News

Nowy, jeszcze bardziej przerażający sequel Nocy Dziękczynienia zapowiedziany przez reżysera

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska01.12.20238 min.
Nowy, jeszcze bardziej przerażający sequel Nocy Dziękczynienia zapowiedziany przez reżysera

Nowy, jeszcze bardziej przerażający sequel Nocy Dziękczynienia zapowiedziany został przez reżysera Eli Rotha na Instagramie.

Kluczowe wnioski:
 • Pierwsza część horroru zebrała bardzo dobre recenzje i zarobiła 30 mln dolarów.
 • Reżyser ogłosił, że trwają prace nad jeszcze straszniejszą kontynuacją filmu.
 • Premiera sequela zaplanowana jest na 2025 rok, a zajmie się nim ta sama wytwórnia co poprzednia część.
 • Fani mogą spodziewać się mrocznej historii osadzonej w klimacie Święta Dziękczynienia.
 • Sukces pierwszej odsłony daje nadzieję, że sequel także spotka się z dobrym przyjęciem.

Duży sukces pierwszej części

Horror Noc Dziękczynienia zebrał bardzo dobre recenzje od krytyków i widzów. W serwisie Rotten Tomatoes film ma 83% pozytywnych opinii przy średniej ocenie 6,8 w 10-stopniowej skali. Widzowie również docenili produkcję, przyznając jej 79% pozytywnych ocen ze średnią 4 w 5-stopniowej skali. Do tej pory horror zarobił 30 milionów dolarów na całym świecie.

Tak dobre przyjęcie pierwszej części rokuje dobrze na przyszłość i z pewnością zachęciło twórców do stworzenia kontynuacji. Reżyser Eli Roth już oficjalnie ogłosił, że trwają prace nad sequelem Nocy Dziękczynienia.

Sukces finansowy i artystyczny

Pierwsza część horroru pokazała, że widzowie chętnie oglądają produkcje osadzone w mrocznym klimacie Święta Dziękczynienia. Połączenie elementów slashera z dystrybucją w okresie jesienno-zimowym okazało się strzałem w dziesiątkę. 30 milionów dolarów przychodu i pozytywne recenzje krytyków to dobra zapowiedź przyszłych losów serii.

Reżyser ogłasza kontynuację historii

Informację o sequelu jako pierwsi otrzymali fani Eli Rotha śledzący jego konto na Instagramie. Reżyser ogłosił tam, że trwają już prace nad kontynuacją Nocy Dziękczynienia. Jego zapowiedziom można wierzyć, bo scenarzysta odpowiadał za historię pierwszej części, więc z całą pewnością będzie zaangażowany w rozwój fabuły również w nadchodzącym filmie.

Zapowiada, że sequel będzie jeszcze lepszy niż pierwsza część.

Słowa reżysera są obiecujące i sugerują, że twórcy nie zamierzają powielać fabuły znanej z debiutanckiej odsłony cyklu. Być może historia pójdzie w mroczniejszym kierunku albo pojawią się nowe, jeszcze bardziej przerażające elementy.

Kontynuacja znanej historii

Fani na pewno cieszą się z ogłoszenia sequela, ponieważ pierwsza część została dobrze przyjęta, a wiele wątków pozostało nierozwiązanych. Bohaterowie z pewnością jeszcze wrócą, by rozwinąć fabułę osadzoną w ponurej aurze Święta Dziękczynienia. Kontynuacja tak udanego tytułu to dobra wiadomość dla wszystkich miłośników horrorów.

Czytaj więcej: August Diehl gra w biografii geja deportowanego do obozu koncentracyjnego, reżyseria Polaka

Zemsta tajemniczego mordercy w sequelu

Jedną z najbardziej intrygujących kwestii z pierwszej części horroru jest postać tajemniczego seryjnego mordercy zwanego Johnem Carverem. W akcie zemsty postanowił on wybić mieszkańców Plymouth, inicjując swoje krwawe żniwo w czasie Święta Dziękczynienia.

 • Nie wiadomo, kim dokładnie jest Carver i co nim kieruje.
 • Jego makabryczny plan z pewnością zostanie pogłębiony w sequelu.

Fani z niecierpliwością czekają na rozwinięcie tej mrocznej historii i być może w końcu poznają motywacje szalonego zabójcy. Być może jego przerażające działania nabiorą sensu, choć z całą pewnością ich okrucieństwo pozostanie niezmienne.

Mroczna aura nadchodzącej produkcji

Twórcy sequelu mają świetny punkt wyjścia w postaci tajemniczej i przerażającej historii z pierwszej części. Postać Johna Carvera i jego makabryczne czyny z pewnością jeszcze mocniej zdominują fabułę kontynuacji, budując mroczną atmosferę nadchodzącego filmu. Fani mogą być pewni intensywnych wrażeń.

Film będzie jeszcze bardziej przerażający

Nowy, jeszcze bardziej przerażający sequel Nocy Dziękczynienia zapowiedziany przez reżysera

Słowa Eli Rotha o tym, że kontynuacja ma być "jeszcze lepsza" od pierwszej części sugerują, że twórcy zamierzają mocno postawić na budowanie napięcia i przerażającej atmosfery. Skoro debiutancki film zebrał dobre recenzje, sequel musi wywindować jakość jeszcze wyżej.

Elementy, które mogą się pojawić w sequelu: Jak mogą wpłynąć na odbiór filmu:
Mroczniejsza fabuła Wzbudzi większe emocje u widzów
Nowe, przerażające sceny Spotęgują uczucie grozy

Wykorzystując sprawdzone już elementy, twórcy mają duże pole do popisu, aby zaskoczyć widzów i wywołać u nich jeszcze większy strach. Jeśli to się uda, sequel może okazać się wręcz idealnym horrorem.

Oczekiwania wobec sequela

Pierwsza część Nocy Dziękczynienia postawiła poprzeczkę wysoko, jeśli chodzi o jakość horroru osadzonego w tym specyficznym klimacie. Od sequela widzowie z pewnością oczekują przynajmniej takiego samego poziomu grozy i napięcia fabularnego lub nawet ich zintensyfikowania. Słowa reżysera wskazują, że twórcy dążą właśnie do realizacji tych oczekiwań.

Kolejna odsłona zaplanowana na 2025 rok

Studio filmowe TriStar Pictures ponownie obejmie produkcję nadchodzącego sequela. To dobra wiadomość, ponieważ wytwórnia ma już doświadczenie przy pierwszej części cyklu i z całą pewnością zadba o odpowiedni budżet i promocję filmu. Premierę zaplanowano na 2025 rok, więc fani mają jeszcze sporo czasu, aby odświeżyć sobie wydarzenia z początku historii przed seansem kontynuacji.

Trzy lata to standardowy okres oczekiwania na sequel i daje szansę twórcom na stworzenie produkcji najwyższej jakości bez pośpiechu. Z drugiej strony fani z niecierpliwością będą wypatrywać każdej nowej informacji na temat filmu, aby zaspokoić swoją ciekawość po obiecującej zapowiedzi reżysera.

Stabilność i doświadczenie wytwórni

Stałość wytwórni filmowej to dobra prognoza na przyszłość. TriStar Pictures z powodzeniem wyprodukowało pierwszą część, więc ich zaangażowanie w sequel daje nadzieję na kolejny sukces. Twórcy mogą spokojnie oddać się pracy bez martwienia się o finanse czy logistykę. To pozwoli im skupić się na fabule i jakości horroru.

Produkcja w rękach tej samej wytwórni

Fakt, że sequela Nocy Dziękczynienia wyprodukuje ponownie wytwórnia TriStar Pictures to dobra informacja dla fanów. Studio ma już doświadczenie przy tej serii filmów, więc z całą pewnością zadba o odpowiedni budżet i jakość kontynuacji historii.

Nie bez znaczenia jest także rozpoznawalność marki wytwórni, która daje większe szanse na dotarcie z reklamą sequela do szerokiego grona widzów. Dzięki temu zwiększają się perspektywy kasowego sukcesu filmu, na co z pewnością liczą zarówno twórcy, jak i fani poprzedniej części.

Stawka na pewny sukces

Angażując tę samą wytwórnię do produkcji sequela, twórcy stawiają na pewny sukces. TriStar Pictures ma już doświadczenie z tą serią filmów i z całą pewnością dołoży wszelkich starań, aby kontynuacja spodobała się widzom. To dobra prognoza na przyszłość dla całego cyklu o Nocy Dziękczynienia.

Podsumowanie

W moim artykule przedstawiłem kluczowe informacje na temat zapowiedzianego przez reżysera Eli Rotha sequela horroru Noc Dziękczynienia. Omówiłem ogromny sukces pierwszej części, która zebrała świetne recenzje i zarobiła 30 milionów dolarów. To z pewnością zachęciło twórców do pracy nad kontynuacją. Sam reżyser publicznie ogłosił, że trwają już przygotowania do sequela. Jego zdaniem ma być on jeszcze lepszy i straszniejszy od debiutanckiego filmu.

Sporo miejsca poświęciłem postaci tajemniczego seryjnego mordercy Johna Carvera, który jest bardzo intrygujący, ale wciąż mało poznany. Liczę, że w sequelu dowiemy się więcej na temat jego makabrycznego planu zemsty. Omówiłem również plany wytwórni TriStar Pictures, która ponownie zajmie się produkcją filmu. Premiera została wstępnie zaplanowana na 2025 rok.

Podkreśliłem, że słowa reżysera, iż kontynuacja ma być jeszcze bardziej przerażająca, rozbudzają apetyt fanów horrorów na mocne wrażenia. Miejmy nadzieję, że twórcom uda się zrealizować tę obietnicę i dostarczą widzom produkt jeszcze wyższej jakości niż pierwsza odsłona cyklu.

Moim zdaniem Noc Dziękczynienia ma potencjał, by stać się początkiem udanej horrorowej serii filmów. Oby tak właśnie się stało i abyśmy za dwa lata mogli przekonać się o tym na własne oczy. Ja z niecierpliwością wyczekuję sequela!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.