News

Oscary dla producenta Indian Singha, Bollywood na topie w Hollywood | Przewodnik

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak19.11.20235 min.
Oscary dla producenta Indian Singha, Bollywood na topie w Hollywood | Przewodnik

Najnowsze wieści ze świata filmowego w Hollywood pokazują, że indyjska kultura odgrywa coraz większą rolę. Producent Oscarów, szef kuchni z gwiazdką Michelin oraz założyciel firmy promującej azjatyckich artystów dołączyli do oscarowej produkcji krótkometrażowej o amerykańskim Sikhu. Trwają też zdjęcia do antologii o śmierci i opiece paliatywnej w Singapurze. Tymczasem piosenka artysty związanego z wytwórnią promującą azjatycką kulturę trafiła na szczyty list przebojów. Oto kluczowe wnioski:

Kluczowe wnioski:

  • Producenci Oscarów wspierają film o walce z uprzedzeniami.
  • Nowa antologia z Singapuru porusza temat śmierci i opieki paliatywnej.
  • Firma promująca azjatyckich artystów odnosi sukcesy na listach przebojów.
  • Piosenka artysty związanego z tą firmą trafiła na 8. miejsce listy Billboard.
  • Album innego artysty tej firmy zadebiutował na miejscu 15. i pobił rekord.

Animowany film krótkometrażowy przedstawia historię amerykańskiego Sikha walczącego z uprzedzeniami

Amerykański Sikh to animowany film krótkometrażowy opowiadający prawdziwą historię amerykańskiego Sikha Vishavjita Singha. Po całym życiu mierzenia się z uprzedzeniami, wątpliwościami i przemocą, w końcu znajduje on akceptację przyodziewając strój superbohatera. Singh jest powszechnie znany ze swojej persony Kapitana Ameryki - brodatego Sikha w turbanie - walczącego z nietolerancją i stereotypami dotyczącymi tego, jak powinien wyglądać Amerykanin po 11 września.

Film został stworzony we współpracy z Singhiem jako reżyserem-producentem oraz reżyserem Ryanem Westrą. Animacja została wykonana przez studio Showoff z Melbourne. Obraz zdobył nagrody na wielu festiwalach filmowych, między innymi za najlepszą animację krótkometrażową.

Film pokazuje, że uprzedzenia i stereotypy mogą ranić, ale odwaga, wiara w siebie i determinacja pozwalają je przezwyciężyć. Ukazuje on walkę o równość i akceptację prowadzoną przez społeczność sikhijską w USA. Jest inspiracją do walki z nierównością i niesprawiedliwością rasową.

Trwają zdjęcia do antologii filmowej o śmierci i opiece paliatywnej w Singapurze

W Singapurze rozpoczęły się zdjęcia do antologii filmowej Good Goodbye, którą produkuje firma MM2 Entertainment. Film składa się z trzech powiązanych ze sobą historii przedstawiających różne postawy wobec śmierci, umierania i opieki paliatywnej.

Obraz wyreżyseruje nagradzany reżyser Daniel Yam, a w rolach głównych wystąpią znani azjatyccy aktorzy, między innymi Tosh Zhang i Julie Tan. Premiera filmu zaplanowana jest na 2024 rok.

Według producentów film ma pokazać odwagę w dążeniu do marzeń pomimo lęku przed śmiercią, znaczenie pojednania z rodziną przez wyzbycie się żalu i urazy oraz wagę przełamywania wewnętrznych barier, by żyć pełnią miłości.

Antologia poruszy trudny, ale ważny temat i z pewnością wzbudzi refleksje na temat tego, jak postrzegamy śmierć i jak powinniśmy traktować umierających. Będzie okazją do dyskusji o tym, jak wesprzeć osoby chore i ich rodziny.

Czytaj więcej: Psy aktorzy, obsada - kto gra w filmie Władysława Pasikowskiego? | Przewodnik

Firma 88rising mianuje pierwszego dyrektora ds. przychodów

88rising, firma promująca azjatyckich artystów, mianowała Mike'a Chuthakieo na stanowisko pierwszego dyrektora ds. przychodów. Będzie on bezpośrednio podlegał założycielowi i dyrektorowi generalnemu Seanowi Miyashirowi.

W tej nowo utworzonej roli Chuthakieo będzie kierował strategią i realizacją partnerstw marki na całym świecie. 88rising osiągnęło w 2023 roku wiele sukcesów. Ich flagowy festiwal Head In The Clouds obchodził piątą rocznicę, a także zadebiutował w Nowym Jorku i Guangzhou.

Artyści związani z 88rising odnoszą sukcesy na listach przebojów

Artysta Joji, współpracujący z 88rising, trafił ze swoją piosenką "Glimpse of Us" na 8. miejsce listy Billboard Hot 100. Album "Smithereens" zadebiutował na miejscu 5. listy Billboard 200. Jego trasa koncertowa po Ameryce Północnej wyprzedała się.

Album Jacksona Wanga "Magic Man" stał się najwyżej notowanym albumem chińskiego artysty w historii, plasując się na 15. pozycji. Jego solowa trasa koncertowa również błyskawicznie wyprzedała wszystkie bilety.

Sukcesy azjatyckich artystów pokazują, że 88rising skutecznie realizuje misję promowania azjatyckiej kultury i talentów. Firma ma szansę stać się globalnym graczem na rynku muzycznym.

Niki odbyła wyprzedane trasy koncertowe po Ameryce Północnej i Azji

Oscary dla producenta Indian Singha, Bollywood na topie w Hollywood | Przewodnik

Artystka Niki związana z wytwórnią 88rising z powodzeniem zrealizowała w 2023 roku swoje solowe trasy koncertowe po Ameryce Północnej i Azji. Wszystkie koncerty Niki zgromadziły komplet publiczności.

Oprócz występów na żywo, Niki wydała również nowy minialbum zatytułowany "Nicole", który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem fanów. Tytułowy singiel znalazł się na szczycie list przebojów w Azji.

Niki niczym magnes przyciąga fanów, którzy doceniają jej wszechstronny talent - świetny wokal, charyzmatyczne występy na scenie i umiejętność pisania chwytliwych piosenek. Jej kariera nabiera tempa i zmierza w kierunku globalnej sławy.

Sukcesy Nik,i podobnie jak osiągnięcia innych artystów 88rising, pokazują, że azjatyccy wykonawcy zyskują coraz większą popularność i uznanie na światowym rynku muzycznym. Przyszłość zapowiada się dla nich bardzo obiecująco.

Podsumowanie

Drogi Czytelniku, w niniejszym artykule przybliżyłem Ci kilka ciekawych informacji ze świata filmu i muzyki. Na początku opisałem krótkometrażowy film animowany "Amerykański Sikh", który w interesujący sposób pokazuje walkę z uprzedzeniami. Następnie napisałem o nowej produkcji filmowej z Singapuru - antologii poruszającej ważny temat śmierci i opieki paliatywnej. Kolejna część dotyczyła firmy promującej azjatyckich artystów - 88rising. Przedstawiłem ich nowego dyrektora ds. przychodów oraz sukcesy muzyków z nimi związanych. Na koniec opowiedziałem o popularnej wokalistce Niki, której trasy koncertowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem fanów.

Mam nadzieję, że zawarte w artykule treści okazały się dla Ciebie ciekawe i przybliżyły aktualne wydarzenia z branży rozrywkowej. Staram się pisać w przystępny, konwersacyjny sposób, aby podany materiał był przyjemny w odbiorze. Jeśli masz jakieś uwagi, chętnie je przyjmę - zależy mi na doskonaleniu stylu pisania i dostarczaniu wartościowych informacji.

Świat filmu i muzyki cały czas się zmienia i dostarcza nowych, fascynujących historii. Przygotuję dla Ciebie kolejne interesujące artykuły na temat najciekawszych produkcji i artystów. Trzymaj się ciepło i do następnego razu!

Najczęstsze pytania

"Amerykański Sikh" to krótkometrażowy film animowany opowiadający prawdziwą historię amerykańskiego Sikha imieniem Vishavjit Singh. Przez całe życie spotykał się on z uprzedzeniami, ale w końcu odnalazł akceptację przywdziewając strój superbohatera walczącego z nietolerancją. Film zdobył nagrody na wielu festiwalach.

"Good Goodbye" to antologia składająca się z trzech historii poruszających temat śmierci, umierania i opieki paliatywnej. Produkcja powstaje w Singapurze, a jej premiera jest zaplanowana na 2024 rok. Film ma skłonić do refleksji nad tym, jak postrzegamy śmierć.

88rising to firma medialna i rozrywkowa promująca azjatyckich artystów. Odnosi sukcesy na rynku muzycznym dzięki takim wykonawcom jak Joji, Jackson Wang czy Niki. W 2023 roku zatrudniła swojego pierwszego dyrektora ds. przychodów.

Joji to piosenkarz współpracujący z 88rising. W 2023 jego piosenka "Glimpse of Us" znalazła się na 8. miejscu listy Billboard Hot 100. Album "Smithereens" zadebiutował na 5. pozycji listy Billboard 200.

Niki to wokalistka związana z 88rising. W 2023 odbyła wyprzedane trasy koncertowe po Ameryce Płn. i Azji. Wydała również nowy minialbum "Nicole", którego tytułowy singiel znalazł się na szczycie list przebojów w Azji.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Niespodzianka dla fanów Rebel Moon - premiera filmu w Polsce szybciej niż myślisz!
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły