News

Nowe zapowiedzi PlayStation: Co oczekiwać?

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska30.01.20245 min.
Nowe zapowiedzi PlayStation: Co oczekiwać?

PlayStation State of Play w styczniu 2023 zapowiada się niezwykle interesująco. Podczas 40-minutowej transmisji, Sony zaprezentuje ponad 15 nowych gier na konsole PS4 i PS5. Wśród nich znajdą się zarówno wyczekiwane hity pokroju Stellar Blade i Rise of the Ronin, jak i zaskakujące premiery od niezależnych deweloperów. Fani wirtualnej rzeczywistości również powinni być zadowoleni - poznamy pierwsze tytuły przygotowywane z myślą o PS VR2. Jednym słowem, styczniowe State of Play obiecuje sporo emocji i z pewnością dostarczy fanom PlayStation wielu powodów do radości.

State of Play w styczniu 2023

Styczniowe wydanie State of Play zapowiada się niezwykle interesująco. Sony szykuje dla nas ponad 15 nowych zapowiedzi gier na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5. Trwająca około 40 minut transmisja odbędzie się 31 stycznia o godzinie 23:00 czasu polskiego.

Sony potwierdziło, że zobaczymy między innymi długo wyczekiwaną Rise of the Ronin od studia Team Ninja. Będzie to ekskluzywny tytuł na PS5 osadzony w realiach feudalnej Japonii. Kolejną potwierdzoną produkcją jest Stellar Blade (dawniej znane jako Project Eve) - dynamiczna gra akcji z otwartym światem, która zadebiutuje również wyłącznie na PlayStation 5.

Zapowiedzi gier na PS VR2

Podczas styczniowego State of Play z pewnością zobaczymy także pierwsze zapowiedzi gier przygotowywanych z myślą o nadchodzącym PlayStation VR2. Wirtualna rzeczywistość od Sony zadebiutuje w lutym, więc nadszedł najwyższy czas, aby poznać gry startowe.

Spodziewamy się, że oprócz własnych produkcji na wyłączność PS VR2, Sony pokaże również tytuły od zewnętrznych deweloperów. Już wcześniej potwierdzono, że na nowy sprzęt trafią między innymi Resident Evil Village oraz No Man's Sky.

Nowości od niezależnych deweloperów

Styczniowe State of Play ma prezentować przede wszystkim gry od mniejszych, niezależnych studiów. W ostatnich miesiącach Sony pochwaliło się współpracą z wieloma utalentowanymi zespołami, które pracują obecnie nad projektami na wyłączność PS4 i PS5.

Możemy spodziewać się zarówno kontynuacji znanych marek, jak i zupełnie nowych, oryginalnych produkcji. Niewykluczone, że pojawią się niespodziewane premiery i ogłoszenia gier, o których dotychczas nie słyszeliśmy.

Obiecujące pogłoski

W nieoficjalnych przeciekach pojawiały się również tytuły takie jak Final Fantasy XVI, sequel Death Stranding czy odświeżone Until Dawn. Czy faktycznie zobaczymy którąś z tych gier podczas styczniowego pokazu? Przekonamy się niebawem.

Czytaj więcej: Obejrzyj odcinek poświęcony 20-tej rocznicy premiery Oldboya w naszym programie na żywo

Niespodzianki od Sony Worldwide Studios

Choć State of Play ma skupić się na produkcjach od zewnętrznych deweloperów, z pewnością nie zabraknie również nowości od wewnętrznych zespołów Sony. W ostatnich miesiącach zapowiedziano już między innymi Spider-Man 2 i Wolverine od Insomniac Games czy Forspoken od Luminous Productions.

Możliwe, że podczas styczniowej transmisji poznamy daty premiery niektórych z tych tytułów. Fani mogą liczyć również na pierwsze materiały z rozgrywki lub trailery CGI nadchodzących gier na PS5.

Premiera Rise of the Ronin

Nowe zapowiedzi PlayStation: Co oczekiwać?

Rise of the Ronin to jedna z najbardziej oczekiwanych gier akcji osadzonych w realiach feudalnej Japonii. Produkcja studia Team Ninja zadebiutuje wyłącznie na PS5 i ma zaoferować znakomitą oprawę graficzną, satysfakcjonujący system walki oraz ciekawą fabułę.

Gra Rise of the Ronin tworzona jest w celu pełnego wykorzystania mocy konsoli PS5 i zanurzenia graczy w mrocznym, brutalnym i ujmującym świecie końca okresu Edo w Japonii - Hiroaki Matsui, producent wykonawczy

Podczas pokazu State of Play z pewnością zobaczymy więcej materiałów z rozgrywki oraz dowiemy się, kiedy dokładnie gra trafi do sprzedaży. To zdecydowanie jeden z najmocniejszych tytułów na wyłączność PS5 ujawnionych do tej pory.

Stellar Blade w akcji

Kolejną wysokobudżetową produkcją, która pojawi się podczas styczniowej transmisji, będzie Stellar Blade od koreańskiego studia Shift Up. To efektowna gra akcji utrzymana w klimacie science fiction, która pierwotnie była znana pod tytułem Project Eve.

Dotychczasowe materiały sugerują bardzo dynamiczną i widowiskową rozgrywkę. Stellar Blade ma cechować się również wymagającymi starciami z bossami i sporym naciskiem na opowieść fabularną. Gra zadebiutuje wyłącznie na PS5.

Tytuł Stellar Blade
Gatunek Gra akcji
Premiera 2023 (PS5)
Producent Shift Up

Podczas styczniowego pokazu powinniśmy zobaczyć rozgrywkę znacznie bliższą finalnej wersji. Być może poznamy również dokładny termin premiery Stellar Blade na PS5. Z pewnością będzie to jedna z najmocniej wyglądających next-genowych gier akcji.

Podsumowanie

W powyższym artykule podsumowałem najważniejsze informacje na temat nadchodzącego wydarzenia State of Play od Sony. Przybliżyłem datę i godzinę transmisji oraz potwierdzone gry, które zostaną zaprezentowane. Omówiłem również oczekiwania co do premier gier na PS VR2 oraz produkcji od niezależnych deweloperów.

Szczegółowo przedstawiłem dwie główne zapowiedzi - Rise of the Ronin od Team Ninja oraz Stellar Blade od studia Shift Up. Obie są mocno wyczekiwanymi tytułami na wyłączność PS5. Przybliżyłem ich gatunki, założenia rozgrywki oraz spodziewane elementy, które zobaczymy podczas prezentacji.

Wspomniałem również o innych grach od Sony Worldwide Studios, które potencjalnie mogą pojawić się podczas styczniowego pokazu. Możemy spodziewać się zarówno nowych zapowiedzi, jak i materiałów z rozgrywki z wcześniej ogłoszonych tytułów ekskluzywnych.

Podsumowując, styczniowe State of Play zapowiada się naprawdę interesująco. Fani PlayStation mają powody do optymizmu i z pewnością nie zabraknie emocjonujących ogłoszeń oraz nowości z wyczekiwanych gier. Przekonamy się o tym już 31 stycznia o 23:00.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły