News

Odkryj niepokojąco fascynujący pomysł Sony na najnowszy film komiksowy!

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska23.11.20237 min.
Odkryj niepokojąco fascynujący pomysł Sony na najnowszy film komiksowy!

Sony szykuje się do wydania nowego filmu komiksowego, który zapowiada się niezwykle intrygująco. Najnowsze doniesienia wskazują, że będzie to produkcja pełna napięcia i mrocznych zwrotów akcji. Brzmi jak coś, na co warto zwrócić uwagę!

Kluczowe wnioski:
 • Film ma opowiadać mroczną historię z niespodziewanymi zwrotami akcji.
 • W obsadzie znaleźli się znani aktorzy, którzy zagrają niecodzienne role.
 • Za reżyserię odpowiada doświadczony twórca filmów sensacyjnych.
 • Produkcja zapowiada się jako coś zupełnie innego niż dotychczasowe filmy komiksowe.
 • Sony obiecuje, że będzie to dzieło, które poruszy widza i zostawi po seansie niesmak.

Nowa adaptacja komiksowej grupy złoczyńców Sinister Six

Sinister Six to grupa superzłoczyńców z komiksów Marvela, którzy od lat próbują pokonać Spider-Mana. Teraz Sony planuje stworzyć filmową adaptację tej kultowej grupy, bazując na postaciach już wprowadzonych do kinowego Spider-Man Universe (SSU).

Według plotek z Hollywood, Sony pracuje nad nową wersją filmu o Sinister Six, która miałaby powstać w ramach rozbudowywanego Spider-Man Universe. Miałby to być pierwszy film osadzony w SSU z prawdziwym zespołem superzłoczyńców.

Koncepcja filmowa

Nie wiadomo jeszcze nic na temat fabuły nowego filmu. Jednak biorąc pod uwagę budowę SSU bez Spider-Mana, można przypuszczać, że Sinister Six zostaliby przedstawieni jako główni antagoniści tego uniwersum.

Prawdopodobnie w skład grupy weszliby Doc Ock, Electro, Vulture i Morbius - postacie już pokazane w filmach SSU. Być może dołączyliby do nich Kraven Łowca i inni wrogowie Spider-Mana.

Historia i znaczenie Sinister Six w komiksach Marvela

Grupa Sinister Six po raz pierwszy pojawiła się w komiksach Marvela w 1964 roku. Jej założycielem był Doktor Octopus, który postanowił połączyć siły z innymi wrogami Spider-Mana.

W pierwszym wcieleniu w skład Sinister Six weszli: Doctor Octopus, Vulture, Electro, Kraven the Hunter, Mysterio i Sandman. Grupa próbowała bezskutecznie pokonać Spider-Mana, lecz ich kolejne połączone ataki spełzły na niczym.

Jednak koncepcja grupy superzłoczyńców przypadła fanom do gustu i Sinister Six pojawiali się w komiksach regularnie, za każdym razem w innym składzie personalnym. Walka ze Spider-Manem była ich głównym motywem przewodnim.

Kultowy status wśród fanów

Sinister Six z biegiem lat stali się jedną z najbardziej kultowych grup złoczyńców w uniwersum Marvela. Rozpoznawalność ich marki jest bardzo duża wśród fanów komiksów o Spider-Manie.

Świadczy o tym wiele adaptacji grupy w grach, serialach i filmach animowanych na przestrzeni lat. Fani od dawna czekają na aktorską wersję Sinister Six, która ukazałaby się na wielkim ekranie.

Czytaj więcej: Marvel nie zwolni Kanga. Jonathan Majors to inna historia.

Przygotowania do filmu Sinister Six w studiu Sony

Studio Sony od 2012 roku próbuje zrealizować filmowy projekt o grupie Sinister Six. Najbliżej powstania był on za czasów Andrew Garfielda jako Spider-Mana.

Wtedy Andrew Garfield miałby w filmie dołączyć do Sinister Six, po tym jak zostałby oszukany przez wskrzeszonego Normana Osborna - mówiły plotki.

Jednak ostatecznie tamten projekt nie doszedł do skutku. Sony skoncentrowało się na budowaniu Spider-Man Universe bez Spider-Mana, gdzie antagoniści są głównymi bohaterami.

Teraz, mając już na koncie kilka filmów osadzonych w SSU, wytwórnia ponownie wraca do pomysłu zekranizowania kultowej grupy wrogów Spider-Mana. Tym razem szanse powodzenia wydają się większe.

2012 Pierwsze próby stworzenia filmu
2016 Projekt upada po niepowodzeniu Amazing Spider-Man 2
2023 Premiera nowej wersji filmu możliwa dzięki SSU

Uniwersum Spider-Mana bez Spider-Mana: co wiesz o SSU?

Odkryj niepokojąco fascynujący pomysł Sony na najnowszy film komiksowy!

Spider-Man Universe to kinowe uniwersum stworzone przez Sony Pictures, osadzone w świecie komiksów Marvela. Głównymi bohaterami są w nim jednak przeciwnicy Spider-Mana.

Do tej pory Sony wydało dwa filmy o Venomie oraz Morbiusie. Premiera czeka jeszcze produkcje o Madame Web, Kravenie Łowcy oraz prawdopodobnie o El Muerto.

Brak Spider-Mana

Kluczową sprawą jest brak samego Spider-Mana w tych filmach. Dzieje się tak, ponieważ prawa do ekranizacji przygód Pajączka są dzielone przez Sony Pictures i Marvel Studios.

Peter Parker pojawia się więc tylko w filmach osadzonych w Marvel Cinematic Universe, gdzie produkcje o Spider-Manie tworzone są we współpracy obu wytwórni.

Połączenie universów?

Fani zastanawiają się, czy Sony zdecyduje się kiedyś połączyć SSU ze światem MCU. Na razie jest to mało prawdopodobne, ale kto wie jak będzie rozwijać się fabuła nowego filmu o Sinister Six.

Planowane premiery filmów z uniwersum Spider-Mana

 • Kraven Łowca - sierpień 2023 (odwołana premiera w październiku 2022)
 • Madame Web - luty 2024
 • Venom 3 - prognozowana data to 2024 rok
 • El Muerto - data nieznana, film bez głównej gwiazdy

Co ciekawe, niedawno Sony odwołało zaplanowaną na październik tego roku premierę Kravena Łowcy. Film trafi do kin dopiero za rok, latem 2023. Nie wiadomo, co było powodem takiej decyzji wytwórni.

Najnowsze wieści o filmie Kraven Łowca w kinach

Produkcja "Kraven Łowca" z Aaronem Johnsonem w roli tytułowej już od dawna budziła spore emocje fanów komiksów Marvela. Premiera była wyznaczona na 13 października 2022 roku.

Jednak Sony zupełnie niespodziewanie zdecydowało o przesunięciu daty premiery o prawie rok. Teraz Kraven trafi do kin dopiero 6 sierpnia 2023 roku.

Nie wiadomo dokładnie, co wpłynęło na taką decyzję wytwórni. Możliwe, że zmiana terminu wiązała się z napiętym harmonogramem prac nad efektami specjalnymi.

Być może twórcy po prostu potrzebowali więcej czasu, aby dopracować film. Cokolwiek było powodem, fani będą musieli jeszcze rok poczekać na ekranową historię Kravena Łowcy.

Podsumowanie

No proszę, robi się coraz ciekawiej! Wygląda na to, że Sony poważnie myśli o stworzeniu filmu o kultowej grupie złoczyńców Sinister Six. Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę interesująco. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę dotychczasowy dorobek Spider-Man Universe i bohaterów tam wprowadzonych.

Przypomnijmy tylko, że Sinister Six to słynni komiksowi wrogowie Spider-Mana, którzy niejednokrotnie łączyli siły, aby razem stawić czoła Człowiekowi-Pająkowi. I choć za każdym razem ich starania spełzały na niczym, to sam koncept grupy superzłoczyńców zawsze elektryzował fanów.

Teraz wytwórnia Sony ma zamiar to wykorzystać. Powstaje tu pytanie, jak uda im się obsadzić taki film i jaką historię zaserwuje widzom? Wszak w Spider-Man Universe na razie nie pojawił się sam Peter Parker. Ale może właśnie Sinister Six będzie okazją do jego debiutu? Oczywiście to tylko spekulacje, ale zapowiada się świetna zabawa dla fanów komiksów!

Miejmy nadzieję, że Sony nie straci impetu i faktycznie zdecyduje się zrealizować ten odważny pomysł. Bo na taki film z pewnością wielu z nas czekało od dawna. No i jest jeszcze sprawa tajemniczego przesunięcia daty premiery Kravena Łowcy... ale o tym przeczytacie w artykule!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.