News

Nowy zwiastun filmu biograficznego Boba Marleya - Reggae powraca na ekran!

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska05.12.20236 min.
Nowy zwiastun filmu biograficznego Boba Marleya - Reggae powraca na ekran!

Nowy zwiastun filmu biograficznego "Bob Marley: One Love" przedstawia historię jednego z najważniejszych muzyków XX wieku - twórcy stylu reggae. Film ukaże mniej znane kulisy życia charyzmatycznego Jamajczyka, a także wzloty i upadki jego kariery.

Kluczowe wnioski:
 • W roli głównej wystąpi Kingsley Ben-Adir znany m.in. z serialu "Bridgertonowie".
 • Producentem filmu jest syn Boba Marleya - Ziggy, chcący oddać hołd ojcu.
 • Za kamerą stanął Reinaldo Marcus Green, twórca nagradzanego filmu "King Richard: Zwycięska rodzina".
 • Film będzie miał premierę najpierw w USA, a później trafi do polskich kin.
 • Marley swoją twórczością zmienił oblicze muzyki i wpłynął na popkulturę.

Zapowiedź filmu o Bobie Marleyu

Fani muzyki reggae z niecierpliwością wyczekują premiery nowego filmu biograficznego "Bob Marley: One Love". Obraz opowie historię charyzmatycznego jamajskiego artysty, który na zawsze zmienił oblicze muzyki rozrywkowej. W roli legendarnego Marleya wystąpi utalentowany brytyjski aktor Kingsley Ben-Adir.

Film powstaje przy współpracy z rodziną Marleya. Jego syn Ziggy Marley pełni funkcję producenta wykonawczego. Możemy się więc spodziewać, że historia artysty zostanie przedstawiona w sposób autentyczny i osobisty. Twórcy filmu mieli dostęp do materiałów z osobistego archiwum Marleyów.

Scenariusz do "Bob Marley: One Love" powstał na podstawie dwóch książek o artyście. Za jego powstanie odpowiadają Zach Baylin, Frank E. Flowers oraz Terence Winter. Ten ostatni znany jest m.in. z pracy przy serialu "Rodzina Soprano".

Film wyreżyseruje Reinaldo Marcus Green, twórca głośnego i nagradzanego dramatu "King Richard: Zwycięska rodzina" opowiadającego o ojcu sióstr Williams. Reżyser doskonale odnajduje się więc w gatunku kina biograficznego.

Obsada i fabuła filmu

Oprócz Kingsleya Ben-Adira w filmie zobaczymy plejadę znanych hollywoodzkich aktorów. W rolach drugoplanowych wystąpią m.in. Lashana Lynch jako Rita Marley i Vicky Krieps. W epizodycznych rolach pojawią się Joey Bada$$, Nick Rhobert Smith Jr. oraz Josh Andrés Rivera.

Fabuła filmu skupiać się będzie na karierze Marleya od czasów młodości aż po jego światowy sukces. Reżyser obiecuje, że "Bob Marley: One Love" ukaże zarówno mniej znane momenty z życia artysty, jak i kluczowe wydarzenia na jego drodze do sławy. Niepokorny muzyk stał się bowiem ikoną walki o równość i sprawiedliwość.

Producenci filmu chcą oddać hołd Marleyowi i ukazać jego niezwykły talent oraz charyzmę. Stąd w filmie pojawią się zarówno archiwalne nagrania z występów artysty, jak i specjalnie nagrane na potrzeby produkcji covery jego najsłynniejszych utworów.

Premiera filmu na świecie i w Polsce

Światowa premiera filmu "Bob Marley: One Love" odbędzie się 12 stycznia 2024 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce film pojawi się w kinach nieco później - 16 lutego 2024 roku.

Fani legendy reggae niecierpliwie wypatrują widowiska biograficznego, które odda sprawiedliwość Marleyowi i jego twórczości. Muzyk na zawsze zmienił bowiem oblicze gatunku, wpływając na pokolenia artystów. Jego utwory, takie jak "No Woman, No Cry", "Buffalo Soldier" czy "Could You Be Loved" na stałe zapisały się w historii muzyki rozrywkowej.

Data premiery w USA 12 stycznia 2024
Data premiery w Polsce 16 lutego 2024
Gatunek Dramat biograficzny
Reżyseria Reinaldo Marcus Green

"Bob Marley: One Love" z miejsca zyskało miano jednej z najbardziej oczekiwanych premier filmowych 2024 roku. Wielbiciele muzyki Marleya przekonają się, jak inspirował wyobraźnię i poruszał zmysły całych pokoleń. Jego historia została opowiedziana w sposób, który oddaje hołd nie tylko genialnemu, ale i niezwykle barwnemu artyście.

Czytaj więcej: Dakota Johnson i Sydney Sweeney w zapowiedzi "Madame Web". Rozszerzenie spiderwersum studia Sony

Marley zmienił muzykę na zawsze

Bob Marley to postać-ikona, która na zawsze odmieniła historię muzyki.

Nie był tylko gwiazdą rocka - stał się symbolem sprzeciwu i walki o sprawiedliwość.

Jego utwory stały się hymnami ruchów kontestujących niesprawiedliwy podział dóbr i przywilejów na świecie. Do dziś "Get Up, Stand Up" jest symbolem sprzeciwu wobec rasizmu i dyskryminacji. Marley dowiódł, że muzyka może nie tylko bawić, ale także budzić świadomość i angażować społecznie.

Twórczość Marleya wywarła ogromny wpływ na rozwój reggae i ugruntowała pozycję tego gatunku na międzynarodowej scenie muzycznej. Do dziś artysta pozostaje najpopularniejszym i najczęściej coverowanym twórcą muzyki jamajskiej. Jego piosenki są ponadczasowe i wciąż trafiają pod strzechy.

 • Marley jest autorem ponad 150 utworów, które na trwałe zapisały się w historii muzyki rozrywkowej.
 • Jego albumy rozeszły się w nakładzie ponad 75 milionów egzemplarzy.

Dzięki niepowtarzalnemu stylowi, charyzmie i niezwykłej wrażliwości Marley na zawsze pozostanie ikoną walki o prawa człowieka i propagatorem idei pokoju na świecie.

Podsumowanie

Nowy zwiastun filmu biograficznego Boba Marleya - Reggae powraca na ekran!

W moim artykule przybliżyłem historię jednego z najwybitniejszych artystów muzycznych XX wieku - Boba Marleya. Opisałem nadchodzącą premierę jego filmu biograficznego "Bob Marley: One Love", który ukaże kulisy życia i kariery charyzmatycznego Jamajczyka. Film zyskał miano jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji 2024 roku.

Przedstawiłem obsadę filmu na czele z Kingsleyem Ben-Adirem wcielającym się w główną rolę. Wyjaśniłem, że w produkcji aktywnie uczestniczy syn artysty Ziggy Marley, gwarantując wiarygodne odtworzenie historii ojca. Opisałem fabułę, która skupi się zarówno na życiu prywatnym Marleya, jak i na jego drodze do sławy.

Podzieliłem się z czytelnikami datami planowanych premier filmu w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Uznałem, że fani muzyki Marleya z niecierpliwością wyczekują możliwości zobaczenia historii swojego idola na dużym ekranie.

Na koniec podkreśliłem ogromny i trwały wpływ, jaki Marley wywarł na muzykę rozrywkową drugiej połowy XX wieku. Uznałem go za ikonę walki o prawa człowieka i propagatorem idei pokoju na świecie. Myślę, że jego muzyka pozostanie ponadczasowa.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.