News

Nowy film Wojtka Smarzowskiego rusza! Kadr pierwszy już zrobiony

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska01.02.20245 min.
Nowy film Wojtka Smarzowskiego rusza! Kadr pierwszy już zrobiony

Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego zatytułowanego "Dom dobry". Reżyser, znany z takich produkcji jak "Wesele" czy "Wołyń", tym razem poruszy temat przemocy domowej. Fabuła ma opowiadać o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami, w pozornie normalnej polskiej rodzinie. Zdjęcia rozpoczęły się w połowie stycznia w Serocku, a premiera filmu planowana jest na jesień 2024 roku. Produkcją zajmuje się firma Lucky Bob, która ma na koncie m.in. ostatni film Romana Polańskiego.

Zdjęcia do nowego filmu Smarzowskiego

W połowie stycznia 2024 roku ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego zatytułowanego "Dom dobry". Jest to już dziewiąty pełnometrażowy obraz w dorobku tego cenionego reżysera, znanego z takich produkcji jak "Wesele", "Róża" czy "Wołyń". Tym razem Smarzowski poruszy bardzo ważny społecznie temat przemocy domowej.

Fabuła filmu ma opowiadać o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami, w pozornie normalnej, przeciętnej polskiej rodzinie. Smarzowski chce przedstawić codzienną przemoc, dramaty rozgrywające się tuż obok nas, o których często nie mamy pojęcia. Film ma też poruszyć problem społecznej obojętności i braku reakcji na sygnały świadczące o patologii.

Poruszająca fabuła

Scenariusz do "Domu dobrego" powstał już w 2022 roku. Został pozytywnie zaopiniowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, dzięki czemu projekt uzyskał dotację umożliwiającą realizację. Przez ostatnie miesiące Smarzowski intensywnie pracował nad dopracowaniem fabuły. Według producentów będzie to niezwykle mocny emocjonalnie i poruszający obraz.

Szczegóły dotyczące obsady filmu nie zostały na razie ujawnione. Wiadomo natomiast, że zdjęcia kręcone są obecnie w Serocku na Mazowszu. Premiera "Domu dobrego" planowana jest na jesień 2024 roku.

Produkcja w rękach twórców "The Palace"

Produkcją najnowszego dzieła Wojciecha Smarzowskiego zajmuje się firma Lucky Bob, która ma na swoim koncie takie tytuły jak "Boże Ciało" czy "The Palace" w reżyserii Romana Polańskiego. Smarzowski osobiście pełni funkcję opiekuna artystycznego filmu.

Dzięki zaangażowaniu doświadczonego producenta możemy być pewni, że "Dom dobry" pod względem realizacyjnym utrzyma wysoki poziom. Dodatkowym atutem jest ciekawa, poruszająca tematyką fabuła w połączeniu z reżyserskim talentem Smarzowskiego. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kolejny mocny obraz tego znakomitego twórcy.

Smarzowski chce przedstawić codzienną przemoc, dramaty rozgrywające się tuż obok nas, o których często nie mamy pojęcia.

Czytaj więcej: Tajemnica sceny z Strażnicy Galaktyki 3: przez co aktor krzyczał z całego serca?

Fabuła opowie o przemocy domowej

Głównym motywem fabuły najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego jest problem przemocy domowej. Reżyser chce zwrócić uwagę na dramaty, jakie codziennie rozgrywają się za zamkniętymi drzwiami domów, w wielu pozornie zwyczajnych, "dobrych" polskich rodzinach.

Bohaterami filmu ma być przeciętna rodzina, której życie wydaje się całkiem normalne w oczach otoczenia. Tymczasem za fasadą domowego ciepła i szczęścia kryje się piekło bicia, poniżania i łamania psychiki najbliższych. Smarzowski podejmuje ważny problem społecznego przyzwolenia na przemoc i braku reakcji otoczenia na sygnały świadczące o patologii.

Przemoc domowa w Polsce

Przemoc domowa to plagą w wielu polskich domach. Szacuje się, że co czwarta kobieta i co piąty mężczyzna doświadcza przemocy ze strony osoby bliskiej. Rocznie z jej powodu ginie w Polsce około 100 osób. Niestety wciąż mamy do czynienia ze zjawiskiem społecznego przyzwolenia i akceptacji przemocy w domu jako "prywatnej sprawy rodziny". Stąd tak duże znaczenie filmu Smarzowskiego, który ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa.

Liczba ofiar śmiertelnych przemocy domowej rocznie w Polsce około 100
Odsetek kobiet doświadczających przemocy domowej 25%
Odsetek mężczyzn doświadczających przemocy domowej 20%

Premiera Domu dobrego jesienią 2024

Nowy film Wojtka Smarzowskiego rusza! Kadr pierwszy już zrobiony

Zgodnie z planem premiera filmu "Dom dobry" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego przewidziana jest na jesień 2024 roku. Obecnie trwają intensywne prace na planie - od połowy stycznia ekipa filmowa kręci zdjęcia w Serocku.

Możemy być pewni, że nowy obraz twórcy "Wesela" i "Wołynia" wzbudzi spore zainteresowanie i stanie się jedną z najważniejszych premier filmowych 2024 roku. Poruszająca tematyka w połączeniu z reżyserskim talentem Smarzowskiego to gwarancja mocnego, poruszającego kina, które na długo pozostanie w pamięci widzów.

  • premiera filmu - jesień 2024 r.
  • obecnie trwają zdjęcia w Serocku
  • poruszająca fabuła o przemocy domowej
  • w rolach głównych nieznana jeszcze obsada

Podsumowanie

W artykule przeczytałem o tym, jak rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. "Dom dobry". Jest to kolejny obraz w dorobku tego cenionego reżysera, a fabuła ma poruszać trudny temat przemocy domowej. Dowiedziałem się, że film opowie o tym, co dzieje się w pozornie zwyczajnej polskiej rodzinie, gdy za fasadą szczęścia kryją się patologie.

Z artykułu wynika, że scenariusz do filmu był intensywnie dopracowywany w ostatnich miesiącach, a zdjęcia ruszyły w Serocku w połowie stycznia. Premiera jest zaplanowana na jesień 2024 roku. Producentem obrazu jest doświadczona firma Lucky Bob, która ma na koncie wiele głośnych filmów.

Przeczytałem również o tym, jak wielkim problemem społecznym jest przemoc domowa, z którą mamy do czynienia w wielu polskich rodzinach. Smarzowski porusza istotną kwestię braku reakcji otoczenia na sygnały o patologii. Liczby przytoczone w artykule pokazują skalę zjawiska.

Podsumowując, nowy film Wojciecha Smarzowskiego zapowiada się na mocny i poruszający obraz. Reżyser znany jest z tego, że w swoich dziełach nie boi się podejmować trudnych tematów i ma to być kolejny przykład. Z niecierpliwością czekam na premierę jesienią.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Barbie, Ryan Gosling i America Ferrera reagują na brak nominacji dla Grety Gerwig i Margot Robbie
  2. Orville - czy nadchodzi 4. sezon? Seth MacFarlane rozwiewa wątpliwości
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Komedia Rodzina - Najlepsze Filmy Familijne Komedie
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Scarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy
NewsScarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy

Scarlett Johansson oskarża OpenAI o wykorzystanie jej głosu bez zgody w nowym systemie SI "Sky". Aktorka zatrudniła prawników, domagając się wyjaśnień w sprawie domniemanego naruszenia praw własności intelektualnej. OpenAI usuwa głos i zaprzecza zarzutom