News

Myszka Miki psychopatą z nożem. Nowy horror ma zwiastun

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak16 stycznia 20245 min
Myszka Miki psychopatą z nożem. Nowy horror ma zwiastun

Myszka Miki psychopatą z nożem? Brzmi jak żart, ale to prawda. W styczniu 2024 roku pierwsza wersja Myszki Miki z animacji "Parowiec Willie" trafiła do domeny publicznej. Oznacza to, że każdy może wykorzystać ten wizerunek bez zgody Disneya. Nie trzeba było długo czekać, aby powstały horrory i gry, w których Miki jest krwiożerczym potworem. Jamie Bailey nakręcił zwiastun filmu, a Simon Phillips napisał scenariusz. W grze "Infestation 88" możemy zobaczyć Myszkę z nożem polującą na ofiary. Czy Disney pozwoli na takie wykorzystanie swojej marki?

Myszka Miki z 1928 roku w horrorze

Myszka Miki to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci animacji na świecie. Jej charakterystyczny wygląd i osobowość sprawiły, że zdobyła miliony fanów. Jednak niewielu wie, że 1 stycznia 2024 roku pierwsza wersja Myszki Miki z animacji "Parowiec Willie" z 1928 roku weszła do domeny publicznej.

Oznacza to, że każdy może swobodnie korzystać z tego konkretnego wizerunku Myszki bez zgody Disneya. I właśnie to zainspirowało twórców filmowych do stworzenia horroru z udziałem Miki. Jamie Bailey nakręcił zwiastun produkcji zatytułowanej "Parowiec Willie - Myszka Miki w horrorze", a Simon Phillips napisał scenariusz.

Zwiastun horroru z 1928 rokiem Myszką Miki

Zwiastun pokazuje Myszkę Miki jako morderczą psychopatkę polującą z nożem na swoje ofiary. Choć brzmi to absurdalnie, twórcom udało się stworzyć przerażającą i klimatyczną atmosferę. W opisie podkreślono, że jest to fanowski projekt niezwiązany z Disneyem.

Co ciekawe, został on dobrze przyjęty przez widzów. W ciągu kilku dni od publikacji zwiastun zanotował setki tysięcy wyświetleń. Komentujący docenili pomysłowość i odważne podejście autorów. Pojawiły się nawet apele, by rozwinąć ten koncept w pełnometrażowy film.

Gra z Myszką Miki jako psychopatycznym mordercą

Oprócz filmu, szybko powstała także gra wideo zatytułowana "Infestation 88", w której wcielamy się w Myszkę Miki polującą z nożem na ludzi. Przerażający trailer pokazuje rozgrywkę z perspektywy mordercy przemierzającego ciemne korytarze niczym z horroru.

Z jednej strony może szokować tak radykalna zmiana wizerunku znanego bohatera bajek. Z drugiej - twórcy gier i filmów chcą w ten sposób zainteresować nową widownię i zasiać ferment wśród fanów. Bez wątpienia ta kontrowersyjna wizja Myszki Miki z 1928 roku przyciągnęła uwagę tysięcy osób.

Disney o horrorze z Micikiem

Jak na te produkcje zareagowało samo Disney? CNN opublikował oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Firma podkreśliła, że wygaśnięcie praw autorskich dotyczy tylko animacji z 1928 roku i nie ma wpływu na nowsze wersje postaci chronione prawnie.

Myszka Miki wciąż pełni kluczową rolę jako ambasador marki Disneya. Nie zmienia to jednak faktu, że na bazie starszych wizerunków Mikiego powstają teraz horrory i gry, na które Disney już nie ma wpływu.

Czy powstanie film pełnometrażowy?

Wielu fanów zastanawia się, czy na podstawie zwiastuna powstanie pełnoprawny film z Myszką Miki. Na razie twórcy nie potwierdzili takich planów. Jednak biorąc pod uwagę pozytywne reakcje widzów, jest to prawdopodobny scenariusz. Być może już wkrótce zobaczymy Mickey'ego w roli głównej w horrorze.

Myszka Miki jako bezwzględna morderczyni z nożem to kombinacja, która wciąż szokuje. Ale z drugiej strony pokazuje kreatywność i odwagę twórców filmowych, gotowych eksperymentować z ikonicznymi postaciami. Czy Disney zdecyduje się kiedyś na oficjalny mroczny film o Mickeym? Przekonamy się zapewne w najbliższej przyszłości.

Czytaj więcej: Powrót serialu Sędziowie 2 na CANAL+ - nie przegap!

Podsumowanie

Myszka Miki psychopatą z nożem. Nowy horror ma zwiastun

Przeczytałem fascynujący artykuł na temat wykorzystania pierwszej wersji Myszki Miki z animacji "Parowiec Willie" w horrorach i grach. W styczniu 2024 roku ten konkretny Mickey wszedł do domeny publicznej, więc każdy może z niego korzystać. Nie trzeba było długo czekać na kontrowersyjne produkcje pokazujące Myszkę jako psychopatyczną morderczynię.

Jamie Bailey nakręcił przerażający zwiastun filmu "Parowiec Willie - Myszka Miki w horrorze", który zebrał setki tysięcy wyświetleń. Powstała też gra "Infestation 88", w której wcielamy się w krwiożerczego Mickeya z nożem. Choć początkowo mogą szokować, twórcy chcieli w ten sposób przyciągnąć nowych odbiorców ikony popkultury.

Disney wydał oświadczenie, że sytuacja dotyczy tylko animacji z 1928 roku i nie ma wpływu na chronione prawnie nowsze wersje Myszki Miki. Nie zmienia to faktu, że fani z niecierpliwością czekają na rozwinięcie pomysłu i pełnometrażowy film z Mickeyem w roli głównej psychopaty.

Artykuł pokazuje, jak twórczo i odważnie autorzy podchodzą do znanych postaci, nie bojąc się kontrowersji. Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój wydarzeń i mam nadzieję, że Mickey-psychopata powróci w pełnej okazałości.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły