News

Niespodziewany zwrot akcji w serii Egzorcysta papieża! Będziesz wstrząśnięty

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska03.05.20244 min.
Niespodziewany zwrot akcji w serii Egzorcysta papieża! Będziesz wstrząśnięty

Fani bijącej rekordy popularności serii horrorów "Egzorcysta papieża" mogą zaczynać świętować! Producent Jeff Katz potwierdził oficjalnie, że powstanie część druga kultowego filmu. Dobre wieści przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie żartobliwie wezwał fanów do "zatankowania swoich Lambrett" - charakterystycznych skuterów, na których jeździł ojciec Gabriel Amorth grany przez Russella Crowe'a. Najwyraźniej przed nami niespodziewany zwrot akcji w tej mrocznej historii!

Egzorcysta papieża 2 - oficjalne potwierdzenie produkcji

Fani bijącej rekordy popularności serii horrorów "Egzorcysta papieża" mogą zaczynać świętować! Producent Jeff Katz oficjalnie potwierdził, że powstanie sequel kultowego filmu. Dobre wieści przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie żartobliwie wezwał fanów do "zatankowania swoich Lambrett" - charakterystycznych skuterów, na których jeździł ojciec Gabriel Amorth grany przez Russella Crowe'a.

To niesamowita wiadomość dla wszystkich miłośników horrorów opartych na faktycznych wydarzeniach! Egzorcysta papieża oparty był na prawdziwych przypadkach egzorcyzmów przeprowadzanych przez eksponowanego w filmie księdza Gabriele Amortha. Ten autentyczny wątek z pewnością dodawał gęsiej skórki podczas seansu pierwszej części.

Choć na razie szczegóły fabularne są owiane tajemnicą, z niecierpliwością oczekujemy na powrót księdza Deluca w kolejnej odsłonie tej mrocznej historii. Russell Crowe doskonale wcielił się w postać charyzmatycznego egzorcysty, a jego kreacja na długo zostanie w pamięci widzów.

Russell Crowe żartuje z tytułów sequeli w stylu "Planety Małp"

Gdy tylko wieść o Egzorcyście papieża 2 została ogłoszona, Jeff Katz postanowił nieco zażartować z fanami w mediach społecznościowych. Producent zapytany o sugestię tytułu dla nadchodzącego sequela, przyznał że ma nadzieję, iż seria zachowa podobny system nazewnictwa, co kultowa saga "Planeta Małp".

"Osobiście chciałbym ograć to jak z Planetą Małp, żeby powstały takie rzeczy jak 'Módl się za Egzorcystę Papieża' czy 'Niech niebo ma w swojej opiece Egzorcystę Papieża' i tym podobne. Ale to tylko ja" - zażartował Katz, nawiązując do rozbudowanych tytułów kolejnych części opowieści o ludzkiej cywilizacji rządzonej przez inteligentne małpy.

Ten dowcipny komentarz rozpalił oczywiście dyskusje wśród fanów filmów grozy o egzorcystach. Choć takie wytworne tytuły zdecydowanie przydałyby serii więcej powagi, większość widzów z pewnością woli zwięzłe i łatwe do zapamiętania nazwy.

 • Ksiądz Amorth napisał aż 12 książek o egzorcyzmach, więc potencjał na kolejne filmy jest ogromny!
 • Pierwsza część "Egzorcysty papieża" oparta była na prawdziwych wydarzeniach.
 • Russell Crowe mógłby powrócić jako ikona popkultury - ksiądz Deluca.
 • Sequele horrorów często zarabiają mniej niż oryginalne filmy, ale fan base "Egzorcysty papieża" wydaje się wyjątkowo oddana.

Czytaj więcej: Szokujące wiadomości o Marku Sheppardzie: Byłem bliski śmierci po zawał serca

Producent wzywa fanów do "zatankowania Lambretty"

Zdjęcie Niespodziewany zwrot akcji w serii Egzorcysta papieża! Będziesz wstrząśnięty

W bardziej bezpośrednim komentarzu na Twitterze, Jeff Katz zażartował również, że fani powinni przygotowywać się na powrót księdza Deluca i zatankować charakterystyczne Lambretty. To nawiązanie do słynnej sceny z pierwszego filmu, w której ojciec Amorth przejeżdżał swoim zabytkowym skuterem po mieście.

Choć oczywistym żartem, to wezwanie stało się wręcz motywem przewodnim komentarzy pod ogłoszeniem producenta. Fani zaczęli masowo naśladować Katza i deklarować, że są gotowi na "posadzkę z kręgów Lambretty". Internauci zaczęli także spekulować, czy wzmocniona obecność tych charakterystycznych włoskich pojazdów nie zwiastuje przeniesienia akcji do ojczyzny głównego bohatera.

A może to zwykła zachęta do powrotu do dobrze znanego świata przedstawionego pierwszej części? Czas pokaże, w jakim kierunku podąży sequel horroru o egzorcystach opartym na faktach. Jedno jest pewne - zarówno producenci jak i fani pałają ogromną ekscytacją na samą myśl o nowej odsłonie tej mrocznej opowieści.

 • Ksiądz Gabriele Amorth słynął z jeżdżenia charakterystycznym skuterem Lambrettą.
 • Jeff Katz zażartował, że fani powinni przygotować się na "powrót księdza Deluca".
 • Egzorcysta papieża oparty był na prawdziwych historiach opisanych w książkach ks. Amortha.
 • Reakcje fanów pokazują, jak bardzo oczekiwany jest sequel bijącego rekordy popularności horroru.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Barbie, Ryan Gosling i America Ferrera reagują na brak nominacji dla Grety Gerwig i Margot Robbie
 2. Orville - czy nadchodzi 4. sezon? Seth MacFarlane rozwiewa wątpliwości
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Komedia Rodzina - Najlepsze Filmy Familijne Komedie
 5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły