News

Od Rodu smoka do ekranizacji Śmierci Bunny'ego Munro - nowe wyzwanie Nicka Cave'a

Autor Kornel Lis
Kornel Lis29.11.20236 min.
Od Rodu smoka do ekranizacji Śmierci Bunny'ego Munro - nowe wyzwanie Nicka Cave'a

Od roli w serialu "Ród smoka" po ekranizację powieści Nicka Cave'a - Matt Smith podejmuje nowe aktorskie wyzwanie.

Kluczowe wnioski:
 • Aktor znany z "Gry o tron" zagra główną rolę w limitowanym serialu "Śmierć Bunny'ego Munro".
 • Będzie to ekranizacja głośnej książki muzyka Nicka Cave'a z 2009 roku.
 • Reżyserką została Szwedka Isabella Eklöf, która pracowała przy serialu "Branża".
 • Zdjęcia rozpoczną się już na wiosnę 2023 roku.
 • Serial składać się będzie z 6 odcinków emitowanych na platformie Sky.

Matt Smith główną rolą w serialu

Brytyjski aktor Matt Smith, znany między innymi z seriali „Ród Smoka” czy „The Crown”, wcieli się w główną rolę w limitowanym serialu „The Death of Bunny Munro”. Będzie on także jednym z producentów wykonawczych tej produkcji.

Matt Smith odegra tytułową rolę Bunny'ego Munro, postaci zaczerpniętej z powieści muzyka Nicka Cave'a o tym samym tytule. Jest to duże aktorskie wyzwanie dla Smitha, który wcześniej zyskał popularność dzięki rolom historycznym w takich serialach jak „Ród Smoka” czy „The Crown”.

Produkcja serialu

Serial „The Death of Bunny Munro” powstaje we współpracy Clerkenwell Films i Sky Studios. Reżyserką została Szwedka Isabella Eklöf, która ma na swoim koncie epizody takich produkcji jak „Branża” czy „Servant”. Scenariusz przygotowuje natomiast Pete Jackson, autor scenariusza do serialu „Somewhere Boy”.

Zdjęcia do serialu mają ruszyć już na wiosnę 2023 roku. Będzie się on składał z sześciu odcinków, które zostaną wyemitowane na platformie Sky.

Ekranizacja książki Nicka Cave'a

Serial „The Death of Bunny Munro” będzie ekranizacją powieści muzyka Nicka Cave'a, wydanej w Polsce pod tytułem „Śmierć Bunny'ego Munro”. Jest to mroczna i pełna czarnego humoru historia tytułowego bohatera – Bunny'ego Munro.

Bunny jest komiwojażerem poszukującym własnej duszy. Wkrótce odkryje, że jego dni są policzone...

Bunny jest sprzedawcą kosmetyków, który po samobójczej śmierci żony wyrusza w podróż po południowej Anglii wraz ze swoim 9-letnim synem. Podczas tej podróży na jaw wychodzą mroczne sekrety z przeszłości Bunny'ego. Pałające zemstą duchy, zazdrośni mężowie i szaleni psychopaci zaczynają mu zagrażać.

Twórcy i aktorzy

Obsada serialu jest imponująca. Oprócz Matta Smitha w rolę Bunny'ego Munro, w produkcji zagrają między innymi Daniel Rigby, Freya Mavor, Leila Farzad i Chris Griffiths.

Za kamerą stanie szwedzka reżyserka Isabella Eklöf, znana z serialu „Branża”. Scenariusz przygotowuje z kolei Pete Jackson. Ekranizacja powieści Nicka Cave'a zapowiada się więc interesująco zarówno pod względem fabuły, jak i realizacji.

Czytaj więcej: Taika Waititi i MCU - prawda o związku reżysera z komiksami o Thorze

Zdjęcia już wiosną 2023 roku

Jak podaje Sky Studios, zdjęcia do serialu „The Death of Bunny Munro” mają ruszyć już na wiosnę 2023 roku. Premiera jest planowana na przyszły rok, prawdopodobnie jesienią, na platformie Sky.

Tytuł serialu The Death of Bunny Munro
Liczba odcinków 6
Platforma Sky
Data premiery Jesień 2024 (planowana)

Serial składać się będzie z sześciu odcinków. Zdjęcia planowane są na okres od wiosny 2023 do lata 2023. Następnie serial będzie w postprodukcji, aby trafić na ekrany telewizorów widzów prawdopodobnie jesienią 2024 roku.

Produkcja „The Death of Bunny Munro” zapowiada się jako jeden z ciekawszych seriali 2024 roku. W roli głównej Matt Smith, a za kamerą utalentowana szwedzka reżyserka. Fanów seriali z pewnością ucieszy fakt, że do premiery pozostał już tylko rok.

Psychopaci i inne zagrożenia w drodze

Od Rodu smoka do ekranizacji Śmierci Bunny'ego Munro - nowe wyzwanie Nicka Cave'a

Jak wynika z fabuły powieści Nicka Cave'a, tytułowego bohatera w jego podróży spotka wiele niebezpieczeństw. Serial prawdopodobnie nie będzie odbiegał pod tym względem od książkowego pierwowzoru.

Bunny Munro będzie musiał stawić czoła rozmaitym przeciwnikom – od pałających zemstą duchów, poprzez zazdrosnych mężów swoich kochanek, aż po bezpośrednie zagrożenie ze strony szaleńców i psychopatów.

Wątek syna głównego bohatera również może okazać się kluczowy. Chłopiec jest świadkiem poczynań ojca i być może to on ostatecznie pomoże Bunny'emu znaleźć własną duszę.

 • Duchy zmarłych kochanek
 • Zazdrośni mężowie kobiet uwiedzionych przez Bunny'ego
 • Bezwzględni ścigający go psychopaci

Te trzy grupy antagonistów z pewnością nie dadzą życia głównemu bohaterowi serialu. Czy Bunny Munro przetrwa konfrontację z nimi i odnajdzie własną duszę?

Poszukiwanie własnej duszy bohatera

Jak czytamy w opisie fabuły, Bunny Munro to komiwojażer poszukujący własnej duszy. Ta duchowa podróż głównego bohatera będzie zapewne jednym z kluczowych wątków serialu.

Bunny po stracie żony popada w kryzys egzystencjalny. Rozpoczyna poszukiwania samego siebie, próbując odnaleźć sens własnego istnienia. Być może podróż ze swoim 9-letnim synem i konfrontacja z demonami przeszłości pomogą mu się odrodzić.

W tej mrocznej historii nie brakuje jednak czarnego humoru. Bunny Munro to postać kontrowersyjna, ale i fascynująca. Serial z pewnością będzie emocjonującą podróżą w głąb ludzkiej duszy.

Podsumowanie

Drogi Czytelniku, w powyższym artykule przybliżyliśmy Ci nadchodzący serial "The Death of Bunny Munro". Jest to ekranizacja głośnej powieści Nicka Cave'a z 2009 roku, z Mattem Smithem w roli głównej. Aktor wcieli się w tytułowego bohatera - Bunny'ego Munro.

Serial opowie historię charyzmatycznego, lecz kontrowersyjnego sprzedawcy kosmetyków, który po śmierci żony wyrusza w podróż po Anglii ze swoim 9-letnim synem. Podczas tej wyprawy na jaw wychodzą mroczne tajemnice z życia Bunny'ego. Czeka go konfrontacja z demonami przeszłości.

Zdjęcia do "The Death of Bunny Munro" mają ruszyć już na wiosnę 2023 roku. Reżyseruje Szwedka Isabella Eklöf, a scenariusz przygotowuje Pete Jackson. Serial składać się będzie z 6 odcinków, które zadebiutują prawdopodobnie jesienią 2024 roku na platformie Sky.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł zachęcił Cię do obejrzenia tej nietuzinkowej produkcji z udziałem utalentowanego Matta Smitha. Trzymamy kciuki za powodzenie serialu i z niecierpliwością czekamy na jego premierę!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.