News

Nowy scenariusz dla Fantastycznej Czwórki: Disaster Marvel

Autor Kornel Lis
Kornel Lis27.01.20245 min.
Nowy scenariusz dla Fantastycznej Czwórki: Disaster Marvel

Nowy scenariusz dla Fantastycznej Czwórki od studia Marvel budzi kontrowersje. Najnowsze informacje wskazują, że dotychczasowy tekst filmu został odrzucony przez producenta Kevina Feige'a. W związku z tym zatrudniono nowych scenarzystów, którzy mają przygotować poprawioną wersję w ciągu miesiąca. Te nieoczekiwane zmiany mogą wpłynąć na harmonogram prac i opóźnić premierę widowiska.

Scenariusz Fantastycznej Czwórki niezatwierdzony

Scenariusz do nadchodzącego filmu Marvela "Fantastyczna Czwórka" spotkał się z negatywną reakcją ze strony producenta Kevina Feige'a. Jak donoszą źródła zbliżone do studia, obecna wersja tekstu nie została zaakceptowana i zadecydowano o konieczności jej przepracowania.

Decyzja o odrzuceniu scenariusza jest kolejnym problemem, z jakim boryka się produkcja "Fantastycznej Czwórki". Widowisko od dawna zmaga się z opóźnieniami i brakiem jasnej wizji co do tego, w jakim kierunku powinna podążać historia o tytułowej grupie superbohaterów.

Oznacza to również kłopoty dla reżysera Matta Shakmana, który stoi przed nie lada wyzwaniem, aby na bazie zmienionego scenariusza stworzyć satysfakcjonujący film i wprowadzić postacie Fantastycznej Czwórki do Kinowego Uniwersum Marvela.

Prace nad nową wersją scenariusza

Do poprawienia scenariusza zaangażowano zdobywców Oscara za film "Disaster Artist" - Scotta Neustadtera i Michaela H. Webera. Mają oni bardzo mało czasu na przygotowanie nowej wersji tekstu - zaledwie miesiąc.

Biorąc pod uwagę, że pierwotnie zdjęcia do "Fantastycznej Czwórki" miały ruszyć już w kwietniu 2023 roku, obecna zmiana scenarzystów może oznaczać kolejne przesunięcie daty rozpoczęcia produkcji. Niewykluczone więc, że film pojawi się w kinach później niż zakładano.

Kandydaci do roli Fantastycznej Czwórki

Obsada nadchodzącego filmu o Fantastycznej Czwórce wciąż owiana jest tajemnicą. W sieci co jakiś czas pojawiają się kolejne spekulacje i plotki na temat tego, kto mógłby wcielić się w poszczególnych członków tytułowej grupy superbohaterów.

Faworytami fanów i bukmacherów wydają się być między innymi: Pedro Pascal jako Reed Richards, Vanessa Kirby jako Sue Storm, Joseph Quinn jako Johnny Storm i Ebon Moss-Bachrach w roli Bena Grimma.

Pełna obsada wciąż nie została jednak oficjalnie potwierdzona przez studio Marvela.

Kto wcieli się w antagonistów?

Duże zainteresowanie budzi również obsada głównych antagonistów filmu. Według plotek do roli Doktora Dooma typowani byli Cillian Murphy oraz Mads Mikkelsen. Fani z niecierpliwością czekają na informacje, który z tych świetnych aktorów ostatecznie otrzyma tę rolę.

Pojawiają się także doniesienia, że w filmie zobaczymy innych znaczących przeciwników Fantastycznej Czwórki - Galactusa oraz Srebrnego Surfera. Ma ich zagrać odpowiednio Javier Bardem oraz Anya Taylor-Joy.

Czytaj więcej: Kontynuacja powstanie Piły 11 - premiera?

Daty rozpoczęcia zdjęć niepewne

Wielokrotnie przekładany termin rozpoczęcia zdjęć do filmu o Fantastycznej Czwórce po raz kolejny stanął pod znakiem zapytania. Pierwotnie produkcja miała ruszyć już w kwietniu 2023 roku, jednak problemy ze scenariuszem oznaczają opóźnienie planu filmowania.

Kwiecień 2023 Pierwotna data rozpoczęcia zdjęć
Trzeci kwartał 2023 Nowe przewidywania co do startu produkcji

Obecnie mówi się, że zdjęcia do "Fantastycznej Czwórki" rozpoczną się najwcześniej w trzecim kwartale 2023 roku. Jeśli te doniesienia się potwierdzą, wydaje się mało prawdopodobne, aby Marvel zdołał wyrobić się z premierą filmu na maj 2025 roku, jak początkowo zakładano.

Zmiany scenarzystów opóźnią premierę filmu

Nowy scenariusz dla Fantastycznej Czwórki: Disaster Marvel

Decyzja o zmianie scenarzystów i konieczności poprawienia scenariusza "Fantastycznej Czwórki" niewątpliwie wpłynie na harmonogram prac nad filmem. Kolejna wersja tekstu będzie musiała zostać napisana i zatwierdzona, a dopiero później możliwe będzie rozpoczęcie zdjęć.

Spowoduje to zapewne przesunięcie terminu premiery widowiska, które i tak już wcześniej zmagało się z opóźnieniami. Fani z niecierpliwością czekają na filmową interpretację losów Fantastycznej Czwórki, jednak na jej pojawienie się w kinach przyjdzie jeszcze poczekać.

Kłopoty ze scenariuszem "Fantastycznej Czwórki" pokazują, że wprowadzenie postaci znanych z komiksów do Kinowego Uniwersum Marvela nie zawsze przychodzi łatwo. Być może ostateczny efekt tych trudności okaże się jednak warty poczekania.

Podsumowanie

Przedstawiony artykuł omawia kontrowersje wokół scenariusza do nadchodzącego filmu "Fantastyczna Czwórka" studia Marvel. Obecna wersja tekstu została odrzucona przez producenta, co spowodowało konieczność zaangażowania nowych scenarzystów. Mają oni zaledwie miesiąc na przygotowanie poprawionej wersji.

Te nieoczekiwane problemy ze scenariuszem mogą oznaczać kolejne opóźnienie daty rozpoczęcia zdjęć do filmu. W artykule spekuluje się również na temat potencjalnych kandydatów do obsady Fantastycznej Czwórki oraz jej głównych przeciwników.

Podsumowując, artykuł wskazuje, że widowisko o Fantastycznej Czwórce od dawna boryka się z trudnościami. Zmiana scenarzystów i konieczność poprawienia scenariusza dodatkowo opóźni premierę tego wyczekiwanego tytułu.

Mimo problemów, fani mają nadzieję, że filmowe uniwersum Marvela wzbogaci się w końcu o tę kultową grupę superbohaterów. Na finał trzeba jednak będzie jeszcze trochę poczekać.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły