News

Obsada Top Gun: Maverick do Marvel Studios. Lewis Pullman może zastąpić Stevena Yeuna w Thunderbolts

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska26.01.20246 min.
Obsada Top Gun: Maverick do Marvel Studios. Lewis Pullman może zastąpić Stevena Yeuna w Thunderbolts

Obsada Top Gun: Maverick dołącza do MCU. Lewis Pullman jest nowym kandydatem do roli Sentry'ego w nadchodzącym filmie Thunderbolts po tym, jak Steven Yeun musiał zrezygnować z projektu. Sentry to postać komiksowa o mocach porównywalnych do Supermana. W obsadzie Thunderbolts znajdują się już Florence Pugh jako Czarna Wdowa i Sebastian Stan jako Zimowy Żołnierz. Reżyseruje Jake Schreier.

Obsada Top Gun: Maverick dołącza do MCU

Według najnowszych doniesień, obsada hitu kinowego Top Gun: Maverick może wzbogacić Marvel Cinematic Universe. Konkretnie chodzi o aktora Lewisa Pullmana, który wcielił się w porucznika Roberta "Boba" Floyda w filmie z Tomem Cruise'em. Lewis jest nowym kandydatem do roli superbohatera Sentry'ego w nadchodzącym widowisku Thunderbolts.

Decyzja o zaangażowaniu Pullmana jest pokłosiem rezygnacji Stevena Yeuna z roli Sentry'ego z powodu konfliktu w grafiku zdjęciowym. Yeun znany jest między innymi z oscarowego filmu Minari oraz popularnego serialu The Walking Dead. Skoro on nie może wziąć udziału w projekcie, Marvel musiał znaleźć zastępstwo. I padło na gwiazdę Top Gun 2.

Kim jest Sentry?

A kim tak naprawdę jest Sentry, postać komiksowa, którą Pullman miałby zagrać? To superbohater obdarzony niemal boskimi mocami, które opisywane są jako równe sile milionów eksplodujących słońc. W komiksach mierzył się między innymi z potężnym Hulkiem. Jest to jednak bardzo mroczna i skomplikowana postać, nękana wątpliwościami co do wykorzystywania swojej ogromnej mocy.

Obsadzenie aktora znanego z Top Gun: Maverick, filmu pełnego widowiskowych scen akcji z udziałem myśliwców, wydaje się trafionym pomysłem. Być może Pullman wniesie nutę adrenaliny do roli Sentry'ego w MCU.

Lewis Pullman nowym kandydatem do roli Sentry'ego

Doniesienia o zainteresowaniu Lewisem Pullmanem jako pierwszy przekazał dziennikarz Daniel Richtman, specjalizujący się w newsach z fabryki Marvel Studios. Pullman sprawdził się już wcześniej w filmach superbohaterskich - zagrał w horrorze Brightburn: Syn ciemności. Jednak rola Sentry'ego w MCU byłaby zdecydowanie jego najgłośniejszym występem w tego typu produkcji.

Oprócz występu w Top Gun: Maverick, Lewis Pullman ma na koncie role w takich tytułach jak Złe miejsce w El Royale, Wojna płci czy serialach Obrzeża i Chemia z Brie Larson. Jest synem znanego aktora Billa Pullmana. Jeśli faktycznie dostanie rolę Sentry'ego, będzie to dla niego ogromny krok w karierze i szansa na zaistnienie w mainstreamie.

Czytaj więcej: Gwiezdne wojny - Chad Stahelski planuje film. John Wick ma wiadomość dla Disneya

Steven Yeun opuszcza obsadę filmu Thunderbolts

Doniesienia o zainteresowaniu Pullmanem rolą Sentry'ego to efekt niemożności występu Stevena Yeuna w projekcie Thunderbolts. Yeun musiał zrezygnować, choć nie podano oficjalnej przyczyny. Najprawdopodobniej doszło do konfliktu w terminach zdjęciowych z jego innymi zobowiązaniami zawodowymi.

Znany m.in. z "Minari" czy serialu "Awantura" Steven Yeun musiał porzucić "Thunderbolts". Nie znamy oficjalnej przyczyny, choć najprawdopodobniej jest nią konflikt grafików.

Tymczasem zdjęcia do Thunderbolts mają ruszyć za kilka miesięcy, więc Marvel intensywnie szukał zastępstwa dla Yeuna. Wcześniej spekulowano na temat zaangażowania Austina Abramsa z Euforii. Jednak obecnie to Lewis Pullman z Top Gun 2 wydaje się faworytem.

Kim jest komiksowy Sentry - geneza postaci

Obsada Top Gun: Maverick do Marvel Studios. Lewis Pullman może zastąpić Stevena Yeuna w Thunderbolts

Kim zatem jest Sentry, komiksowy pierwowzór postaci, którą ma odegrać Lewis Pullman lub inny nowo wybrany aktor w filmie Thunderbolts?

  • Jest to superbohater obdarzony niemal boskimi mocami, opisywanymi jako równe sile milionów wybuchających słońc.
  • Pojawił się po raz pierwszy w komiksie New Avengers w 2000 roku, początkowo jako tajemnicza i zapomniana przez ludzi postać.
  • W komiksach mierzył się między innymi z Hulkiem, próbując powstrzymać jego szaleńczą furię i ratując Nowy Jork przed zniszczeniem.
  • Jest to bardzo złożona i mroczna postać, nękana przez wątpliwości co do swoich mocy, które z łatwością mogą wymknąć się spod kontroli.

Geneza Sentry'ego kryje zatem spory potencjał dramaturgiczny na filmową historię początków tego złożonego bohatera o niemal boskich supersilach. Pytanie, czy uda się go w pełni wykorzystać aktorowi, który ostatecznie wcieli się w tę rolę w MCU.

Florence Pugh i Sebastian Stan gwiazdami widowiska

Niezależnie od obsady tajemniczej roli Sentry'ego, wiemy na pewno, kto będzie głównymi gwiazdami filmu Thunderbolts. Są nimi Florence Pugh jako Czarna Wdowa oraz Sebastian Stan jako Zimowy Żołnierz. Oboje dobrze znani fanom MCU z filmów o Avengers i przygodach Kapitana Ameryki.

Pozostałymi członkami tytułowego zespołu Thunderbolts będą: David Harbour (Red Guardian), Wyatt Russell (US Agent), Hannah John-Kamen (Ghost), Olga Kurylenko (Taskmaster) i Julia Louis-Dreyfus jako ich przełożona - Valentina Allegra de Fontaine.

W obsadzie pojawi się także legendarny Harrison Ford, który zastąpi zmarłego niedawno Williama Hurta w roli Thaddeusa Rossa - zwierzchnika Thunderbolts.

Aktor Rola
Florence Pugh Czarna Wdowa
Sebastian Stan Zimowy Żołnierz
Lewis Pullman* Sentry

* obsada nieoficjalna

Jak widać, Marvel zebrał prawdziwą bogatą obsadę swoich największych gwiazd aktorskich na potrzeby widowiska Thunderbolts. Z pewnością będzie to jeden z najgłośniejszych filmów 4. fazy MCU.

Jake Schreier reżyserem filmu Thunderbolts Thunderbolts

Reżyserem Thunderbolts będzie Jake Schreier, mający na koncie seriale takie jak Kidding z Jimem Carreym czy Bezwstydnicy. Scenariusz napisał Eric Pearson (Czarna Wdowa). Za zdjęcia odpowie Brytyjczyk George Richmond (Kingsman: Złoty krąg).

Schreier i reszta ekipy produkcyjnej Thunderbolts ma do dyspozycji plejadę utalentowanych aktorów i ciekawych komiksowych postaci. Pytanie, czy uda im się z tego zestawu stworzyć równie widowiskowy film jak Top Gun: Maverick, z którego obsady rekrutuje się nowego odtwórcę roli Sentry'ego.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówione zostały najnowsze doniesienia dotyczące obsady filmu Thunderbolts od Marvel Studios. Lewis Pullman, znany między innymi z Top Gun: Maverick, jest nowym kandydatem do roli superbohatera Sentry'ego. Zastąpiłby on Stevena Yeuna, który musiał zrezygnować z projektu z powodu konfliktu terminów zdjęciowych.

Przybliżona została komiksowa geneza postaci Sentry'ego - jest to niezwykle potężny bohater obdarzony niemal boskimi mocami, choć równocześnie bardzo mroczny i skomplikowany. Artykuł wyjaśnia też, kim są Thunderbolts - grupa antybohaterów prowadzona przez Valentinę Allegrę de Fontaine, w której skład wchodzą Czarna Wdowa, Zimowy Żołnierz i inni znani złoczyńcy z uniwersum Marvela.

Omówiono obsadę filmu Thunderbolts - gwiazdami produkcji będą Florence Pugh i Sebastian Stan, a także Harrison Ford jako generał Thaddeus Ross. Reżyserem został Jake Schreier. Podsumowując - artykuł w ciekawy sposób opisuje najnowsze doniesienia na temat jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów Marvela.

Mam nadzieję, że powyższe podsumowanie oddaje kluczowe informacje zawarte w artykule na temat obsady i fabuły filmu Thunderbolts od Marvel Studios. Jeśli macie jakieś pytania lub wątpliwości, dajcie znać w komentarzach.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły