News

Nowa gra Judas inspirowana Bioshock! Zobacz zwiastun fabularny [WIDEO]

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak01.02.20247 min.
Nowa gra Judas inspirowana Bioshock! Zobacz zwiastun fabularny [WIDEO]

Nowa gra studia Ghost Story Games zatytułowana Judas zapowiada się niezwykle interesująco. Jej twórca, Ken Levine, wcześniej odpowiedzialny za kultową serię BioShock, sięga po podobne motywy i klimaty. Podczas niedawnego State of Play zaprezentowano intrygujący zwiastun fabularny gry, który nastraja tajemniczo i mrocznie. Widzimy w nim społeczeństwo żyjące w sztucznym, kontrolowanym przez system świecie, które jednak buntuje się przeciw ograniczeniom. Niewątpliwie przypomina to nieco fabułę z Black Mirrror. Sam twórca przyznaje, że inspirował się System Shock 2 i BioShockiem, więc możemy być pewni świetnej rozgrywki i klimatu.

Zwiastun fabularny gry Judas

Podczas lutowego pokazu State of Play zaprezentowano intrygujący zwiastun fabularny gry Judas, nad którą pracuje studio Ghost Story Games założone przez Kena Levine'a. Ten znany twórca odpowiadał wcześniej między innymi za kultową serię BioShock. Nic więc dziwnego, że w przypadku Judas również możemy liczyć na świetną fabułę osadzoną w niepokojącym, dystopijnym świecie.

Prezentowany zwiastun zarysowuje wizję społeczeństwa żyjącego niczym zwierzęta w klatce, w sztucznym świecie stworzonym i kontrolowanym przez system. Jednak okazuje się, że zawsze znajdzie się buntownik gotów walczyć o prawdziwą wolność dla wszystkich. Przywołuje to na myśl nieco fabułę znanego serialu Black Mirror, który również pokazuje mroczne oblicze technologii i ich wpływ na ludzi.

Czerpie z System Shock 2 i BioShocka

Sam Levine nie ukrywa, że tworząc Judas inspirował się takimi tytułami jak System Shock 2, BioShock oraz BioShock Infinite. Są to uznane gry cenione za świetną fabułę i rozgrywkę. Zatem jeśli w przypadku Judas uda się osiągnąć podobny poziom, gracze będą zachwyceni.

Można przypuszczać, że akcja gry osadzona będzie w jakimś tajemniczym, odizolowanym miejscu niczym miasto Rapture z BioShocka. Czekają nas zapewne liczne zagadki do rozwiązania, walka i przetrwanie w nieprzyjaznym świecie. Brzmi obiecująco!

Twórca BioShocka kreuje nowy świat

Ken Levine to uznany twórca gier, który na swoim koncie ma takie hity jak pierwszy BioShock czy świetnie oceniany BioShock Infinite. Po sukcesie tej serii postanowił założyć w 2014 roku własne niezależne studio - Ghost Story Games.

Teraz, po latach pracy, zapowiedział swój najnowszy projekt zatytułowany Judas. Levine sięga ponownie po podobny klimat i motywy co w BioShocku, tworząc opresyjny świat przyszłości. Można powiedzieć, że jest to duchowy spadkobierca jego wcześniejszych dokonań. Biorąc pod uwagę doświadczenie Levine'a w budowaniu angażujących fabuł osadzonych w niepokojących realiach, Judas może być jego kolejnym arcydziełem.

Levine wziął wszystko to, co najlepsze w cyklu BioShock i produkuje nową grę, którą z pewnością można nazwać duchowym spadkobiercom dotychczasowego dorobku twórcy.

Możemy się spodziewać, że Judas, podobnie jak wcześniejsze gry Levine'a, zaoferuje wciągającą opowieść osadzoną w oryginalnym, mrocznym świecie, wymagającą rozgrywkę i mnóstwo zagadek do rozwiązania. Brzmi obiecująco!

Czytaj więcej: Take-Two skarży twórców gry Alan Wake 2. Co się stało?

Bunt jednostki przeciw systemowi

Fabuła gry Judas koncentruje się na buncie jednostki, która postanawia wyzwolić innych spod kontroli systemu ograniczającego wolność. Jak pokazano w zwiastunie, społeczeństwo żyje w zamkniętym, sztucznym świecie niczym zwierzęta w klatce, nie mając pojęcia o prawdziwej rzeczywistości.

Sytuacja przypomina nieco tę z serialu Black Mirror, szczególnie odcinek "Ucieczka z raju", gdzie ludzie również byli oszukiwani i manipulowani przez system. Jednak zawsze znajdą się tacy, którzy odkryją prawdę i postanowią się zbuntować. Być może bohaterem takim w grze Judas będzie tytułowy Judasz - mityczna postać, która już sama w sobie kojarzy się z pewną formą buntu.

Walka z systemem o wolność

Można przypuszczać, że rozgrywka w Judasie będzie polegała na stopniowym wyzwalaniu spod kontroli systemu kolejnych obszarów i ludzi, którzy odzyskują świadomość i chcą walczyć o swoją wolność. Walka z sztuczną inteligencją kontrolującą świat brzmi jak interesujące wyzwanie fabularne.

Być może w trakcie gry trafimy do różnych enklaw i frakcji mniej lub bardziej opętanych ideą wyzwolenia spod jarzma systemu. Przekonanie ich do wspólnej walki mogłoby być istotnym elementem rozgrywki.

Gra łączy to co najlepsze z System Shock 2 i BioShockiem

Nowa gra Judas inspirowana Bioshock! Zobacz zwiastun fabularny [WIDEO]

Twórca gry Judas, Ken Levine, sam przyznaje że inspiruje się takimi hitami jak System Shock 2, pierwszy BioShock i BioShock Infinite. Są to uznane produkcje cechujące się świetną fabułą osadzoną w oryginalnych, niepokojących realiach. Do tego dochodzi satysfakcjonująca walka i zagadki środowiskowe.

System Shock 2 Kultowa gra z 1999 roku łącząca FPS i RPG w trakcie eksploracji statku kosmicznego opanowanego przez SI
BioShock Pierwsza odsłona popularnej serii osadzonej w podwodnym mieście Rapture; łączy FPS z elementami horroru, RPG i steampunku
BioShock Infinite Kontynuacja udanej serii osadzona tym razem w latającym mieście Columbia; fabuła opowiada o alternatywnych wszechświatach

Jeśli Judas przejmie to co najlepsze z wymienionych gier - a wszystko na to wskazuje - to z pewnością otrzymamy świetny tytuł łączący wciągającą historię z satysfakcjonującą rozgrywką. Dla fanów BioShocka brzmi to wyśmienicie!

Data premiery Judas - nie wcześniej niż 2025

Studio Ghost Story Games nie ujawniło jeszcze dokładnej daty premiery gry Judas. Wiadomo jedynie tyle, że gra powstaje z myślą o PC oraz najnowszych konsolach - PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Biorąc pod uwagę, że prace nad projektem są wciąż na wczesnym etapie, można przypuszczać, iż premiera nastąpi najwcześniej za 2-3 lata. Nie należy oczekiwać Judas przed 2025 rokiem. Jednak biorąc pod uwagę dorobek Levine'a, warto na tę grę poczekać.

Porównanie z serialem Black Mirror

Motyw buntu jednostki przeciw opresyjnemu systemowi przywodzi na myśl popularny serial Black Mirror. Często pokazuje on mroczne oblicze nowych technologii, które mimo pozorów wygody i bezpieczeństwa potrafią zniewolić człowieka.

W szczególności odcinek "Ucieczka z raju" opowiada o grupie ludzi żyjących w komfortowych warunkach, lecz zupełnie kontrolowanych przez SI zarządzającą ośrodkiem. Kiedy prawda wychodzi na jaw, część osób decyduje się na ucieczkę do prawdziwego, surowego świata, byle tylko odzyskać wolność. W zwiastunie Judas widzimy podobną sytuację.

Być może w trakcie gry spotkamy różne frakcje i grupę ludzi w mniejszym lub większym stopniu uwięzione przez technologię, których trzeba będzie przekonać do buntu. O ile w Black Mirror ludzie często kończą tragicznie, miejmy nadzieję, że bohaterowie Judas osiągną upragnioną wolność.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiono nową grę studia Ghost Story Games zatytułowaną Judas. Jej twórcą jest Ken Levine, wcześniej odpowiedzialny za znakomite gry z serii BioShock. Podczas lutowego State of Play pokazano intrygujący zwiastun fabularny Judas.

Przedstawia on mroczną wizję społeczeństwa żyjącego w sztucznym świecie kontrolowanym przez technologię. Jednak zawsze znajdzie się ktoś gotów się zbuntować, jak tytułowy Judasz. Sam Levine przyznaje, że inspiruje się takimi hitami jak System Shock 2, BioShock i BioShock Infinite. Jeśli nowa gra osiągnie ich poziom, będzie hitem.

Judas powstaje z myślą o PC i najnowszych konsolach. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale raczej nie nastąpi przed 2025 rokiem. Gra zapowiada się świetnie zarówno pod względem fabuły, jak i rozgrywki. Fani Levine'a i BioShocka z pewnością są nią zainteresowani.

Motyw buntu przeciw systemowi kontroli przywodzi na myśl niektóre odcinki popularnego serialu Black Mirror. Być może w Judas spotkamy różne frakcje walczące o wyzwolenie. O ile bohaterowie Black Mirror często kończą tragicznie, postacie z gry mają szansę na odzyskanie upragnionej wolności.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły