News

Obchodzimy 20. rocznicę polskiej premiery filmu To właśnie miłość

Autor Kornel Lis
Kornel Lis25.05.20247 min.
Obchodzimy 20. rocznicę polskiej premiery filmu To właśnie miłość

To właśnie miłość - ten kultowy film świąteczny obchodził właśnie 20. rocznicę swojej premiery w polskich kinach. Czy możecie uwierzyć, że minęło już tyle czasu od czasu, gdy mogliśmy usiąść w kinowych fotelach i na dużym ekranie oglądać tę piękną opowieść o miłości w różnych jej obliczach? Ten film na zawsze pozostanie jednym z najlepszych świątecznych filmów ostatnich dekad, dzięki swojej niepowtarzalnej atmosferze, doskonałej obsadzie i wzruszającym historiom.

Kluczowe wnioski:
 • To właśnie miłość zdobyła serca widzów na całym świecie dzięki ciepłej, nastrojowej opowieści o miłości.
 • Film ma wyjątkową obsadę, w której występują takie gwiazdy jak Hugh Grant, Liam Neeson, Colin Firth i Emma Thompson.
 • Scenariusz składa się z kilku przeplatających się historii miłosnych, które ze sobą współgrają, tworząc spójną całość.
 • Do dziś film pozostaje jednym z najpopularniejszych świątecznych tytułów, który co roku ogląda się miliony ludzi.
 • 20 lat po premierze, To właśnie miłość wciąż jest uwielbiana za swoją magiczną atmosferę i przesłanie o sile miłości.

Najlepsze sceny miłosne z filmu To właśnie miłość

Kiedy myślimy o To właśnie miłość, od razu przed oczami stają nam niezapomniane sceny miłosne, które na zawsze zapisały się w naszych sercach. Ten film po prostu roi się od romantycznych i wzruszających momentów, ale niektóre z nich wyróżniają się szczególnie.

Kto może zapomnieć o kultowej scenie, w której Mark wyznaje swoją miłość dla Juliet, stojąc z ogromnym napisem na zewnątrz jej domu? To był prawdziwie szalony i pełen pasji gest zakochanego mężczyzny, który wzruszył widza do łez.

Nie można też pominąć słynnej rozmowy Harrego i Kareny przy wigilijnym stole, w której dochodzi do emocjonalnego wybuchu i wyznania namiętnych uczuć. Ten intensywny moment pokazał, że miłość potrafi kryć się tam, gdzie najmniej byśmy się jej spodziewali.

Pamiętna jest także scena pocałunku Natalii i premiera na początku filmu. Ich zmysłowy i pełen namiętności pocałunek wprowadza widzów w świat miłosnych perypetii, które będą im towarzyszyć przez cały film.

Alan Rickman i Emma Thompson w To właśnie miłość

Nie można mówić o To właśnie miłość bez wspomnienia o fenomenalnej parze aktorskiej, jaką tworzyli Alan Rickman i Emma Thompson. Ich rola Harrego i Kareny była sercem tego filmu i pokazywała, jak skomplikowane potrafią być relacje małżeńskie.

Alan Rickman w roli Harrego był po prostu zjawiskowy. Jego postać była czarującym durniem i złym mężem, a jednak Rickman potrafił wzbudzić w widzach ogromną sympatię do swojego bohatera. Z kolei Emma Thompson wcieliła się w rolę Kareny z niesamowitą wrażliwością i autentycznością. Jej scena przy wigilijnym stole, kiedy dochodzi do konfrontacji z Harrym, była prawdziwym popisem aktorskim.

Ale to, co naprawdę sprawiało, że relacja tej pary była tak wiarygodna i poruszająca, była chemia między tymi dwojgiem aktorów. Ich wspólne sceny wypełnione były ogromnym ładunkiem emocjonalnym, a widz doskonale wyczuwał ich wieloletnią zażyłość.

Trudno wyobrazić sobie te role grane przez innych aktorów. Rickman i Thompson stworzyli ikoniczne kreacje, które na zawsze pozostaną jednym z najjaśniejszych punktów tej przeuroczej komedii romantycznej.

 • Alan Rickman i Emma Thompson tworzyli jedną z najważniejszych par tego filmu, wcielając się w role Harrego i Kareny.
 • Rickman w roli Harrego był czarującym durniem, a Thompson nadała postaci Kareny ogromną wrażliwość i autentyczność.
 • Chemia między tą parą aktorską była fenomenalna, a ich wspólne sceny wypełnione były ogromnym ładunkiem emocjonalnym.
 • Ich kreacje są ikoniczne i nieodłącznie kojarzone z To właśnie miłość, stanowiąc jeden z największych atutów tego filmu.

Czytaj więcej: Czy Tony Stark powróci do MCU? Definitywna deklaracja Kevina Feigea

Obsada filmu To właśnie miłość - znani aktorzy

Jedną z największych zalet To właśnie miłość była bez wątpienia imponująca obsada, składająca się z wielu znakomitych aktorów. Kiedy dzisiaj oglądamy ten film, z rozbawieniem dostrzegamy twarze, które wówczas nie były jeszcze tak znane, ale obecnie są prawdziwymi gwiazdami kina.

Oczywiście w obsadzie znajdziemy takie sławy jak Hugh Grant, Liam Neeson, Colin Firth, Emma Thompson czy Alan Rickman. Ich występy dodały filmowi ogromnej klasy i wiarygodności. Ale jednocześnie możemy podziwiać u początków swych karier m.in. Andrew Lincolna, Chiwetela Ejiofora, Martina Freemana czy Keirę Knightley.

To właśnie różnorodność obsady i ciekawe zestawienie uznanych gwiazd z wschodzącymi talentami stworzyło niepowtarzalną atmosferę tego przeuroczego filmu. Każdy członek ekipy wniósł do niego coś wyjątkowego, dzięki czemu otrzymaliśmy tak spójną, zabawną i wzruszającą opowieść o miłości.

Emma Thompson - prawdziwa gwiazda To właśnie miłość

Choć obsada To właśnie miłość roiła się od gwiazd pierwszej wielkości, to prawdziwą ikoną tego filmu była Emma Thompson. Jej kreacja Kareny - żony zdraconej przez Harrego - była jedną z najbardziej poruszających w całym filmie.

Thompson z niesamowitą wrażliwością i talentem ukazała całą paletę emocji Kareny - od szczęścia z udanego małżeństwa, po rozczarowanie, złość i rozpacz spowodowaną zdradą. Jej słynna scena przy stole wigilijnym, gdy rozprawia z Harrym, była prawdziwym popisem aktorskim i wzruszyła widzów na całym świecie.

Piosenki z filmu To właśnie miłość - teksty i wykonawcy

Zdjęcie Obchodzimy 20. rocznicę polskiej premiery filmu To właśnie miłość

To właśnie miłość to nie tylko doskonała komedia romantyczna i znakomita obsada aktorska. Ten film zapisał się w historii kina także za sprawą swojej cudownej ścieżki dźwiękowej, pełnej niesamowitych przebojów.

Jednym z największych hitów z tego soundtracku była piosenka "Christmas Is All Around" w wykonaniu Billy'ego Macka. To właśnie ten utwór śpiewany przez postać Billy'ego Micka sprawiał, że cały film jeszcze bardziej wpisywał się w świąteczną atmosferę.

Podsumowanie

Niezaprzeczalnie To właśnie miłość jest jednym z największych przebojów filmowych ostatnich dekad. Ten urzekający film romantyczny z gwiazdorską obsadą zyskał status kultowego dzięki swojej wzruszającej historii, przenikliwym przesłaniom i magicznej, świątecznej atmosferze. Wspaniałe sceny miłosne oraz niezapomniane piosenki sprawiły, że pokochały go miliony widzów na całym świecie.

Obchodząca właśnie 20. rocznicę premiery w Polsce komedia To właśnie miłość nadal pozostaje świetną propozycją na przytulny seans dla zakochanych par, przyjaciół i całych rodzin. Ten ikoniczny film bez wątpienia wywarł ogromny wpływ na kino romantyczne i zapisał się w historii jako jedna z najbardziej urzekających opowieści o miłości w jej różnych odmianach.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły