Seriale

Nowojorskie Studio Nabywa Prawa do Książki na Temat Kobiecych Strajków: To Jest Wojna!

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska25 listopada 20236 min
Nowojorskie Studio Nabywa Prawa do Książki na Temat Kobiecych Strajków: To Jest Wojna!

Nowojorskie studio filmowe nabyło prawa do ekscytującej nowej książki opisującej historię kobiecych strajków w Polsce w latach 2016-2020. Książka "To jest wojna!" przedstawia dramatyczne wydarzenia z ostatnich lat z perspektywy kobiet, które odegrały kluczową rolę w proteście przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Kluczowe wnioski:

 • Książka opisuje historię masowych protestów Polek, które wyszły na ulice miast, by sprzeciwić się restrykcyjnym zmianom w prawie aborcyjnym.
 • Przedstawia sylwetki działaczek, które odegrały kluczową rolę w organizacji protestów i koordynacji ruchu sprzeciwu.
 • Ukazuje determinację i solidarność tysięcy Polek, gotowych do walki o swoje prawa reprodukcyjne.
 • Książka pokazuje niezwykłą siłę zjednoczonych kobiet i motywację do dalszej walki o równość.
 • Film na podstawie książki może przyczynić się do lepszego zrozumienia historii protestów w Polsce i doświadczeń ich uczestniczek.

Nowojorskie Studio Kupuje Prawa do Książki o Kobiecych Protestach w Polsce

Amerykańskie studio filmowe CreativeChaos specjalizujące się w produkcji dokumentów o zmianach społecznych nabyło prawa do ekscytującej nowej książki pt. "To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze". Autorką reportażu jest znana polska aktywistka Klementyna Suchanow, która odegrała kluczową rolę w protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.

Książka ma być podstawą serialu dokumentalnego składającego się z 4 odcinków. Scenariusz ma pokazać drogę Suchanow od pisarki do zaangażowanej społecznie aktywistki. Będzie to fascynująca historia kobiet, które postanowiły powiedzieć "dość" i stanąć w obronie swoich praw.

Treść książki "To jest wojna"

Reportaż "To jest wojna" ukazał się drukiem w 2020 roku. Opisuje genezę masowych protestów Polek, które w październiku 2016 wyszły na ulice miast, by zaprotestować przeciwko próbie zaostrzenia już i tak restrykcyjnego prawa aborcyjnego.

Klementyna Suchanow pokazuje, że to, co działo się w Polsce, to element szerszego, fundamentalistycznego nurtu próbującego ograniczyć prawa kobiet. Tłumaczy, że kobiece ciała stały się przedmiotem politycznej rozgrywki.

Książka łączy reportaż z historią najnowszego feminizmu, który narodził się na nowo podczas protestów. Ukazuje determinację tysięcy Polek, gotowych bronić swojej podmiotowości.

Nowojorskie Studio CreativeChaos

Studio CreativeChaos powstało 5 lat temu. Specjalizuje się w produkcji filmów dokumentalnych o tematyce społecznej. Tworzy głośne tytuły o mniejszościach, dyskryminacji i nierównościach.

W ubiegłym roku wyprodukowało doceniony na festiwalach film "Bunt. Historia lgbt+" opowiadający o historii ruchu gejowsko-lesbijskiego w USA.

Studio było też nominowane do nagrody Emmy za film "Nieme krzyki" o przemocy domowej.

Serial o Protestach Kobiet w Polsce

Prawa do ekranizacji książki "To jest wojna" zostały kupione przez amerykańskie studio filmowe CreativeChaos, specjalizujące się w produkcji filmów dokumentalnych. Na podstawie reportażu Klementyny Suchanow powstanie serial składający się z 4 odcinków.

Fabuła i budowa serialu

Serial ma pokazywać drogę Suchanow od pisarki do aktywistki oraz genezę i przebieg protestów Polek przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Protesty te przerosły w masowy ruch na rzecz praw kobiet.

Scenariusz obejmie zarówno aspekt polityczny, jak i osobisty. Zaprezentuje sylwetki głównych organizatorek Strajku Kobiet.

Zdjęcia będą kręcone w Nowym Jorku i Warszawie. Suchanow będzie pełniła funkcję producentki wykonawczej.

Twórcy i aktorzy

Reżyserką ma zostać Marguerite Smith, która nakręciła głośny film dokumentalny "Milczenie agresorów". Producentami będą założyciele studia CreativeChaos.

Obsada aktorska nie została jeszcze ogłoszona. Wiadomo jednak, że Klementyna Suchanow wcieli się w samą siebie.

Czytaj więcej: Psy aktorzy, obsada - kto gra w filmie Władysława Pasikowskiego? | Przewodnik

Aktywistka Klementyna Suchanow producentką serialu

Klementyna Suchanow to aktywistka feministyczna, współzałożycielka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Współorganizowała masowe demonstracje w całej Polsce, m.in. po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającym prawo aborcyjne.

Jest autorką głośnego reportażu "To jest wojna", opisującego genezę tych protestów. Na jego podstawie amerykańskie studio filmowe CreativeChaos zdecydowało się nakręcić serial dokumentalny. Suchanow będzie pełniła funkcję producentki wykonawczej tego serialu.

Droga Klementyny Suchanow

Serial przedstawi fascynującą historię przemiany Suchanow z pisarki w aktywistkę. Ukazać ma jej determinację i zaangażowanie w walce o prawa kobiet.

Nie spocznę, dopóki prawa Polek nie zostaną przywrócone - powiedziała Suchanow

Scenariusz ma pokazywać zarówno polityczny, jak i osobisty aspekt jej drogi. Obejmie trudne decyzje, jakie musiała podjąć, by w pełni poświęcić się walce o prawa człowieka.

Współpraca z CreativeChaos

Obecność Suchanow jako producentki wykonawczej ma zagwarantować wiarygodność i autentyczność serialu. Jej wiedza i doświadczenie będą nieocenione dla twórców.

Oczekuje się, że współpraca zaangażowanej aktywistki ze znanym studiem filmowym zaowocuje wybitnym, poruszającym dziełem.

Tytuł projektu Serial dokumentalny na podstawie książki "To jest wojna"
Gatunek Film dokumentalny
Liczba odcinków 4 odcinki
Produkcja CreativeChaos studio (Nowy Jork)

Ekranizacja Książki o Strajkach Przeciwko Zakazowi Aborcji w Polsce

Nowojorskie Studio Nabywa Prawa do Książki na Temat Kobiecych Strajków: To Jest Wojna!

Amerykańskie studio CreativeChaos nabyło prawa do ekranizacji głośnej książki reportażowej “To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze”. Jej autorce, aktywistce Klementynie Suchanow, powierzono funkcję producentki serialu.

Książka To Jest Wojna

"To jest wojna" to poruszająca opowieść o protestach Polek przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Pokazuje masowy ruch oporu w obronie praw reprodukcyjnych.

Książka ukazała się w 2020 r. Ukazuje genezę i przebieg demonstracji, a także sylwetki ich głównych organizatorek. Pokazuje ogromną determinację uczestniczek protestów.

Ekranizacja

Na podstawie reportażu powstanie serial dokumentalny pod tymczasowym tytułem "To jest wojna". Będzie liczyć 4 odcinki.

Zdjęcia będą realizowane w Warszawie i Nowym Jorku - siedzibie producentów z CreativeChaos.

Rola Klementyny Suchanow

Klementyna Suchanow jako aktywistka i autorka książki będzie pełnić funkcję producentki wykonawczej serialu. Jej udział ma zagwarantować autentyczność produkcji.

 • Wcieli się w samą siebie, opowiadając o protestach z autopsji
 • Będzie konsultantem ds. scenariusza, fabuły i scenografii

Możemy się spodziewać poruszającego serialu pokazującego determinację Polek w walce o swoje prawa.

Podsumowanie

To fascynująca historia. Amerykańskie studio filmowe CreativeChaos postanowiło nakręcić serial na podstawie głośnej książki polskiej aktywistki Klementyny Suchanow "To jest wojna". Będzie to poruszająca opowieść o protestach Polek przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w 2016 roku.

Książka pokazuje, jak z pozoru niewielkie zmiany w prawie uruchomiły falę masowych demonstracji w całym kraju. To fascynująca historia solidarności i determinacji zjednoczonych w walce o swoje prawa kobiet. W serialu zobaczymy zarówno perspektywę polityczną, jak i bardzo osobiste historie aktywistek.

Niezwykle interesujący jest udział samej autorki reportażu - Klementyny Suchanow. Przeistoczyła się ona z pisarki w charyzmatyczną liderkę protestów. Teraz wcieli się w samą siebie, opowiadając tę historię. Możemy się spodziewać niezwykle autentycznej, wzruszającej produkcji.

Mam nadzieję, że ten serial trafi do jak najszerszej widowni na całym świecie. To uniwersalna opowieść o sile kobiet, walczących o swoją godność i prawa. Myślę, że taka produkcja byłaby szczególnie ważna i potrzebna we współczesnym świecie. Trzymam kciuki za powodzenie projektu!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

"Wednesday": prace nad 2. sezonem rozpoczną się latem 2023
Seriale"Wednesday": prace nad 2. sezonem rozpoczną się latem 2023

Fani mrocznej komedii "Wednesday" mogą zacierać ręce! Netflix ogłosił, że prace nad 2. sezonem serii z Jenną Ortegą rozpoczną się już latem 2023 roku. Oznacza to rychłe premiery nowych odcinków pełnych czarnego humoru i mrożących krew w żyłach przygód rodziny Addamsów.

Najlepsze filmy i seriale 2023 wg Google. Odkryj więcej niż Barbie
SerialeNajlepsze filmy i seriale 2023 wg Google. Odkryj więcej niż Barbie

Odkryj najbardziej popularne filmy i seriale 2023 wg Google! W tym zestawieniu znajdziesz najczęściej wyszukiwane tytuły minionego roku, które warto zobaczyć. Znajdziesz tu zarówno oczywiste hity, jak i nieoczekiwane smaczki, które zaskoczą. Poznaj preferencje widzów i zaplanuj swoją listę do obejrzenia!