News

Nicolas Cage planuje zakończenie kariery? Pozostało mu już tylko kilka filmów

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak04.12.20236 min.
Nicolas Cage planuje zakończenie kariery? Pozostało mu już tylko kilka filmów

Nicolas Cage zaskoczył ostatnio fanów, informując o planach zakończenia aktorskiej kariery po zaledwie kilku kolejnych filmach.

Kluczowe wnioski:
 • Aktor chce pożegnać się z zawodem za 3-4 lata, mając na uwadze przede wszystkim rodzinę.
 • Tłumaczy, że osiągnął już wszystko, co zamierzał i powiedział, co miał do powiedzenia.
 • Jest otwarty na nowe wyzwania aktorskie, np. role w serialach, których wcześniej unikał.
 • Ostatnio wystąpił m.in. w filmach "Renfield" oraz "Nieznośny ciężar wielkiego talentu".
 • Przyszłość hollywoodzkiego aktora wciąż owiana jest niepewnością.

Nicolasa Cage planuje zakończyć karierę po 4 filmach

Nicolas Cage zaskoczył ostatnio fanów i branżę filmową, ogłaszając zamiar zakończenia aktorskiej kariery. W wywiadzie dla magazynu "Vanity Fair" 60-letni hollywoodzki gwiazdor wyznał, że zagra jeszcze w 3-4 produkcjach, a następnie żegna się na dobre z aktorstwem.

Aktor wprost stwierdził, że osiągnął już wszystko, co zamierzał w tym zawodzie. Powiedział też, co miał do powiedzenia poprzez swoje role. Dalsza aktywność zawodowa mogłaby go sprowadzić na złą drogę, na co nie ma ochoty.

Powody planowanego zakończenia kariery

Cage wyjaśnił, że zależy mu przede wszystkim na spędzeniu ostatnich lat życia z rodziną. Ojciec aktora zmarł mając 75 lat, więc jak sam policzył, jemu pozostało około 15 lat. Chce je poświęcić na szczęśliwe życie u boku żony i dzieci, tak jak jego tata.

Zamiar zakończenia kariery filmowej to dla niego początek nowego etapu w życiu - etyapu pełnego bliskości, spokoju i rodzinnych relacji. Wyraźnie dojrzewał do tej decyzji od dłuższego czasu.

Aktor chce pożegnać się z aktorstwem w dobrym stylu

Mimo planów odejścia na emeryturę, Cage podkreśla, że zależy mu na godnym pożegnaniu z zawodem. Dlatego jest gotów podjąć nowe, ciekawe wyzwania aktorskie, których wcześniej unikał.

Nie boję się teraz ryzykować. Chcę, żeby te ostatnie role były wyjątkowe i zapadające w pamięć

- stwierdził gwiazdor. Jak dodał, nie wyklucza nawet występów w serialach, czego zazwyczaj nie robił w przeszłości. Zobaczymy więc być może wkrótce Cage'a w zupełnie nowych, zaskakujących projektach.

W jakich filmach ostatnio wystąpił?

W ostatnich latach mogliśmy oglądać Nicolasa Cage'a w kilku głośnych produkcjach filmowych. Do najświeższych należą role w takich obrazach, jak:

 • "Renfield" - komedia grozy, gdzie Cage wciela się w postać hrabiego Drakuli
 • "Świnia" - dramat obyczajowy ukazujący relację z ukochanym zwierzęciem
 • "Nieznośny ciężar wielkiego talentu" - komedia sensacyjna, w której gra sam siebie

Aktor ma też na koncie ostatnio role w westernie "Stara szkoła" oraz w wielu innych produkcjach. Jego filmografia jest bogata i różnorodna.

Czytaj więcej: Szybka produkcja: W ciągu 2 dni zakończono pracę nad Sokiem z żuka 2

Cage wyjaśnia, dlaczego postanowił zakończyć karierę

Decyzja o zbliżającym się zakończeniu kariery filmowej jest dla Cage'a przemyślana i świadoma. W wywiadzie postanowił szczegółowo wyjaśnić powody, które za nią stoją.

Jak już wspomniano, kluczowe znaczenie odgrywa tutaj rodzina. Aktor dochodzi jednak również do wniosku, że w swojej pracy osiągnął w zasadzie wszystko, czego pragnął. Zrealizował marzenia, zagrał wymarzone role, spełnił się zawodowo. Dalsza aktywność byłaby więc zbędna.

Powody planowanego zakończenia kariery
- chęć spędzenia czasu z rodziną
- zawodowe spełnienie
- brak nowych celów

Jak widać zatem na podstawie deklaracji samego zainteresowanego, kończy on karierę aktorską w poczuciu satysfakcji i misji wypełnionej. Teraz czas zawodowy chce zamienić na prywatny.

Gwiazdor gotów na role, których wcześniej się nie podejmował

Nicolas Cage planuje zakończenie kariery? Pozostało mu już tylko kilka filmów

Cage znany jest z tego, że unikał dotychczas niektórych rodzajów ról aktorskich. Przede wszystkim rzadko pojawiał się w serialach telewizyjnych. Jak jednak deklaruje, pod koniec kariery jest gotów zmienić nastawienie.

Otwarty jest teraz nawet na zupełnie nowe wyzwania - takie, których wcześniej konsekwentnie unikał. Dzięki temu ostatnie role mogą być dla niego szczególnie ciekawe i będą stanowić zwieńczenie jego aktorskiej drogi.

Trudno na razie spekulować, czy faktycznie zobaczymy Nicolasa Cage'a w popularnych serialach Netflixa czy HBO. Jeśli jednak do tego dojdzie, z pewnością będzie to miła niespodzianka dla widzów, którzy kojarzą go głównie z filmów kinowych.

Co dalej z karierą hollywoodzkiego aktora?

Przyszłość zawodowa Nicolasa Cage'a jawi się obecnie jako wielka niewiadoma. Sam zainteresowany konsekwentnie twierdzi, że zamierza zakończyć karierę aktorską za kilka lat.

Z drugiej strony wiadomo, że plany sławnych osób potrafią ulec zmianie. Być może zatem nie jest to ostatnie słowo charakterystycznego hollywoodzkiego aktora. Kto wie, może za jakiś czas ponownie zobaczymy go na dużym lub małym ekranie?

Póki co Cage skupia się jednak na kilku ostatnich filmach, w których zagra. Wkrótce widzowie ocenią jego ostatnie aktorskie kreacje. Pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie będzie to efektowne zwieńczenie długiej, pełnej sukcesów kariery.

Podsumowanie

W moim artykule przedstawiłem zaskakującą wypowiedź Nicolasa Cage'a na temat planowanego zakończenia kariery aktorskiej. Gwiazdor ogłosił, że zagra jeszcze w 3-4 filmach, a następnie żegna się na dobre z aktorstwem. Uzasadnia to przede wszystkim chęcią spędzenia ostatnich lat życia z rodziną.

Starałem się rzetelnie przytoczyć słowa samego Cage'a, aby czytelnik mógł zrozumieć powody jego decyzji. Aktor wyznał m.in., że zawodowo osiągnął już wszystko, a dalsze granie mogłoby go sprowadzić na złą drogę. Teraz myśli tylko o żonie i dzieciach.

W moim podsumowaniu zawarłem również garść informacji o ostatnich rolach charakterystycznego aktora. Przypomniałem takie filmy z jego udziałem, jak „Renfield”, „Świnia” czy „Nieznośny ciężar wielkiego talentu”. To z pewnością pomaga lepiej zrozumieć sytuację gwiazdora.

Na koniec pozostawiłem otwartą furtkę, analizując, czy aktor faktycznie dotrzyma słowa i zakończy karierę, czy może za jakiś czas znów go zobaczymy. Czas pokaże, jaka przyszłość czeka tego wybitnego artystę.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.