News

Najgorsze seriale według redakcji: na te buble nie mogliśmy patrzeć

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska27.12.20237 min.
Najgorsze seriale według redakcji: na te buble nie mogliśmy patrzeć

Najgorsze seriale według redakcji to temat, który zawsze wzbudza emocje. W końcu każdy z nas ma swoje ulubione produkcje, do których przywiązuje się emocjonalnie. Jednak w natłoku nowych seriali zdarzają się też takie, które rozczarowują i nie spełniają oczekiwań. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie seriali, które według naszej redakcji okazały się największymi niewypałami minionego roku. Sprawdźcie, które produkcje uznaliśmy za najgorsze i dlaczego nie warto poświęcać na nie swojego czasu. Być może niektóre tytuły Was zaskoczą!

Najgorsze seriale według redakcji

Wybór seriali w ostatnich latach bardzo się powiększył. Setki nowych produkcji pojawia się co roku na platformach streamingowych i w telewizji. Niestety, nie wszystkie spełniają oczekiwania widzów. Wręcz przeciwnie, coraz częściej docierają do nas głosy rozczarowanych fanów, którzy po emisji pierwszych odcinków z niecierpliwością czekali na kontynuację ulubionych seriali. Postanowiliśmy zebrać produkcje, które według redakcji i czytelników okazały się największym zawodem minionego roku.

Te produkcje zawiodły nasze oczekiwania

Na początku warto zaznaczyć, że nie wszystkie seriale z naszego zestawienia to zupełne klapy. Niektóre z nich wzbudzały ogromne emocje jeszcze przed premierą, a widzowie wiązali z nimi spore nadzieje. Niestety, ostateczny efekt okazał się rozczarowaniem. Dobrym przykładem może być tutaj Wiedźmin, którego 3. sezon pożegnał nas z Henrym Cavillem w roli Geralta, a przy tym wprowadził sporo nieudanych zmian w fabule. Podobnie było z widowiskową Cytadelą braci Russo, której akcja i efekty specjalne nie zadowoliły fanów komiksowych pierwowzorów.

Oczywiście zdarzały się również seriale krytykowane od pierwszych minut. Tutaj wymienić można chociażby kontrowersyjny i mocno rozczarowujący Idol czy nastawiony tylko na skandal Dziewczynę i kosmonautę. Te produkcje od początku nie miały większych szans na sukces.

Oto największe niewypały sezonu

Przejdźmy zatem do naszego zestawienia seriali, które zdaniem redakcji i czytelników okazały się najgorsze w mijającym roku. W galerii znajdziecie kilkanaście tytułów dobranych według kryterium największego rozczarowania. Są to albo seriale, do których widzowie wiązali spore nadzieje i które ostatecznie ich zawiodły, albo też produkcje krytykowane od pierwszego odcinka.

Wiedźmin Cytadela
Idol Dziewczyna i kosmonauta

W galerii znajdziecie obszerniejsze opisy wybranych seriali wraz z powodami, dla których zostały uznane za rozczarowania minionego roku. Zachęcamy do lektury i dzielenia się swoją opinią w komentarzach!

Czytaj więcej: Taika Waititi i MCU - prawda o związku reżysera z komiksami o Thorze

Które seriale okazały się klapą roku?

Nasze zestawienie pokazuje, że nawet najgłośniejsze i najbardziej wyczekiwane seriale mogą zawieść. Miniony rok obfitował w spektakularne klapy, które pomimo ogromnych budżetów i promocji nie spełniły pokładanych w nich nadziei. Widzowie coraz częściej są tego świadomi i podchodzą z rezerwą do zapowiedzi nowych hitów. Platformy streamingowe i stacje telewizyjne muszą się mieć na baczności.

Nasza lista pokazuje, że nawet najwięksi giganci jak Netflix czy Amazon miewają słabsze momenty. Zarówno Wiedźmin, Idol jak i Cytadela kosztowały setki milionów dolarów, a mimo to spotkały się z chłodnym przyjęciem i falą krytyki. To dobitny dowód na to, że duży budżet wcale nie jest gwarantem sukcesu.

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże Wam uniknąć rozczarowań i wybrać na seans coś naprawdę wartościowego. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jeśli uważacie, że jakiś serial zasłużył na miano najgorszego w mijającym roku!

Rozczarowujące finały ulubionych seriali

Najgorsze seriale według redakcji: na te buble nie mogliśmy patrzeć

Niestety, część seriali z naszego zestawienia to produkcje dobrze znane widzom. Są to tytuły, które przez lata cieszyły się niesłabnącą popularnością, a których ostatnie sezony rozczarowały fanów. Zaliczyć do nich można m.in. Opowieść podręcznej, The Walking Dead czy też Świat według Kiepskich.

Te seriale przez lata bawiły i wzruszały widzów. Ich finały niestety rozczarowały i pozostawiły niesmak.

Smutna prawda jest taka, że nawet najlepsze seriale prędzej czy później dobiegną końca. Niestety, twórcy często nie potrafią zakończyć ich w satysfakcjonujący sposób. Zamiast adekwatnej pointy dostajemy pośpieszne zamykanie wątków lub odcinki, które wydają się mocno wymuszone. To sprawia, że serial kończymy z uczuciem niedosytu.

Mamy nadzieję, że taki los nie spotka kolejnych hitów, które wciąż cieszą się popularnością. Wszyscy trzymamy kciuki za satysfakcjonujące zakończenia takich produkcji jak Stranger Things, Rick i Morty czy też Babylon Berlin.

Porzucone seriale - te produkcje straciły widzów

Na koniec warto wspomnieć o serialach, którym widzowie po prostu powiedzieli "dość". Są to produkcje, które mimo niezłych pierwszych sezonów, z czasem straciły rozpęd i zostały porzucone zarówno przez fanów, jak i platformy je emitujące.

  • Letterkenny – serial komediowy, który przez 12 sezonów cieszył się sporą popularnością, ostatecznie został skasowany z powodu spadającej oglądalności.
  • Rodzina Borgiów – początkowo chwalony historyczny dramat o rodzie Borgiów nieco się zagubił fabularnie i zakończył po 3. sezonie z powodu kiepskich wyników oglądalności.

Jak widać, nawet popularność i dobre recenzje pierwszych sezonów nie są gwarantem sukcesu na dłuższą metę. Jeśli serial nie będzie potrafił utrzymać poziomu i zainteresowania widzów, to prędzej czy później zostanie porzucony. Dlatego twórcy muszą cały czas o to dbać, jeśli chcą, by ich dzieło przetrwało wiele sezonów.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem zestawienie seriali, które w minionym roku okazały się największym rozczarowaniem. Skupiłem się na produkcjach, do których widzowie wiązali spore nadzieje, a które ostatecznie ich zawiodły. Wymieniłem tutaj takie tytuły, jak Wiedźmin, Idol czy Cytadela. Przeanalizowałem, dlaczego te seriale spotkały się z falą krytyki i nie spełniły pokładanych w nich oczekiwań.

Omówiłem również seriale, które od lat cieszyły się popularnością, ale których ostatnie sezony mocno rozczarowały fanów. To między innymi Świat według Kiepskich czy Opowieść podręcznej. Wyjaśniłem, że nawet najlepsze produkcje nie zawsze potrafią zakończyć się w satysfakcjonujący sposób.

Wspomniałem także o serialach porzuconych zarówno przez widzów, jak i platformy streamingowe. Niektóre z nich mimo dobrych pierwszych sezonów, z czasem straciły rozpęd. Przykłady to choćby Letterkenny czy Rodzina Borgiów. Pokazałem, że popularność na początku nie gwarantuje sukcesu w dłuższej perspektywie.

Mam nadzieję, że moje zestawienie najgorszych seriali minionego roku pomoże czytelnikom unikać rozczarowań i wybierać produkcje naprawdę warte uwagi. Zachęcam do dzielenia się własnymi przemyśleniami w komentarzach.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Filmy z Jasonem Stathamem - najlepsze produkcje z udziałem aktora
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.