News

Netflix adaptuje bestsellerowy kryminał Remigiusza Mroza - Zobacz zapowiedź Forst

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak29.11.20235 min.
Netflix adaptuje bestsellerowy kryminał Remigiusza Mroza - Zobacz zapowiedź Forst

Netflix adaptuje bestsellerowy kryminał Remigiusza Mroza - Zobacz zapowiedź Forst to ekranizacja popularnych powieści kryminalnych z cyklu o komisarzu Forście.

Kluczowe wnioski:
 • W rolach głównych Borys Szyc jako komisarz Forst i Zuzanna Saporznikow jako dziennikarka Olga.
 • Akcja osadzona w malowniczych Tatrach, gdzie dochodzi do serii brutalnych morderstw.
 • Detektyw Forst stosuje nietypowe metody śledcze, działając wbrew procedurom.
 • Fabuła oparta na motywach powieści Ekspozycja i Przewieszenie Remigiusza Mroza.
 • Premiera serialu planowana na pierwszą połowę 2024 roku.

Zapowiedź serialu Forst

Forst to nowy polski serial kryminalny produkcji Netflixa, który zadebiutuje w pierwszej połowie 2024 roku. Jest ekranizacją popularnych powieści Remigiusza Mroza z cyklu o nieortodoksyjnym komisarzu Forście. Akcja osadzona jest w malowniczym, ale tym razem mrocznym krajobrazie Tatr.

Serial opowie o serii makabrycznych morderstw do jakich dochodzi wokół szczytu Giewontu. Ofiarą padnie m.in. nielubiany profesor. Sprawą zajmie się szorstki i bezwzględny komisarz Forst (Borys Szyc), który w toku śledztwa nie cofnie się przed łamaniem procedur. Przy odkrywaniu mrocznych tajemnic pomoże mu dziennikarka Olga (Zuzanna Saporznikow).

Aktorska obsada serialu

Oprócz głównych aktorów w serialu wystąpi plejada znanych nazwisk, m.in. Andrzej Bienias, Kamilla Baar, Aleksandra Grabowska, Szymon Wróblewski, Maciej Pesta, Michał Suwada czy Artur Barciś. Gościnnie pojawi się również autor pierwowzoru literackiego, Remigiusz Mróz.

Reżyserem serialu jest Daniel Jaroszek, natomiast scenariusz przygotowali Agata Malesińska oraz Jacek Markiewicz. Zdjęcia realizowano głównie w plenerach Tatr i Podhala - w Zakopanem i Nowym Targu. Niektóre sceny kręcono także w Warszawie.

Nowy kryminał polskiego Netflixa

Platforma Netflix coraz chętniej sięga po polskie produkcje, serial Forst jest tego najlepszym przykładem. To kolejny po 1983 czy Sexify tytuł, który może zawojować widzów na całym świecie.

Mroczna intryga kryminalna osadzona w realiach Tatr z pewnością przykuje uwagę widzów lubiących nordyckie klimaty w stylu Mostu czy Wielkiej niewiadomej. Dodatkowym smaczkiem będzie polska specyfika i rodzime problemy społeczne poruszane na drugim planie.

Ciemna strona Tatr

Tatry, kojarzone zazwyczaj z nieskazitelną bielą śniegu, turystyką i górskimi wędrówkami, w serialu Forst ukazane zostaną w zupełnie innym świetle. Jako miejsce dramatycznych wydarzeń, gdzie na jaw wychodzą mroczne tajemnice z przeszłości.

Klimat gór doskonale wpisuje się w konwencję mrocznego kryminału. Dodatkowo twórcy serialu sięgnęli po II wojnę światową, której echa odbijają się na teraźniejszości bohaterów.

Czytaj więcej: Fani załamani! Netflix kasuje popularny serial "Co poszło nie tak?" - 2022 aktualności

Forst - bohaterowie i obsada

Jak już wspomniano, głównym bohaterem jest komisarz Forst w wykonaniu Borysa Szyca. To doświadczony policjant, który w pogoni za prawdą gotów łamać zasady i procedury. Przy tym szorstki, bezkompromisowy i budzący strach przestępców.

Partnerem Forsta będzie Olga, dziennikarka śledcza grana przez Zuzannę Saporznikow. To odważna i zdeterminowana kobieta, która sama wpakuje się w niebezpieczeństwo, aby rozwikłać zagadkę tajemniczych morderstw.

Aktor Rola
Borys Szyc Komisarz Forst
Zuzanna Saporznikow Dziennikarka Olga

Pozostali aktorzy

W serialu wystąpią także m.in. Andrzej Bienias, Kamilla Baar, Aleksandra Grabowska, Szymon Wróblewski, Maciej Pesta, Michał Suwada czy Artur Barciś.

Gościnnie w jednej z ról pojawi się również Remigiusz Mróz - autor bestsellerowych powieści będących pierwowzorem serialu.

Tatry jako tło mrocznego kryminału

Netflix adaptuje bestsellerowy kryminał Remigiusza Mroza - Zobacz zapowiedź Forst

Akcja serialu Forst rozgrywa się głównie w plenerach malowniczych Tatr i Podhala - serial kręcono m.in. w Zakopanem i Nowym Targu. Widzowie zobaczą dobrze znane miejsca, takie jak Dolina Kościeliska, Morskie Oko czy Gubałówka.

Jednak tym razem pejzaże Tatr nie będą jedynie pięknym tłem, ale niepokojącą scenerią dla dramatycznych wydarzeń. To właśnie w tych okolicach będzie dochodzić do przerażających morderstw, których wyjaśnieniem zajmie się komisarz Forst.

Mroczne zakamarki Zakopanego

Twórcy pokazują Zakopane nie tylko od sielskiej, turystycznej strony - miasto ma też swoje mroczne oblicze. Fabuła serialu odsłoni przerażające tajemnice i wydarzenia z przeszłości, które wciąż mają wpływ na teraźniejszość.

Można spodziewać się, że klimat miniserialu będzie momentami bardzo mroczny i brutalny. Nie zabraknie trupów, krwi i makabrycznych scen - wszystko to na tle pięknych, tatrzańskich pejzaży.

Zagadka z II Wojny Światowej

Jak czytamy w oficjalnym opisie, fabuła serialu Forst wiąże się z wydarzeniami mającymi miejsce w czasie II wojny światowej, których konsekwencje odczuwalne są do dzisiaj.

Można się spodziewać, że przeszłość niektórych bohaterów okaże się mroczniejsza niż wcześniej zakładano. Być może na jaw wyjdą też dramatyczne, dotąd skrywane historie ich rodzin sięgające czasów wojny i okupacji.

Kiedy Tatry stają się areną brutalnych morderstw, komisarz Forst wkracza do akcji. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II Wojny Światowej.

Zapowiada się złożona intryga kryminalna łącząca wątki historyczne z współczesnością. Jakie mroczne tajemnice odkryje Forst? Tego dowiemy się z serialu.

Forst - data premiery i miejsce zdjęć

Premiera serialu Forst na platformie Netflix planowana jest na pierwszą połowę 2024 roku. Nie podano jeszcze dokładnej daty.

Zdjęcia do produkcji realizowane były w drugiej połowie 2022 roku, głównie w plenerach Tatr - w Zakopanem i okolicach (m.in. Kuźnice, Dolina Białego). Część scen kręcono także w Warszawie.

Miejsca zdjęciowe

 • Zakopane
 • Dolina Kościeliska
 • Morskie Oko
 • Warszawa

Dzięki pracom ekipy filmowej serial odda klimat Tatr, ich urok, ale też mroczną stronę. Z pewnością zachęci widzów do odwiedzenia tych pięknych rejonów Polski.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 2

5 Podobnych Artykułów:

 1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
 2. Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Filmy z Jasonem Stathamem - najlepsze produkcje z udziałem aktora
 5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły