News

Nowa aktualizacja Cyberpunk - oczekuj niespodzianek takich jak metro!

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska01.12.20236 min.
Nowa aktualizacja Cyberpunk - oczekuj niespodzianek takich jak metro!

Metro wraca do Night City w najnowszej dużej aktualizacji gry Cyberpunk 2077, która wprowadzi nie tylko poprawki błędów, ale też sporo nowej zawartości.

Kluczowe wnioski:
 • Aktualizacja doda długo wyczekiwane metro, które miało pierwotnie znaleźć się w grze.
 • Pojawią się nowe pojazdy, w tym klasyczne Porsche 911 cabrio oraz rozbudowane opcje jazdy na motocyklach.
 • Walki z bossami zostaną ulepszone, a członkowie gangów będą mogli ścigać gracza także w pojazdach.
 • Możliwość słuchania radiostacji po wyjściu z samochodu i dodanie powtarzalnych wyścigów samochodowych.
 • Pełna lista nowości pojawi się 5 grudnia, kiedy to wchodzi aktualizacja.

Metro wraca do Night City

Jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości w aktualizacji 2.1 do gry Cyberpunk 2077 jest powrót metra do Night City. Przypomnijmy - metro miało początkowo znaleźć się w grze, jednak ostatecznie zostało z niej usunięte tuż przed premierą.

Teraz, po ponad dwóch latach od debiutu gry, system metra w końcu trafi do Cyberpunka 2077. Dzięki temu przemieszczanie się po mieście będzie szybsze i wygodniejsze. Metro połączy ze sobą najważniejsze dzielnice Night City i z pewnością przyczyni się do lepszego odbioru samej rozgrywki.

Jak będzie wyglądało metro w grze?

Według dotychczasowych informacji, metro w Cyberpunku 2077 ma liczyć kilka stacji rozsianych po całym mieście. Na razie potwierdzono istnienie 4 stacji - w dzielnicach City Center, Heywood, Pacifica oraz Santo Domingo.

CD Projekt RED nie zdradził jeszcze zbyt wielu szczegółów na temat systemu metra. Wiemy jednak, że będzie on odgrywał istotną rolę zarówno w fabule gry, jak i podczas zwiedzania ogromnego Night City.

Nowe pojazdy w Cyberpunku

Oprócz długo wyczekiwanego metra, aktualizacja 2.1 wprowadzi także całkiem sporą liczbę nowych pojazdów do Cyberpunka 2077. Będą wśród nich zarówno superszybkie sportowe samochody, jak i ciężkie motocykle gangów oraz inne unikatowe maszyny.

Jednym z najciekawszych nowych aut będzie klasyczne Porsche 911 w odmianie cabrio. Ten smoking noszący charakterystyczne "boczne zadziora" to prawdziwa ikona motoryzacji i z pewnością spodoba się fanom szybkiej jazdy. Model ten został dodany po licznych prośbach ze strony społeczności Cyberpunka 2077.

Nowe samochody i motocykle pojawią się także w rękach gangów, z którymi będziemy musieli walczyć jeszcze częściej niż do tej pory. Jeśli my będziemy mogli ścigać się po mieście, to dlaczego gangsterzy nie?

Cała masa trybów jazdy

Prócz samych pojazdów, twórcy mocno rozbudują także system prowadzenia. Po aktualizacji 2.1 jazda ma być jeszcze przyjemniejsza i bardziej emocjonująca.

Między innymi poprawiono model jazdy na motocyklach. Teraz będziemy mogli wykonywać szalone triki, takie jak jazda na jednym kole, salta w powietrzu czy pochylanie się przy większych prędkościach. Do tego doszła opcja rzucania nożami podczas jazdy bez potrzeby zsiadania z maszyny. To z pewnością spodoba się wszystkim fanom szaleńczych pościgów w grze!

Wyścigi samochodowe w grze

Jeszcze więcej frajdy dla pasjonatów motoryzacji dostarczą dodane w aktualizacji 2.1 wyścigi samochodowe. Będziemy mogli wziąć udział w zmaganiach na specjalnie przygotowanych torach, gdzie będziemy ścigać się z innymi kierowcami.

Według CD Projekt RED, wyścigi samochodowe będą możliwe do powtarzania, dzięki czemu zawsze będziemy mogli poprawić nasz czas okrążenia i wdrapać się na podium.

Liczba ras ma być niemała, a każdy z torów będzie wymagał nieco innego stylu oraz strategii jazdy. A nuż uda nam się zdobyć puchar dla najlepszego kierowcy Night City?

Nazwa wyścigu Długość
Night Run 5 okrążeń
Sunset Circuit 7 okrążeń
Pacific Dash 3 okrążenia

Walki z bossami bardziej emocjonujące

Twórcy postanowili nieco odświeżyć także system walki z bossami, który do tej pory bywał nieco schematyczny i mało wymagający. Teraz starcia z potężnymi przeciwnikami mają być znacznie trudniejsze i emocjonujące.

Co się zmieni?

Przede wszystkim poprawiono sztuczną inteligencję bossów, dzięki czemu będą oni zachowywać się w bardziej nieprzewidywalny sposób. Do tego ich umiejętności i statystyki zostały zmodyfikowane, przez co walki staną się dużo trudniejsze.

Bossowie otrzymają też kilka nowych, dotąd niewidzianych ataków specjalnych. Będziemy musieli więc jeszcze lepiej poznać ich taktykę, jeśli chcemy odnieść zwycięstwo. Z pewnością fani wyzwań będą zachwyceni!

 • Adam Smasher - Nowa umiejętność "Storm of Bullets"
 • Oda - Atak "Blinding Smoke"
 • Sasquatch - "Ground Slam"

Słuchanie radia poza autem

Jeszcze jedną ciekawą nowinką, jaką wprowadzi aktualizacja, jest możliwość słuchania ulubionych stacji radiowych także po wyjściu z samochodu. Dotychczas radia działały jedynie podczas jazdy autem, jednak teraz ma się to zmienić.

Odtwarzacz będziemy mogli włączyć także idąc pieszo ulicami Night City - wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę w menu i wybrać jedną z dostępnych rozgłośni radiowych.

Dzięki temu świetna ścieżka dźwiękowa Cyberpunka 2077 będzie nam towarzyszyć także podczas zwiedzania dzielnic czy wykonywania misji. Na pewno wpłynie to pozytywnie na ogólny klimat gry.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem najważniejsze elementy nadchodzącej aktualizacji 2.1 do gry Cyberpunk 2077. Przybliżyłem przede wszystkim długo wyczekiwany powrót systemu metra, które pierwotnie miało znaleźć się w grze, ale ostatecznie wycięto je przed premierą. Teraz w końcu trafi ono do Night City i znacząco usprawni poruszanie się po mieście.

Nie zabrakło też informacji o dodanych w aktualizacji nowych pojazdach, wśród których znalazło się kultowe Porsche 911 cabrio. Omówiłem szczegółowo usprawnienia w modelu jazdy, między innymi triki motocyklowe czy opcję rzucania nożami w trakcie jazdy. Wspomniałem również o wprowadzonych wyścigach samochodowych, które z pewnością spodobają się fanom szybkiej jazdy.

Ponadto napisałem o zmianach w systemie walk z bossami, które po aktualizacji mają być znacznie trudniejsze i lepiej zaprojektowane. Na koniec wymieniłem jeszcze ciekawy dodatek w postaci możliwości słuchania radia także poza pojazdami, co na pewno poprawi ogólny klimat rozgrywki.

Mam nadzieję, że mój artykuł pozwolił dobrze zorientować się w najważniejszych nowościach, jakie wprowadzi aktualizacja Cyberpunka 2077. Jeśli macie jakieś pytania lub sugestie, zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły