News

Nowy thriller Ridleya Scotta - 20th Studios zwycięża Walczyło 10

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska17.12.20234 min.
Nowy thriller Ridleya Scotta - 20th Studios zwycięża Walczyło 10

Nowy thriller Ridleya Scotta - 20th Studios zwycięża Walczyło 10 zapowiada się na wciągającą produkcję pełną akcji. Słynny reżyser Ridley Scott, znany z takich filmów jak Obcy czy Gladiator, wyreżyseruje ekranizację opowiadania Bomb Kevina McMullina. Wytwórnia 20th Studios pokonała dziesięciu konkurentów w walce o prawa do tej historii. Bomb opowiada o Frankim Ippolito, negocjatorze policyjnym specjalizującym się w uwalnianiu zakładników. Tuż przed swoim ślubem zostaje wezwany do rozmów z tajemniczym zamachowcem stojącym na niewypałce z czasów II wojny światowej. Film ma być utrzymany w konwencji takich produkcji jak Pieskie popołudnie czy Speed.

Ridley Scott reżyseruje nowy thriller akcji

Ridley Scott, reżyser takich hitów jak "Obcy", "Gladiator" czy "Łowca androidów", stanie za kamerą nowego thrillera akcji zatytułowanego "Bomb". Film powstaje dla wytwórni 20th Century Studios, która wygrała zaciętą walkę o prawa do ekranizacji z dziesięcioma innymi konkurentami, w tym Netfliksem, Sony i Apple.

"Bomb" bazuje na opowiadaniu autorstwa Kevina McMullina, który odpowiada również za scenariusz. Ma to być thriller utrzymany w konwencji takich hitów jak "Pieskie popołudnie" czy "Speed" - pełen zwrotów akcji i napięcia.

Fabuła thrillera "Bomb"

Bohaterem "Bomb" jest Frankie Ippolito, negocjator policyjny specjalizujący się w uwalnianiu zakładników. Tuż przed swoim ślubem zostaje wezwany do Londynu, gdzie tajemniczy zamachowiec stoi na niewypałce z czasów II wojny światowej. Okazuje się, że łączy ich wspólna, mroczna przeszłość.

Rozpoczyna się wyścig z czasem i walka Frankiego o przetrwanie. W tle wydarzeń - groźba eksplozji gigantycznej bomby uśpionej od dekad w centrum brytyjskiej stolicy.

20th Century Studios zwycięża w walce o prawa do "Bomb"

O prawa do ekranizacji opowiadania McMullina starało się aż 10 dużych wytwórni filmowych i platform streamingowych. Ostatecznie walkę wygrało 20th Century Studios, które zdecydowało się postawić na Ridleya Scotta jako reżysera.

To dla nas zaszczyt móc współpracować z tak utalentowanym i doświadczonym filmowcem jak Ridley Scott przy tak ekscytującym projekcie jak "Bomb" - powiedział szef wytwórni.

Studio liczy, że thriller Scotta z mocną obsadą i efektownymi scenami akcji stanie się hitem i być może nawet zapoczątkuje nową kinową franczyzę.

Ridley Scott znów sięga po gatunek thrillera

Dla Ridleya Scotta "Bomb" będzie powrotem do gatunku thrillera sensacyjnego, w którym odniósł wielkie sukcesy takimi filmami jak "Obcy", "Łowca androidów" czy "Hannibal". Reżyser ma nadzieję, że jego nowy projekt zachwyci widzów i krytyków równie mocno, jak jego najsłynniejsze dokonania.

Prace nad filmem mają ruszyć jeszcze w tym roku. Data premiery nie jest na razie znana.

Czytaj więcej: Angelina Jolie potwierdza: Zaskakujące informacje o 3 części Czarownicy

Podsumowanie

Nowy thriller Ridleya Scotta - 20th Studios zwycięża Walczyło 10

W moim artykule omówiłem nowy projekt filmowy Ridleya Scotta zatytułowany "Bomb". Jest to ekranizacja opowiadania Kevina McMullina, thriller akcji, którego prawa wytwórnia 20th Century Studios wywalczyła w zaciętej walce z dziesięcioma konkurentami.

Przedstawiłem fabułę "Bomb", której bohaterem jest Frankie Ippolito, negocjator policyjny wzywany do rozmów z tajemniczym zamachowcem stojącym na gigantycznej niewypałce z czasów II wojny światowej.

Omówiłem okoliczności, w jakich 20th Century Studios zdobyło prawa do ekranizacji, pokonując takich gigantów jak Netflix, Sony czy Apple. Cytowany był entuzjastyczny komentarz szefa wytwórni na temat współpracy z Ridleyem Scottem.

Wspomniałem również o nadziejach związanych z filmem - że stanie się hitem i być może nawet zapoczątkuje nową kinową franczyzę. Przypomniałem wcześniejsze dokonania Scotta w gatunku thrillera sensacyjnego.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.