News

Nowy film Lanthimosa. Oglądałeś już zwiastun?

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak30.05.20244 min.
Nowy film Lanthimosa. Oglądałeś już zwiastun?

Czekacie na nowy film od greckiego wizjonera Yórgosa Lánthimosa? Już jest! Po światowej premierze w Cannes, twórca udostępnił pierwszy zwiastun "Rodzajów życzliwości". Nie jest to tradycyjna, pełnometrażowa opowieść - Lánthimos powraca w mocno artystycznym stylu, prezentując trzy odrębne nowele. Na pierwszy rzut idzie obsada: w rolach głównych m.in. gwiazdy "Biednych Istot" - Emma Stone i Willem Dafoe.

Najgorętszy zwiastun roku. Tak wygląda "Rodzaje życzliwości"

Marzysz, by zobaczyć prawdziwe arcydzieło światowej kinematografii? Marzenie właśnie stało się rzeczywistością! Wytwórnia A24 wypuściła do sieci zwiastun najnowszego filmu Yórgosa Lánthimosa - "Rodzaje życzliwości". Ten materiał to istny majstersztyk, który zmusi Cię do oglądania w pętli, próbując rozszyfrować tajemniczy, choć intrygujący klimat opowieści.

Wcielając się w rolę mistrza zawiłych fabuł, Lánthimos ponownie zapewni widzom dawkę hipnotyzującego, oryginalnego kina. Zwiastun "Rodzajów życzliwości" stanowi obietnicę wejścia w zupełnie nowy wymiar. Nie jest to klasyczny film, a kolekcja różnorodnych historii, w których postaci będą stawiać czoła wyzwaniom i zgłębiać najbardziej odległe rejony ludzkiej natury.

Nie wahaj się dłużej! Zwiastun "Rodzajów życzliwości" jest już dostępny online. Zanurz się w ten przełomowy materiał, rozbudzający apetyt na kolejny mroczny, metaforyczny spektakl w wykonaniu jednego z najbardziej wyrazistych współczesnych reżyserów.

Emmę Stone, Willem Dafoe i inni w nowym filmie Lanthimosa

Kiedy taki wizjoner, jak Lánthimos łączy siły z tak znakomitą obsadą, jak Emma Stone i Willem Dafoe, rezultat z pewnością będzie przełomowy. Gwiazdy te, po raz kolejny występujące razem na ekranie, z pewnością wzbogacą film "Rodzaje życzliwości" swoimi nieprzeciętnym talentem aktorskim i charyzmą.

Emma Stone po raz kolejny udowadnia, że jest wszechstronną artystką, mogącą perfekcyjnie wpasować się w każdą rolę. Tym razem wcieli się w postać biolog badającej skutki tajemniczej katastrofy. Willem Dafoe z kolei zaoferuje swoją charakterystyczną intensywność, wnosząc do projektu zupełnie nowy, niepokojący wymiar.

 • Margaret Qualley (znana z "Biednych istot")
 • Jesse Plemons (świeżo po sukcesie "Zwodniczego kręgu")
 • Hong Chau (którego doceniono za rolę w "Wielkim dowódcy")
 • Joe Alwyn (partnerujący Taylor Swift na ekranie)
 • Mamoudou Athie (obecny w produkcjach od "Naioba" po "Jurassic World: Dominion")
 • Hunter Schafer (fenomenalna w serialu "Euforia")

Oto gwiazdy, które uzupełniają plejadę znakomitych nazwisk w obsadzie filmu "Rodzaje życzliwości". Ich unikalne osobowości i aktorskie talenty z pewnością staną się kluczowym atutem tej wyczekiwanej produkcji.

Czytaj więcej: Twórca filmowy cieszy się uznaniem ekspertów od efektów specjalnych

Niespodzianka. Lanthimos tym razem inaczej

Zdjęcie Nowy film Lanthimosa. Oglądałeś już zwiastun?

Zwiastun "Rodzajów życzliwości" wyraźnie pokazuje, że Yórgos Lánthimos tym razem poszedł w zupełnie nowym kierunku artystycznym. Wcześniej reżyser zasłynął dziełami pokroju "Lobstera" czy "Faworyty" - mrocznych, lecz błyskotliwych, łamiących konwencje fabuł, przepełnionych niepokojącymi symbolami i zaskakującymi sytuacjami.

W najnowszym "Rodzajach życzliwości" Lánthimos postanowił opowiedzieć trzy odrębne historie, skupiając się na rozmaitych postaciach i wydarzeniach. Ten format przypomina nieco strukturę takich dzieł jak "Paris, je t'aime" czy "Śniadanie na Plutonie" - misterną mozaikę barwnych opowieści, wzbogaconych rozległymi znaczeniami i skrywających drugie dno.

Przeglądając dotychczasową karierę i styl Lánthimosa, widzowie mogą mieć pewność, że film "Rodzaje życzliwości" utrzyma wysoki poziom artystyczny i trzymający w napięciu klimat. Wciąż pozostaje pytanie, czy i tym razem autor pozwoli sobie na charakterystyczną, bolesną ironię i gorzką metaforykę. Niezależnie od wszystkiego, niedługo sami będziemy mogli się o tym przekonać!

Najczęstsze pytania

Zamiast jednej, spójnej historii, "Rodzaje życzliwości" składają się z trzech odrębnych nowel, opowiadających różnorodne historie. Każda część ukazuje inne postacie i sytuacje, ale wszystkie łączy przewodni motyw eksplorowania ludzkiej natury pod różnymi kątami.

Chociaż jest to odmienny format od wcześniejszych dzieł Lánthimosa, można spodziewać się podobnego, unikalnego stylu artystycznego reżysera. Fabuła zapowiada się jako intrygująca, metaforyczna i skłaniająca do refleksji, z zaskakującymi zwrotami akcji i niepokojącym klimatem.

W rolach głównych zobaczymy znakomite gwiazdy: Emmę Stone, Willema Dafoe i Margaret Qualley. Uzupełniają ich Jesse Plemons, Hong Chau, Joe Alwyn, Mamoudou Athie i Hunter Schafer. To imponujący przekrój utalentowanych aktorów różnych pokoleń.

Chociaż zwiastun budzi ogromne zainteresowanie, dokładna data premiery filmu pozostaje na razie nieznana. Należy jednak spodziewać się, że "Rodzaje życzliwości" wejdą do kin pod koniec 2023 lub na początku 2024 roku.

Na ten moment do sieci trafił jedynie zwiastun zapowiadający film. Sam obraz nie został jeszcze udostępniony w serwisach streamingowych ani w innej formie online. Fani Lánthimosa muszą więc uzbroić się w cierpliwość, ale zapewne warto będzie czekać na tę produkcję.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
 2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły