News

Netflix zapowiada kolejne sezony Awatar: Ostatni władca wiatru

Autor Kornel Lis
Kornel Lis06.03.20248 min.
Netflix zapowiada kolejne sezony Awatar: Ostatni władca wiatru

Netflix zapowiada kolejne sezony hitu "Awatar: Ostatni władca wiatru". Jeśli również z niecierpliwością czekaliście na nowe przygody młodego Awatara i jego przyjaciół, to mamy dla Was doskonałą wiadomość. Jak podała właśnie platforma Netflix, rozpoczęły się już prace nad kontynuacją serialu, która obejmie dwa kolejne sezony. Pierwszy, składający się z 8 odcinków, cieszył się ogromną popularnością wśród widzów na całym świecie.

"Awatar: Ostatni władca wiatru" – opis serialu Netflix

Serial "Awatar: Ostatni władca wiatru", dostępny obecnie na Netfliksie, to aktorska wersja kultowego anime z 2005 roku zatytułowanego "Awatar: Legenda Aanga". Akcja rozgrywa się w fascynującym świecie podzielonym na cztery królestwa odpowiadające czterem żywiołom: Wody, Ziemi, Ognia i Powietrza. W każdym z tych niezwykłych krajów żyją ludzie obdarzeni nadzwyczajną mocą kontrolowania danego żywiołu za pomocą telekinetycznych umiejętności.

Tytułowy bohater, awatar, jest jedyną istotą na świecie, która potrafi opanować i sprawować władzę nad wszystkimi czterema żywiołami. W tej wyjątkowej roli występuje utalentowany młody aktor Gordon Cormier. Jego zadaniem jest powstrzymanie sił zła i przywrócenie harmonii w niezwykłym uniwersum, w którym magia splata się z codziennością.

Fabuła serialu

Fabuła "Awatara: Ostatniego władcy wiatru" rozpoczyna się, gdy dwunastoletni Aang, należący do narodu Powietrza, odkrywa, że jest tytułowym awatarem, który jako jedyny może zaprowadzić pokój na świecie. Chłopiec musi stawić czoła niezwykle potężnemu wrogowi – Narodowi Ognia, dążącemu do bezwzględnego zapanowania nad pozostałymi królestwami.

Wraz ze swoimi niezwykłymi towarzyszami – Katarrą i Sokką z Plemienia Wody oraz późniejszymi sprzymierzeńcami, Aang podejmuje heroiczną walkę o ocalenie świata przed mrokami wojny. W trakcie swoich przygód doskonali zdolności kontrolowania żywiołów, odkrywa tajemnice dawnych awatarów i stara się zapobiec nieuchronnej katastrofie.

Królestwo Żywioł Przykładowe umiejętności
Woda Woda Kontrola nad wodą, lód, mgła
Ziemia Ziemia Kontrola nad skałami, lawą
Ogień Ogień Wytwarzanie i kontrola nad ogniem
Powietrze Powietrze Kontrola wiatru, lot

Wyjątkowa historia przedstawiona w "Awatarze: Ostatnim władcy wiatru" łączy w sobie elementy fantasy, akcji i przygody, a także porusza ważne tematy przyjaźni, odwagi i poświęcenia w walce ze złem.

Netflix Awatar: Ostatni władca wiatru ile sezonów?

Po ogromnym sukcesie pierwszego sezonu "Awatara: Ostatniego władcy wiatru", który trafił na Netflix 22 lutego 2023 roku, platforma ogłosiła dobre wieści dla fanów tej niezwykłej historii. Zgodnie z najnowszymi informacjami, opowieść o tytułowym awtarze Aangu została przedłużona i doczeka się dwóch kolejnych sezonów.

Choć szczegóły dotyczące liczby odcinków oraz dat premier następnych części nie są jeszcze znane, jedno jest pewne – widzowie mogą spodziewać się kontynuacji wyjątkowej przygody. Producenci serialu zapowiedzieli, że kolejne sezony będą kręcone w niewielkim odstępie czasu, aby różnice wieku młodych aktorów były jak najmniej zauważalne.

Niezwykle cieszymy się z ogromnego zainteresowania, jakim "Awatar: Ostatni władca wiatru" został przyjęty przez widzów na całym świecie. To dla nas ogromna motywacja, aby stworzyć kolejne niezapomniane sezony tej wyjątkowej historii. - wypowiedź producentów serialu

Pierwszy sezon składał się z 8 odcinków, w których mogliśmy śledzić początki niezwykłej drogi młodego awatara. Fani z niecierpliwością czekają na dalsze losy Aanga, Katary, Sokki i ich przyjaciół w walce ze złowrogim Narodem Ognia.

Czytaj więcej: Ile kobiet pracowało nad największymi hitami Barbie?

Awatar na Netfliksie – popularność serialu fantasy

Popularność "Awatara: Ostatniego władcy wiatru" na Netfliksie przeszła wszelkie oczekiwania producentów. W ciągu zaledwie kilku dni od premiery, serial obejrzało ponad 40 milionów widzów na całym świecie. Co więcej, przez ostatnie dwa tygodnie utrzymywał się on na liście najchętniej oglądanych programów na platformie.

 • Ogromna popularność wśród widzów na całym świecie
 • Ponad 40 milionów wyświetleń w ciągu kilku dni od premiery
 • Przez 2 tygodnie w czołówce najchętniej oglądanych seriali na Netfliksie

Te imponujące liczby jasno pokazują, że "Awatar: Ostatni władca wiatru" trafił w gusta widzów różnych narodowości i grup wiekowych. Uniwersalna opowieść o walce dobra ze złem, wzbogacona o niezwykłe światy i elementy fantastyki, wzbudziła ogromne zainteresowanie na całym globie.

Sukces serialu można również przypisać jego korzeniom – animowana wersja "Awatara" z 2005 roku do dziś ma rzesze oddanych fanów na całym świecie. Aktorska adaptacja na Netfliksie pozwoliła im powrócić do ukochanego uniwersum, a jednocześnie przyciągnęła całkowicie nowych widzów, którzy mogli po raz pierwszy zetknąć się z tą wyjątkową historią.

Daty premiery kolejnych sezonów "Awatar: Ostatni władca wiatru"

Zdjęcie Netflix zapowiada kolejne sezony Awatar: Ostatni władca wiatru

Chociaż Netflix oficjalnie ogłosił decyzję o realizacji dwóch kolejnych sezonów "Awatara: Ostatniego władcy wiatru", nie podano jeszcze konkretnych dat ich premier. Producenci zapowiedzieli jednak, że będą pracować nad kontynuacją w niewielkim odstępie czasu, aby różnice w wyglądzie młodych aktorów były jak najmniejsze.

Biorąc pod uwagę czas potrzebny na realizację zdjęć i postprodukcję, fani mogą spodziewać się premiery drugiego sezonu najwcześniej w 2024 roku. Trzeci sezon z kolei prawdopodobnie trafi na Netflix rok później, w 2025 roku.

Potencjalne daty premier

Poniżej przedstawiamy hipotetyczne, najbardziej prawdopodobne terminy debiutu kolejnych części "Awatara: Ostatniego władcy wiatru" na Netfliksie:

 • Sezon 2 - listopad/grudzień 2024
 • Sezon 3 - listopad/grudzień 2025

Oczywiście są to wyłącznie spekulacje – platforma Netflix nie ogłosiła jeszcze oficjalnych dat premier. Jedno jest jednak pewne – fani z niecierpliwością wyczekują kontynuacji tej wyjątkowej opowieści fantasy.

Obsada serialu Netflix "Awatar: Ostatni władca wiatru"

Aktorska adaptacja kultowego anime "Awatar: Ostatni władca wiatru" na Netfliksie może pochwalić się doskonale dobraną, utalentowaną obsadą. W rolę tytułowego Aanga, będącego jedynym awatarem zdolnym opanować wszystkie cztery żywioły, wcielił się młody aktor Gordon Cormier.

U jego boku występują Kiawentiio jako Katara z Plemienia Wody oraz Ian Ousley grający jej brata, Sokkę. To właśnie z tą dwójką przyjaciół Aang rozpoczyna swoją heroiczną podróż, aby powstrzymać Naród Ognia przed zapanowaniem nad światem.

Pozostałe kluczowe role w obsadzie pierwszego sezonu to między innymi:

 • Daniel Dae Kim jako zły władca Ozai z Narodu Ognia
 • Paul Sun-Hyung Lee jako wujek Iroh
 • Dallas Liu jako książę Zuko

Twórcy serialu przykładają ogromną wagę do tego, aby kolejne sezony były realizowane w krótkim odstępie czasu, dzięki czemu młodzi aktorzy nie będą się zbytnio różnić wiekiem od swoich bohaterów.

Zwiastuny nowych sezonów "Awatar: Ostatni władca wiatru"

Chociaż Netflix potwierdził już realizację dwóch kolejnych sezonów "Awatara: Ostatniego władcy wiatru", zwiastuny promujące te nowe części wciąż nie zostały opublikowane. Fani z niecierpliwością czekają na pierwsze materiały wideo zapowiadające dalsze losy Aanga i jego przyjaciół.

Na bazie pierwszego sezonu oraz oryginalnej animowanej wersji z 2005 roku można jednak spekulować, jakie wątki i wydarzenia mogą zostać poruszone w zwiastunach kontynuacji. Z pewnością zobaczymy kolejne starcia między Narodem Ognia a siłami dobra, a także rozwój umiejętności Aanga w opanowywaniu czterech żywiołów.

Widzowie mogą także spodziewać się zapowiedzi nowych, intrygujących miejsc i postaci, z którymi główni bohaterowie będą musieli się zmierzyć. Zwiastuny z pewnością podgrzeją atmosferę i zbudują tym większe napięcie przed debiutem kolejnych sezonów tej niezwykłej opowieści fantasy.

Podsumowanie

Bez wątpienia serial "Awatar: Ostatni władca wiatru" (ang. The Last Airbender) okazał się ogromnym hitem na Netfliksie. Ta aktorska adaptacja kultowej animacji z 2005 roku oczarowała miliony widzów na całym świecie niezwykłą opowieścią fantasy i przygodami młodego awatara Aanga. Już w pierwszych dniach po premierze obejrzało go ponad 40 milionów osób, a przez kolejne tygodnie utrzymywało się na czele najchętniej oglądanych produkcji na platformie Netflix.

Oszałamiający sukces sprawił, że serwis streamingowy Netflix zdecydował się na realizację dwóch kolejnych sezonów tej wyjątkowej historii. Widzowie będą mogli więc śledzić dalsze losy Aanga, Katary, Sokki i ich przyjaciół w walce ze złowrogim Narodem Ognia. Twórcy zapowiadają, że nowe odcinki będą kręcone w niewielkich odstępach czasu, aby różnice wieku młodych aktorów były jak najmniejsze. Fani The Last Airbender na Netfliksie już dziś z niecierpliwością wyczekują kontynuacji tej niezapomnianej przygody.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
 2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły