News

Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak06.01.20246 min.
Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!

Fabijański śpiewa w filmie o ks. Brzóskiej. Twórcy filmu Powstaniec 1863 prezentują nowy singiel promujący produkcję. Tym razem wokalnie wsparli Sebastiana Fabijańskiego raperzy Sarius, Feno i Intruz oraz chór "Sokołowianie". Produkcją muzyczną zajął się Ramzes. Film opowiada o powstaniu styczniowym z 1863 roku i losach ks. Stanisława Brzóski, który staje na czele oddziału powstańczego. Premiera filmu i singla już 12 stycznia.

Fabijański śpiewa w filmie o ks. Brzóskiej

Sebastian Fabijański zaśpiewał tytułową piosenkę "Powstaniec 1863" do najnowszego filmu o tym samym tytule. Film opowiada historię księdza Stanisława Brzóski, który stanął na czele oddziału powstańczego w 1863 roku. Fabijański wciela się w jedną z głównych ról i sam zaśpiewał utwór promujący obraz.

Piosenka "Powstaniec 1863" została nagrana z udziałem kilkudziesięcioosobowego chóru "Sokołowianie" oraz znanych polskich raperów. Całość aranżacji i produkcji podjął się producent muzyczny Ramzes. Reżyserią teledysku zajął się również sam Fabijański.

- To bardzo osobisty, a zarazem ponadczasowy przekaz. Utwór łączy w sobie siłę chóru z indywidualnymi partiami raperów. Mam nadzieję, że piosenka przypadnie do gustu widzom i zachęci ich do obejrzenia filmu - powiedział aktor.

Premiera filmu i singla 12 stycznia

Fabijański aktywnie angażuje się w promocję filmu "Powstaniec 1863", w którym gra jedną z głównych ról. Premiera filmu oraz singla promującego produkcję odbędzie się już 12 stycznia 2023 roku.

"Powstaniec 1863" to film historyczny przedstawiający wydarzenia z okresu powstania styczniowego z 1863 roku z perspektywy ks. Stanisława Brzóski. Kapłan staje na czele oddziału partyzanckiego i przez kilka lat prowadzi działania partyzanckie przeciwko wojskom rosyjskim.

Raperzy wspierają Fabijańskiego w singlu

W nagraniu singla "Powstaniec 1863" Sebastiana Fabijańskiego wsparli znani polscy raperzy - Sarius, Feno, Intruz. Każdy z wykonawców nagrał zwrotkę rapowaną do refrenów śpiewanych przez aktora.

Jak przyznał reżyser teledysku, połączenie brzmienia chóru z raperem było świadomym zabiegiem, który miał odzwierciedlać klimat epoki powstania styczniowego i walki o niepodległość:

Staraliśmy się połączyć tradycyjne brzmienie z nowoczesnymi. Myślę, że takie zestawienie dobrze oddaje ducha tamtych czasów, kiedy to młodzi, pełni energii powstańcy walczyli z potężnym imperium.

Całość aranżacji nadzorował producent Ramzes, który wcześniej współpracował już z wszystkimi raperami biorącymi udział w projekcie.

Teledysk utrzymany w konwencji filmu

Teledysk do singla "Powstaniec 1863" został wyreżyserowany przez samego Sebastiana Fabijańskiego. Klip utrzymany jest w podobnej konwencji, co sam film - przedstawia sceny walk powstańczych oraz występy artystów nagrywane na planie filmowym.

Aktor tłumaczył, że zależało mu na jak najściślejszym powiązaniu teledysku i filmu fabularnego tak, aby widzowie mogli poczuć klimat nadchodzącej premiery.

Czytaj więcej: Zwroty są ogłoszone: Noc Dziękczynienia 2 już wkrótce! Kto na liście?

Film o powstaniu styczniowym 1863

Fabuła filmu "Powstaniec 1863" osadzona jest w realiach powstania styczniowego, które wybuchło w 1863 roku. Głównym bohaterem jest ksiądz Stanisław Brzóska, który staje na czele oddziału partyzanckiego walczącego z wojskami Imperium Rosyjskiego.

Reżyser filmu tak opisał wątek fabularny:

- Akcja zaczyna się w 1920 roku, kiedy w koszarach jeden ze starych żołnierzy okazuje się być weteranem poprzedniego powstania. Mężczyzna wspomina dramatyczne wydarzenia sprzed prawie 60 lat. Przenosimy się do 1863 roku, gdy młody ksiądz Brzóska zakłada oddział partyzancki.

Ksiądz Brzóska nieuchwytny dla Rosjan

Film przedstawia niezwykłą historię partyzantki ks. Brzóski i jego oddziału, który przez kilka lat prowadził skuteczne działania przeciwko Armii Imperium Rosyjskiego. Oddając hołd powstańcom styczniowym, twórcy filmu pokazują ich odwagę i determinację w walce o niepodległość Polski.

Ksiądz Stanisław Brzóska pozostawał nieuchwytny dla Rosjan i zyskał miano jednego z najskuteczniejszych dowódców powstańczych. Film ukazuje jego niebezpieczną i pełną poświęcenia walkę.

Tytuł filmu Powstaniec 1863
Reżyseria Juliusz Bogdan
Gatunek Film historyczny
Data premiery 12 stycznia 2023

Atak powstańców na rosyjski garnizon

Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!

Jedną z kluczowych scen filmu "Powstaniec 1863" jest atak oddziału ks. Brzóski na rosyjski garnizon. Wydarzenie to miało miejsce 22 stycznia 1863 roku i rozpoczęło powstanie styczniowe.

Reżyser Juliusz Bogdan tak skomentował scenę ataku:

- Atak powstańców był niezwykle odważny i zuchwały. Liczebnie o wiele słabszy oddział ks. Brzóski zdołał zaskoczyć Rosjan i odnieść spektakularne zwycięstwo. To wydarzenie dało iskrę nadziei setkom tysięcy Polaków i rozpaliło ogień powstania.

Scena bitwy była jedną z najtrudniejszych produkcyjnie. Filmowcy odtworzyli XIX-wieczną wieś, stroje i uzbrojenie z epoki. W scenach batalistycznych brało udział kilkudziesięciu statystów.

  • Atak z 22 stycznia 1863 dał początek powstaniu
  • Rosjanie zostali całkowicie zaskoczeni
  • W scenach bitwy wzięło udział 50 statystów

Sukces ataku zapoczątkował niezwykłą, trwającą kilka lat historię partyzanckich działań ks. Brzóski. Film ze szczegółami odtwarza heroizm i determinację powstańców styczniowych walczących z potężnym Imperium Rosyjskim.

Podsumowanie

W artykule przedstawiono historię powstania aktora Sebastiana Fabijańskiego, który zaśpiewał tytułową piosenkę "Powstaniec 1863" promującą film o tym samym tytule. Film opowiada o ks. Stanisławie Brzóskim, przywódcy powstańców styczniowych z 1863 roku. Fabijański wciela się w jedną z głównych ról i osobiście zaangażował się w promocję filmu.

Przy tworzeniu singla aktora wsparli znani polscy raperzy, z kolei za reżyserię teledysku odpowiadał sam Fabijański. Klip nawiązuje klimatem do fabuły filmu, przedstawiającej heroiczną walkę partyzancką ks. Brzóski z wojskami Imperium Rosyjskiego. Film szczegółowo odtwarza realia i wydarzenia powstania styczniowego, oddając hołd jego bohaterom.

Jak dowiadujemy się z artykułu, premiera filmu "Powstaniec 1863" odbędzie się już 12 stycznia 2023 roku. Tego samego dnia swoją premierę będzie miał również tytułowy singiel w wykonaniu Fabijańskiego. Zarówno w warstwie fabularnej, jak i muzycznej, produkcja stara się jak najwierniej oddać klimat powstania sprzed 160 lat.

Podsumowując, artykuł w ciekawy sposób łączy wątek muzyczny z fabułą historyczną nadchodzącego filmu. Opowiada o osobistym zaangażowaniu aktora Sebastiana Fabijańskiego w promocję produkcji, jak również przybliża widzom realia i wydarzenia związane z powstaniem styczniowym 1863 roku.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
  2. Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Turecki Film: Najlepsze Tureckie Filmy
  5. Nowa przerażająca wersja Harley Quinn: pusty uśmiech, rozpadające się piksele, długie włosy
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły