jak "Jackie Brown", "Wiele hałasu o nic", "McImperium" czy oscarowy "Birdman". Ostatnio wystąpił w filmie "Flash", ponownie wcielając się w Człowieka Nietoperza.

1989 Batman
1992 Powrót Batmana
1995 Wiele hałasu o nic

Powyższa tabela przedstawia najważniejsze role Michaela Keatona w latach 80. i 90. Aktor ma jednak na koncie również wiele świetnych kreacji z ostatnich lat, m.in. w takich produkcjach jak "Birdman", "Spotlight", "Spider-Man: Homecoming" czy "Dumbo" Tima Burtona.

Podsumowanie

Michael Keaton o pracy na planie filmu Beetlejuice Beetlejuice: ogromna frajda

W artykule przedstawiono wypowiedź Michaela Keatona na temat pracy nad sequelem filmu „Sok z żuka”. Aktor wyznał, że reżyser Tim Burton postawił na praktyczne efekty specjalne, a nie na generowane komputerowo. Dla Keatona była to ogromna frajda i przypomnienie początków kariery. Sequel zatytułowany „Beetlejuice Beetlejuice” trafi do kin we wrześniu 2023 roku. Przypomniano również najważniejsze role w bogatej filmografii aktora.

Całość to ciekawy materiał dla fanów Michaela Keatona i kultowej komedii grozy „Sok z żuka”. Aktor barwnie opisuje kulisy powstawania sequela i zdradza, jak bardzo cieszył się z możliwości pracy bez użycia nowoczesnych technologii. Fani z niecierpliwością wyczekują wejścia filmu „Beetlejuice Beetlejuice” na ekrany kin.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły