News

Niewiarygodne! Furiosa i Garfield główne gwiazdy najgorszego weekendu przed Memorial Day

Autor Kornel Lis
Kornel Lis28.05.20243 min.
Niewiarygodne! Furiosa i Garfield główne gwiazdy najgorszego weekendu przed Memorial Day

Amerykanie mieli długi Memorial Day weekend, ale liczby z box office'u nie były powodami do świętowania. Furiosa i Garfield okazały się największymi premierami, lecz ich łączne wpływy nie dorównywały uzyskom sprzed roku. Dla branży był to najgorszy weekend otwarć od ćwierć wieku. Mimo to istnieje sporo emocji, bo na razie nie wiadomo, który z tych filmów jest liderem.

Furiosa zaliczyła finansową klapę w box office

Wielkie nadzieje wiązano z premierą Furiosy – kontynuacji kultowej serii Mad Max. Niestety, najnowsze widowisko George'a Millera okazało się komercyjną klapą. Według szacunków Warner Bros., do niedzieli film zarobił zaledwie 25,6 mln dolarów. Biorąc pod uwagę budżet 169 milionów, trudno nie mówić o finansowym rozczarowaniu.

Co gorsza, Furiosa nie ma szans nawet zbliżyć się do wyniku poprzedniej części – Mad Max: Na drodze gniewu zarobił 45,4 mln dolarów na samym otwarciu w 2015 roku. Aktualne wpływy lokują widowisko dopiero na 10. miejscu wśród tegorocznych premier.

To smutna passa dla Warner Bros., które w tym roku nie może pochwalić się jeszcze żadnym kasowym sukcesem. Wszystko wskazuje na to, że oczekiwania względem Furiosy były zdecydowanie przesadzone.

Garfield ze świetnym otwarciem, lepszym niż poprzednie filmy

Całkiem inaczej wygląda sytuacja w przypadku drugiej wielkiej premiery weekendu – animacji Garfield od Sony. Szacunki mówią o 24,8 mln dolarów wpływów, co stawia nową odsłonę przygód rudego kota na prowadzeniu przed Furiosą. Choć różnica jest minimalna, to trzeba pamiętać o znacznie niższym budżecie Garfielda – zaledwie 60 milionów dolarów.

Co więcej, najnowszy film o Garfieldzie może pochwalić się najlepszym otwarciem w historii tej serii kinowej. Poprzednie części – Garfield z 2004 roku i Garfield 2 z 2006 – zarobiły na starcie odpowiednio 21,7 mln i 7,3 mln dolarów. To dowód na to, że wiernych fanów rudego kocura wcale nie brakuje.

Sukces Garfielda jest miłą niespodzianką. W środku sezonu zdominowanego przez wielkie widowiska, skromna animacja okazała się mrożkiem, na którym chętnie relaksowała się rodzinna widownia.

Czytaj więcej: Nick frost w aktorskiej roli w filmie jak wytresować smoka - informacje o obsadzie

Memorial Day: Najgorszy weekend otwarć od dekady

Zdjęcie Niewiarygodne! Furiosa i Garfield główne gwiazdy najgorszego weekendu przed Memorial Day

Choć starcie Furiosy z Garfieldem elektryzowało branżę, to nie zmienia faktu, że był to bardzo słaby weekend dla kin. Według wstępnych szacunków, łączne wpływy ze wszystkich premier nie przekroczą 50 mln dolarów. To najniższy wynik Memorial Day od ćwierć wieku.

  • Przed rokiem w ten weekend dwa razy większą kwotę zarobiła samodzielnie Mała Syrenka.
  • Pozostałe premiery – dramat Sight oraz komedia Babes – okazały się finansowymi niewypałami.

Sytuacja nie wróży najlepiej przed zbliżającym się okresem wakacyjnym, który zwyczajowo jest najbardziej lukratywnym okresem dla kin. Pozostaje mieć nadzieję, że nadchodzące wielkie premiery odwrócą niekorzystny trend.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły