News

Oliver Stone przeprasza za krytykę filmu Barbie

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak23.01.20246 min.
Oliver Stone przeprasza za krytykę filmu Barbie

Oliver Stone przeprasza za krytykę filmu Barbie. Słynny reżyser początkowo niechętnie wypowiadał się na temat nadchodzącej produkcji z Ryana Goslinga i Margot Robbie. Jednak po obejrzeniu filmu w kinie zmienił zdanie. Docenił oryginalność i poruszoną tematykę. Przyznał, że jego wcześniejsze komentarze były niestosowne i wynikały z niewiedzy. Barbie okazała się hitem, który poprawił nastroje w branży filmowej.

Stone przeprasza za niewłaściwe słowa o Barbie

Oliver Stone, ceniony reżyser filmowy, znany z takich produkcji jak Urodzony 4 lipca czy Północny pociąg, postanowił przeprosić za swoje wcześniejsze negatywne komentarze na temat filmu Barbie. Stone początkowo skrytykował ten projekt, nazywając go infantylnym i radząc aktorowi Ryanowi Goslingowi, aby "zajął się poważniejszymi filmami". Jednak po obejrzeniu gotowego dzieła w kinie, reżyser zmienił zdanie.

Komentarze Stone'a, które teraz określił jako niestosowne, pochodziły z czerwca 2022 roku i zostały opublikowane przez portal Deadline. Twórca Plutonu twierdzi, że zostały one wypowiedziane bez kontekstu i tylko dla zrobienia sensacji. Przyznał, że w tamtym czasie był zajęty promocją swojego innego filmu i tak naprawdę niewiele wiedział o fabule Barbie.

Teraz, po obejrzeniu produkcji w kinie, docenił jej oryginalność i poruszaną tematykę. Przeprosił za wypowiadanie się z ignorancją i brakiem rzetelnej wiedzy na temat projektu. Dodał, że podejście reżyserki Grety Gerwig okazało się zupełnie inne, niż początkowo zakładał.

Nieprzemyślana krytyka

Wypowiedzi Olivera Stone'a pokazują, jak łatwo jest skrytykować coś, z czym się tak naprawdę nie zapoznało. Jego opinia była więc nieprzemyślana i oparta jedynie na tytule filmu oraz pewnych stereotypowych założeniach.

Dopiero obejrzenie gotowego dzieła pozwoliło mu dostrzec jego walory i docenić wizję twórczyni. To dobra lekcja dla wszystkich krytyków i komentatorów, aby nie ferować pochopnych opinii i osądów bez dokładnego zbadania tematu.

Sukces Barbie podniósł morale branży rozrywkowej

Film Barbie okazał się sporym hitem kinowym 2023 roku. Produkcja zebrała bardzo dobre recenzje i przyciągnęła do kin rzesze widzów. Oliver Stone przyznaje, że sukces tej komedii miał pozytywny wpływ na nastroje w branży filmowej.

Wyniki frekwencji i wpływy z biletów Barbie znacząco podniosły morale osób związanych z przemysłem rozrywkowym. Hollywood potrzebowało takiego zastrzyku optymizmu i dowodu, że kino nadal jest atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.

Stone życzy reżyserce Grecie Gerwig oraz całej ekipie filmu powodzenia w nadchodzącym sezonie oscarowym. Barbie ma spore szanse na nominacje i nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Wpływ na Hollywood

Sukces kasowy i artystyczny Barbie pokazuje, że w Hollywood nadal jest miejsce na świeże pomysły i ciekawe spojrzenie na znane motywy. Film udowodnił swoją wartość, nadając nowe oblicze ikonicznej lalce.

Produkcja z pewnością zachęci też innych twórców do sięgania po popularne marki zabawek i bajek, aby przedstawić je w nowym, nieszablonowym świetle. Sukces Barbie to dobra wróżba dla Hollywood na następne lata.

Czytaj więcej: Królestwo Planety Małp: Nowe zdjęcie filmu o apokalipsie z małpami, reżyser określił go jako Apocalypto

Lady Bird ulubionym filmem reżyserki

Choć Oliver Stone mocno skrytykował Barbie, to jest fanem innego filmu tej reżyserki. Przyznał, że obsypany nagrodami dramat Lady Bird z 2017 roku był jedną z jego ulubionych produkcji tamtego roku.

Widać więc, że docenia talent i umiejętności Grety Gerwig. Pozytywnie ocenił jej warsztat filmowy i opowiadanie historii. Być może właśnie dlatego, mając większą świadomość możliwości tej twórczyni, postanowił obejrzeć Barbie i finalnie zmienił o niej zdanie.

Lady Bird zebrała mnóstwo pochlebnych recenzji i zdobyła wiele nagród, m.in. Złoty Glob dla najlepszego filmu komediowego. Pokazała, że Gerwig potrafi stworzyć poruszającą i pełną ciepła opowieść z uniwersalnym przesłaniem.

Nagrodzona twórczyni

Greta Gerwig już wcześniej udowodniła swój talent aktorski i reżyserski. Lady Bird był jej debiutanckim filmem fabularnym za kamerą, który zebrał same pozytywne recenzje. Krytycy docenili jej wizję i sposób prowadzenia aktorów.

Oliver Stone słusznie dostrzegł te umiejętności już przy Lady Bird. Dlatego jego pochopne wypowiedzi na temat Barbie były tym bardziej zaskakujące. Na szczęście reżyser przyznał się do błędu i docenił najnowsze dzieło utalentowanej twórczyni.

Barbie miała pozytywny wpływ na Hollywood

Oliver Stone przeprasza za krytykę filmu Barbie

Film Barbie okazał się strzałem w dziesiątkę. Zebrał ponad 330 milionów dolarów przy budżecie rzędu 100 milionów. Krytycy chwalili go za oryginalność, humor i trafne przesłanie. Produkcja pokazała ikoniczną lalkę w nowym świetle, zyskując uznanie widzów na całym świecie.

Sukces ten miał pozytywny wpływ na Hollywood. Podniósł morale branży rozrywkowej i unaocznił, że warto stawiać na świeże pomysły. Film Grety Gerwig obalił stereotypy i udowodnił, że można bawić, wzruszać i przekazywać ważne treści nawet sięgając po popularną zabawkę.

Barbie z pewnością otworzyła drogę dla podobnych produkcji, które na nowo zinterpretują znane motywy. Sukces kasowy i artystyczny daje nadzieję, że Hollywood nadal może zaskakiwać i bawić. Dlatego słusznie Oliver Stone przyznał, że film miał pozytywny, odświeżający wpływ na branżę.

Sukces "Barbie" jest dowodem, że w Hollywood wciąż jest miejsce na kreatywne pomysły i ciekawe spojrzenie na popkulturę.

Podsumowanie

W artykule omówiono kontrowersyjną wypowiedź reżysera Olivera Stone'a na temat filmu "Barbie" z 2023 roku. Początkowo skrytykował on projekt, nie znając fabuły i podejmując pochopne osądy. Jednak po obejrzeniu gotowej produkcji zmienił zdanie i przeprosił za swoje słowa.

Film okazał się sporym hitem, zarówno pod względem finansowym, jak i artystycznym. Jego sukces podniósł morale w Hollywood i pokazał, że warto stawiać na świeże pomysły. Sam reżyser docenił talent Grety Gerwig, twórczyni "Barbie". Choć wcześniej chwalił jej film "Lady Bird".

Cała sytuacja jest pouczająca dla innych krytyków. Pokazuje, jak łatwo ferować opinie nie mając pełnej wiedzy na dany temat. Na szczęście Oliver Stone wykazał się refleksją i przyznał się do błędu. Dzięki temu "Barbie" zyskała jeszcze jednego znaczącego zwolennika.

Film miał pozytywny wpływ na Hollywood, udowadniając, że popularne marki można w ciekawy sposób zreinterpretować. Sukces produkcji zachęci być może innych do sięgania po znane motywy i pokazywania ich w nowym świetle. Jest to dobra wróżba dla przyszłości kina.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły