News

Odkryj najlepszych serialowych aktorów! Zaskakujący zwycięzca - to nie Robin Williams

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska26.11.20238 min.
Odkryj najlepszych serialowych aktorów! Zaskakujący zwycięzca - to nie Robin Williams

Rankingi najlepszych aktorów serialowych zawsze wzbudzają emocje i kontrowersje. Tym razem internauci postanowili wyłonić tego jedynego, który zasługuje na miano numeru 1. Ku zdziwieniu wielu, pierwsze miejsce nie powędrowało do Robina Williamsa, choć z pewnością byłby godnym kandydatem. Kto zatem okazał się lepszy i podbił serca fanów seriali? Zapraszam do lektury, aby poznać tę zaskakującą listę 50 największych gwiazd serialowego ekranu.

Kluczowe wnioski:

 • Ranking powstał dzięki głosom internautów, ich ulubieńcy zajęli najwyższe miejsca
 • Na podium znalazły się znane i lubiane twarze, ale pierwsze miejsce nie przypadło Robinowi Williamsowi
 • W zestawieniu obok uznanych aktorów pojawili się też mniej oczywisty kandydaci
 • Wprawiło to wielu w osłupienie - mało kto spodziewał się takiego rozstrzygnięcia plebiscytu
 • Mimo kontrowersji godne uznania, że głosowanie wyłoniło prawdziwego ulubieńca fanów

Niespodziewany numer 1 w rankingu serialowych aktorów

Ranking najlepszych aktorów serialowych zawsze wzbudza wiele emocji. Tym razem postanowiono wyłonić tego jednego, który zasługuje na miano absolutnego numeru 1. W plebiscycie wzięli udział fani seriali z całego świata, oddając głosy na swoich ulubieńców. Wielu spodziewało się, że pierwsze miejsce przypadnie Robinowi Williamsowi, który ma na koncie wiele kultowych kreacji. Jednak ostatecznie zwyciężył ktoś inny.

Wyniki rankingu opublikował serwis internetowy Ranker, gdzie użytkownicy regularnie tworzą tego typu zestawienia. Tym razem postanowili wskazać najlepszego aktora serialowego w historii. Liczba oddanych głosów była imponująca, co pokazuje, jak wielu fanów angażuje się w tego typu plebiscyty. Ostatecznie wyłoniono pierwszą pięćdziesiątkę, na której szczycie znalazła się spora niespodzianka.

Kto wyprzedził Robina Williamsa?

Jak się okazało, zdobywcą pierwszego miejsca został Bryan Cranston za rolę Waltera White'a w serialu „Breaking Bad”. To postać, która na zawsze wpisała się do kanonu telewizji. Genialny aktor stworzył kreację niezwykle wielowymiarową i poruszającą. Nic więc dziwnego, że widzowie uznali go za największego aktora serialowego w historii.

Tuż za nim uplasowali się: James Gandolfini („Rodzina Soprano”) oraz Kelsey Grammer („Frasier”). W pierwszej dziesiątce pojawili się również: Michael Chiklis, James Spader, Hugh Laurie, Michael C. Hall i inni. Robin Williams ostatecznie zajął 14. pozycję ze swoją genialną rolą w serialu „Mrs. Doubtfire”.

Fani zdecydowali: oto najlepsi aktorzy serialowi

Plebiscyt pokazał, że fani seriali mają swój rozwinięty gust i bardzo emocjonalnie podchodzą do wyboru najlepszych aktorów. Niektórzy z pewnością nie zgodzą się z końcowym werdyktem rankingu. Jednak trzeba oddać głosującym, że stanęli na wysokości zadania i faktycznie wybrali tego jednego aktora, który zostawił po sobie niezatarty ślad w historii seriali.

Bryan Cranston bez wątpienia na to zasłużył. Jego kreacja Waltera White’a zapisała się w annałach telewizji na zawsze. Genialne aktorstwo, niezwykła charyzma i wciągająca historia sprawiły, że serial „Breaking Bad” zdobył status kultowego i uwielbianego przez widzów na całym świecie.

Bryan Cranston jako Walter White stworzył jedną z najbardziej kultowych postaci w historii seriali. To aktorstwo na najwyższym poziomie.

Czy Werdykt widzów jest sprawiedliwy?

Czy pierwsze miejsce dla Cranstona to słuszny wybór? Zdania mogą być podzielone. Bez wątpienia na listę 50 najlepszych aktorów serialowych zasłużyło wielu innych artystów. Robin Williams, James Gandolfini, Kelsey Grammer czy Michael Chiklis mają na koncie wybitne kreacje, które na zawsze pozostaną w pamięci widzów.

Jednak ostateczna decyzja należała do fanów i to oni wybrali Bryana Cranstona. Trzeba to uszanować, bo przecież to właśnie widzowie są najważniejsi i to im seriale zawdzięczają popularność. Wybór Cranstona pokazuje też, że fani doceniają nie tylko wieloletnią karierę, ale przede wszystkim wybitne aktorstwo w jednej, kultowej roli. I trudno o lepszy przykład niż Walter White z „Breaking Bad”.

Czytaj więcej: Zaczyna się! Poznaj historię Edith Piaf dzięki Sztucznej Inteligencji

Zaskakujący zwycięzca rankingu aktorów serialowych

Bryan Cranston jako triumfator rankingu aktorów serialowych może być dla niektórych zaskoczeniem. W końcu miał naprawdę mocną konkurencję. Tuż za nim uplasowali się tacy giganci jak James Gandolfini czy Kelsey Grammer. Ich role Tony'ego Soprano i Frasiera Crane’a przeszły do historii telewizji.

Jednak fenomen serialu „Breaking Bad” i kreacja Waltera White’a okazały się na tyle wybitne, że widzowie postawili właśnie na Cranstona. Trudno im się dziwić – aktor stworzył postać niezwykle złożoną, pełną sprzeczności, balansującą między dobrem a złem. To aktorstwo na najwyższym poziomie. Nic więc dziwnego, że uznano je za najlepsze w historii seriali.

Miejsce Aktor Serial
1 Bryan Cranston Breaking Bad
2 James Gandolfini Rodzina Soprano
3 Kelsey Grammer Frasier

Odkryj kto został najlepszym aktorem serialowym

Odkryj najlepszych serialowych aktorów! Zaskakujący zwycięzca - to nie Robin Williams

Ranking 50 najlepszych serialowych aktorów i aktorek z pewnością będzie szeroko dyskutowany wśród fanów. W końcu zestawienie to zawsze wywołuje wiele emocji i kontrowersji. Tym bardziej, że pierwsze miejsce zajął Bryan Cranston z serialu „Breaking Bad”, wyprzedzając takie tuzy jak James Gandolfini czy Kelsey Grammer.

Trzeba jednak pamiętać, że o końcowym wyniku zadecydowali fani w głosowaniu internetowym. Ponad 20 tysięcy osób oddało głos na swojego faworyta i właśnie Cranston okazał się zwycięzcą. Czy to dobry wybór? Wielu widzów twierdzi, że aktor stworzył jedną z najbardziej kultowych postaci w historii i zasłużenie został doceniony.

 • Ranking najlepszych aktorów serialowych został stworzony przez fanów
 • Zwycięzcą został Bryan Cranston za rolę w „Breaking Bad”
 • Widzowie uznali jego kreację Waltera White'a za wybitną
 • Cranston wyprzedził w rankingu m.in. Jamesa Gandolfiniego i Kelseya Grammera
 • Finałowa lista 50 najlepszych aktorów może wywołać kontrowersje

Niecodzienna lista 50 największych gwiazd seriali

Ostateczna lista 50 najlepszych aktorów serialowych z pewnością będzie szeroko dyskutowana. Obok oczywistych nazwisk pokroju Jamesa Gandolfiniego, Michaela Chiklisa czy Kelseya Grammera, pojawiło się też sporo zaskakujących kandydatur. Niektóre werdykty mogą być kontrowersyjne, bo przecież na takie wyróżnienie zasługiwało znacznie więcej wybitnych aktorów.

Trzeba jednak pamiętać, że ranking odzwierciedla gusta i preferencje fanów seriali z całego świata. To oni poprzez głosowanie wyłonili tę niecodzienną listę 50 nazwisk. Dlatego, mimo że może ona budzić mieszane uczucia, należy uszanować werdykt widzów. To fanom seriale zawdzięczają popularność i to ich głos powinien się liczyć najbardziej. A skoro postawili na Bryana Cranstona, trudno o lepszy dowód uznania dla jego genialnej kreacji Waltera White’a z „Breaking Bad”.

Podsumowanie

No cóż, ranking najlepszych aktorów serialowych z pewnością wywołał spore emocje! Zwycięstwo Bryana Cranstona może być kontrowersyjne, ale trzeba oddać, że jego rola Waltera White'a w "Breaking Bad" zapisała się w historii telewizji. Genialna, wielowymiarowa kreacja, za którą widzowie nagrodzili go pierwszym miejscem.

Oczywiście, tuż za nim znaleźli się inni giganci aktorstwa - James Gandolfini, Kelsey Grammer czy Michael Chiklis. Oni również mają na koncie niezwykłe role, które na zawsze pozostaną w pamięci fanów seriali. Jednak to Bryan Cranston tym razem podbił serca widzów i trudno o lepszy dowód uznania dla jego talentu.

Cała pierwsza pięćdziesiątka rankingu może oczywiście wywołać mieszane uczucia. W końcu to zawsze bardzo subiektywny wybór. Jednak pamiętajmy, że plebiscyt odzwierciedla gusta setek tysięcy fanów seriali z całego świata. Dlatego, nawet jeśli nie we wszystkim się zgadzamy, warto uszanować ich decyzję. Bo to właśnie widzowie tworzą sukces seriali!

Podsumowując - ranking 50 najlepszych aktorów serialowych z pewnością będzie tematem wielu dyskusji. Jednak zwycięstwo Cranstona pokazuje, że fani doceniają nie tylko wieloletnią karierę, ale przede wszystkim wybitną kreację w kultowym serialu. I trzeba przyznać, że jego rola Waletra White'a na to zasługuje. Genialny aktor, genialny serial - po prostu telewizja w najlepszym wydaniu!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.