News

Niesamowite otwarcie Civil War! Ghostbusters lepiej niż się spodziewano

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska22.04.20243 min.
Niesamowite otwarcie Civil War! Ghostbusters lepiej niż się spodziewano

Civil War niespodziewanie powrócił na pierwsze miejsce box office w USA! Film A24 okazał się być numerem jeden ostatniego weekendu, pomimo 56% spadku wpływów w stosunku do wyniku otwarcia. Z kolei Pogromcy duchów: Imperium lodu osiągnęli długo wyczekiwaną granicę 100 milionów dolarów po 31 dniach od premiery. To dobra wiadomość dla kontynuacji kultowej serii.

Civil War powraca na szczyt

W świecie box office USA, Civil War A24 dokonał niesamowitego powrotu, zdobywając pierwsze miejsce w zestawieniu ostatniego weekendu. Film stracił wprawdzie 56% wpływów w porównaniu z wynikiem otwarcia, ale dzięki słabej konkurencji wśród nowości, nie stanowiło to większej przeszkody.

Civil War już teraz znajduje się na piątym miejscu wśród najbardziej kasowych tytułów dystrybuowanych przez A24. Za tydzień prawdopodobnie zajmie drugie miejsce, pozostawiając w tyle jedynie hit Wszystko wszędzie naraz, który zgarnął ponad 77 milionów dolarów.

Spektakularny sukces filmu tylko potwierdza rosnącą pozycję A24 jako dysponenta doskonałych scenariuszy i intrygujących historii, które przypadają do gustu coraz szerszej publiczności kinowej.

A24 podbija serca widzów

W ostatnich latach A24 wyspecjalizowało się w oferowaniu widzom kina niezależnego wysokiej jakości. Choć nie są to wielkie hollywoodzkie superprodukcje, ich wielkie otwarcia i całkowite sukcesy kasowe świadczą o kształtowaniu się nowej fali zainteresowania mniejszymi, lecz bardziej wyrafinowanymi tytułami.

Przed rokiem A24 odniosło ogromny sukces dzięki Wszystko wszędzie naraz. Film okazał się zaskakującym przebojem, zbierając doskonałe recenzje i zachwycając widownię. Teraz prawdopodobnie Civil War pójdzie jego śladem i zapisze się jako kolejny krojowy hit studia.

Pozycja A24 zdaje się rosnąć z każdym rokiem, a filmowi miłośnicy <%= lie => lie.upodobania !== "kino gatunkowe" ? "kina ambitnego i niezależnego" : "różnego rodzaju historii" %> znajdować u nich będą coraz lepsze propozycje.

  • W tym roku A24 zaoferowało nam takie produkcje, jak civil war, Abigail, Sezcret Choix i Min & Karen.
  • W 2023 roku ich największym przebojem było Wszystko wszędzie naraz, które zdobyło 7 Oscarów.

Czytaj więcej: twórcy podają datę premiery finałowego sezonu Cobra Kai

Ghostbusters przekracza granicę 100 mln dolarów

Zdjęcie Niesamowite otwarcie Civil War! Ghostbusters lepiej niż się spodziewano

Ghostbusters z universum Sony mogą odetchnąć z ulgą. Pogromcy duchów: Imperium lodu w końcu osiągnęli kamień milowy 100 milionów dolarów wpływów po 31 dniach od premiery. Jest to jedyna dobra wiadomość, bowiem ten film najprawdopodobniej będzie miał najgorszy wynik finansowy w całej serii.

Dla porównania, poprzednie części odnosiły większe sukcesy w kinach. Pogromcy duchów z 2016 roku zarobili 126,8 milionów dolarów, a pierwotne filmy z lat 80. zgarnęły odpowiednio 295,2 i 215,4 milionów.

Pomimo iż Imperium lodu może ostatecznie przynieść rozczarowanie zebraną kwotą, ważne jest, że franczyzę udało się utrzymać przy życiu. Być może następne części będą lepiej dostosowane do gustów współczesnej publiczności.

  • Kolejne części Pogromców duchów wciąż pozostają opcją dla Sony Pictures.
  • Ghostbusters: Imperium lodu nie spełnił jednak pokładanych nadziei finansowych.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Barbie, Ryan Gosling i America Ferrera reagują na brak nominacji dla Grety Gerwig i Margot Robbie
  2. Orville - czy nadchodzi 4. sezon? Seth MacFarlane rozwiewa wątpliwości
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Komedia Rodzina - Najlepsze Filmy Familijne Komedie
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły