News

Nvidia wprowadza na rynek super karty graficzne - szczegóły premiera

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska25 maja 20246 min
Nvidia wprowadza na rynek super karty graficzne - szczegóły premiera

Nvidia wprowadza na rynek swoje najnowsze i najmocniejsze karty graficzne dla graczy i profesjonalistów! Te rewolucyjne GPU, zwane „super kartami graficznymi", zapowiadają drastyczny wzrost wydajności w stosunku do poprzedniej generacji. Przygotuj się na szczegóły nadchodzącej premiery, niesamowite specyfikacje i wskazówki dotyczące wyboru najlepszego modelu dla Twoich potrzeb!

Kluczowe wnioski:
 • Poznaj daty premiery i ceny nowych GPU Nvidii w Polsce, od tańszych do topowych modeli.
 • Przyjrzyj się specyfikacjom i wydajności supernowoczesnej architektury układów Nvidii.
 • Odkryj innowacyjne technologie zwiększające moc obliczeniową i efektywność kart.
 • Porównaj nowe karty graficzne z poprzednimi generacjami pod kątem różnic w specyfikacjach.
 • Przeczytaj nasze rekomendacje – dowiedz się, która „super karta" będzie najlepsza dla Twoich potrzeb!

Poznaj Nowe „Super Karty Graficzne" NVIDII

Nvidia ponownie zaskakuje rynek i zapowiada serię topowych kart graficznych, potocznie zwanych „super kartami graficznymi". Te rewolucyjne GPU oferują olbrzymi skok wydajności, niewyobrażalną wcześniej dla jednego pokolenia. Dzięki prowadzącym technologiom, nowe karty są w stanie zapewnić niezrównaną jakość i płynność rozgrywki nawet w najnowszych i najbardziej wymagających grach.

Wyczekiwane od miesięcy, super karty graficzne Nvidii to kwintesencja najnowszych osiągnięć inżynierów firmy. Łączą one przełomową architekturę, ogromną ilość pamięci i mnóstwo innowacyjnych rozwiązań zwiększających wydajność, jednocześnie dbając o wysoką efektywność energetyczną. To, co wcześniej wymagało konfiguracji wielokartowej, teraz zmieści się w pojedynczym układzie!

Entuzjaści i profesjonaliści już zacierają ręce, wyczekując premierowych dat i oficjalnych specyfikacji najnowszych GPU Nvidii. Choć szczegóły są na razie trzymane w ścisłej tajemnicy, możemy się spodziewać niesamowitego postępu w stosunku do poprzedniej generacji. Super karty graficzne wystartują rywalizację na nowym, wyższym poziomie możliwości.

Niezależnie od tego, czy jesteś namiętnym graczem, twórcą materiałów wideo, czy zawodowym animatorem 3D, nowe propozycje Nvidii z pewnością przykują Twoją uwagę. Nie czekaj i dowiedz się już teraz, co przygotowała dla nas Zielona Firma!

Kiedy Premiera Najnowszych GPU Zielonych? Ceny i Daty w Polsce

Choć oficjalna premiera super kart graficznych Nvidii jeszcze przed nami, już teraz krążą liczne plotki i nieoficjalne informacje na temat dat wprowadzenia na rynek oraz polskich cen nowych GPU. Według przecieków, debiut najwydajniejszych modeli nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a tańsze warianty pojawią się nieco później.

Wedle doniesień, flagowy model o kryptonimie "Next" ma zadebiutować w Polsce już we wrześniu tego roku. Ceny sugerowane przez europejskich dystrybutorów zaczynają się od blisko 6000 zł za referencyjną wersję. Oczywiście na rynku pojawią się także customowe wersje z podwyższonymi zegarami i masywniejszymi układami chłodzenia, których ceny będą jeszcze wyższe.

Nieco bardziej przystępne cenowo warianty, takie jak "Mjolnir" i "Titan" spodziewane są w okolicach listopada/grudnia, z cenami rzędu 3500-4500 zł. Dla mniej zamożnych graczy i twórców, najtańszy model "Rebel" może pojawić się dopiero wiosną przyszłego roku, z cenami oscylującymi wokół 2000-2500 zł.

Choć są to tylko nieoficjalne informacje i faktyczne daty oraz kwoty mogą się różnić, wydaje się, że Nvidia przygotowuje bardzo szeroką ofertę dopasowaną do różnych budżetów. Oczywiście, najatrakcyjniejsze wydajnościowo modele będą też najbardziej kosztowne, ale nawet przeciętny gracz powinien znaleźć coś dla siebie w nowej serii super kart graficznych.

 • Flagowy model „Next" – premiera we wrześniu, ceny od ~6000 zł
 • Średnie modele „Mjolnir" i „Titan" – premiera listopad/grudzień, ceny 3500-4500 zł
 • Najtańszy „Rebel" – premiera wiosna 2024, ceny 2000-2500 zł

Czytaj więcej: Niespodziewane wyniki box office: Igrzyska śmierci, Napoleon i chiński kryminał na czele

Specyfikacje i Detale Wydajności Nowych „GPU Nvidia"

Oczekiwania względem super kart graficznych Nvidii są ogromne, ale firma zapowiada spektakularne wzrosty wydajności, które mają odmienić oblicze nowoczesnego renderowania grafiki 3D. Przełomowa architektura i liczne innowacje technologiczne kryją się za świetnymi wynikami benchmarków, które już teraz wyciekają do Internetu.

Według nieoficjalnych informacji, super karty zaoferują potężne zwiększenie ilości rdzeni CUDA, odpowiedzialnych za obliczenia graficzne. Najwydajniejszy model "Next" ma dysponować aż 24 576 jednostkami tego typu – to niemal dwukrotnie więcej niż w poprzedniej generacji! Wzrośnie także ilość pamięci i jej przepustowość, co dodatkowo podniesie możliwości nowych GPU.

W praktyce ma się to przełożyć na olbrzymi wzrost wydajności obliczeniowej, sięgający w niektórych aplikacjach nawet 2,5-krotności możliwości kart poprzedniej generacji. Gracze mają zyskać niespotykane dotąd poziomy płynności i jakości obrazu w najnowszych tytułach, podczas gdy twórcy będą mogli swobodnie pracować nad jeszcze bardziej złożonymi scenami 3D.

Oczywiście, wraz z bezprecedensową wydajnością, idzie w parze ogromny pobór mocy. Według doniesień, topowe „super karty graficzne Nvidii" mogą wymagać zasilaczy nawet o mocy 1000W, a pobór całego systemu może sięgnąć niewyobrażalnych wcześniej 800W! Być może zajdzie konieczność gruntownej modernizacji wielu zestawów, by obsłużyć nowe monstra wydajności.

Co Nowego w Architekturze Układów? Innowacje Technologiczne

Zdjęcie Nvidia wprowadza na rynek super karty graficzne - szczegóły premiera

Chociaż dokładne specyfikacje nadchodzących „super kart graficznych Nvidia" nie są jeszcze znane, spodziewamy się mnóstwa przełomowych innowacji w samej architekturze oraz technologiach zastosowanych w nowych GPU. Nvidia od dawna słynie z prowadzących rozwiązań i z pewnością nie zawiedzie tym razem.

Według plotek, zieloni inżynierowie zastosowali kolejną już iterację litografii 5nm, co umożliwiło zapakowanie rekordowej liczby tranzystorów na krzemowej kratownicy. Nowe procesory graficzne mają wykorzystywać rdzeń o nazwie kodowej "Hecatoncheir", nawiązującym do mitologicznej istoty o setkach ramion.

Podsumowanie

Nvidia wprowadza na rynek serię rewolucyjnych, topowych super kart graficznych. Czekają nas premiery ultrawydajnych GPU w najbliższych miesiącach, napędzanych nowatorską architekturą rdzeni i licznymi innowacjami zwiększającymi możliwości obliczeniowe. Zapowiada się przełomowy wzrost wydajności w grach i aplikacjach, choć za potęgę trzeba będzie sporo zapłacić.

Flagowy model "Next" ma zadebiutować już we wrześniu, z cenami startującymi od 6000 zł. Następne miesiące przyniosą tańsze, ale wciąż bardzo wydajne karty, jak "Mjolnir" czy "Titan". Całość zwieńczy budżetowy "Rebel" na wiosnę 2024. Nvidia zaoferuje szeroką gamę rozwiązań dla różnych kieszeni – każdy miłośnik gier i grafiki 3D znajdzie coś dla siebie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły