News

Persona 3 Reload - najszybciej sprzedająca się gra w historii firmy Atlus

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak09.02.20245 min.
Persona 3 Reload - najszybciej sprzedająca się gra w historii firmy Atlus

Persona 3 Reload, remake gry jRPG z 2006 roku, okazała się najszybciej sprzedającą się grą w historii firmy Atlus. W ciągu pierwszego tygodnia od premiery sprzedało się aż milion egzemplarzy tej odświeżonej produkcji. Twórcy zadbali o nowoczesną oprawę audiowizualną i wprowadzili kilka nowych mechanik, dzięki czemu gra przypadła do gustu zarówno nowym, jak i starym fanom serii Persona. Taki sukces z pewnością zachęci Atlus do dalszego rozwijania tej popularnej marki.

Persona 3 Reload, milion sprzedanych egzemplarzy w tydzień

Persona 3 Reload, remake gry jRPG z 2006 roku, okazała się strzałem w dziesiątkę. W ciągu zaledwie tygodnia od premiery sprzedało się aż milion egzemplarzy tej odświeżonej produkcji.

Jest to zdecydowanie najszybciej sprzedająca się gra w historii firmy Atlus. Dla porównania, poprzedni rekord należał do Persony 5 Royal z wynikiem 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu.

Atlus zadbał o nowoczesną oprawę audiowizualną Remake'u oraz wprowadził kilka nowych mechanik. Gra więc przypadła do gustu zarówno nowym, jak i starym fanom serii Persona.

Skąd tak dobry wynik?

Wpływ na rekordową sprzedaż Persony 3 Reload miało kilka czynników.

Po pierwsze, gra doczekała się szerokiej kampanii marketingowej, a przed premierą pojawiły się m.in. zwiastuny typu live-action z udziałem gwiazd.

Po drugie, Remake został wydany nie tylko na PS5, ale także pecety oraz Xbox Series X/S. Dzięki temu dotarł do znacznie szerszego grona odbiorców.

Atlus ogłasza rekordową sprzedaż gry Persona 3 Reload

Zarząd firmy Atlus nie krył zadowolenia z osiągniętego przez Personę 3 Reload wyniku.

W mediach społecznościowych ogłoszono, że jest to najszybciej sprzedająca się gra w całych dziejach firmy. Osiągnięcie miliona sprzedanych egzemplarzy w ciągu pierwszego tygodnia to ogromny sukces.

Dyrektor kreatywny podziękował przede wszystkim fanom serii, którzy przez lata wspierali markę Persona i czekali na nowe produkcje osadzone w tym fantastycznym świecie.

Bez Waszego wsparcia nie udałoby nam się stworzyć remake'u, który spełniłby Wasze oczekiwania. Dziękujemy za zaufanie i mamy nadzieję, że spodoba Wam się nasza najnowsza produkcja - powiedział dyrektor kreatywny Atlus.

Przyszłość serii Persona

Tak spektakularny wynik z pewnością zachęci Atlus do dalszego rozwijania popularnej marki. Już teraz mówi się o pracach nad kolejną odsłoną cyklu lub remake'iem Persony 4.

Możliwe też, że doczekamy się ekranizacji najważniejszych wydarzeń z serii w formie filmu lub serialu. Sukces produkcji osadzonych w świecie Persony pokazuje, że fani nadal pragną tej marki i chcą jej rozwoju.

Czytaj więcej: Chris Messina nowym członkiem obsady w najnowszym filmie Clinta Eastwooda

Persona 3 Reload bije rekordy popularności gier Atlus

Persona 3 Reload nie tylko z miejsca stała się najlepiej sprzedającą się grą w historii Atlus. Pokonała także wiele innych tytułów tego japońskiego producenta pod względem popularności.

Gra Sprzedaż w 1. tygodniu
Persona 5 Royal 500 tys. egzemplarzy
Persona 3 Reload 1 mln egzemplarzy
Shin Megami Tensei V 300 tys. egzemplarzy

Jak widać na zestawieniu, żaden inny tytuł Atlus nie może pochwalić się aż tak dobrym debiutem. Remake Persony 3 zebrał dwukrotnie więcej zamówień przedpremierowych niż Shin Megami Tensei V i z łatwością pobił wynik osiągnięty niecałe 2 lata temu przez Personę 5 Royal.

Czynniki sukcesu

Na rekordowy wynik Persony 3 Reload złożyło się kilka czynników.

  • Ogromne zapotrzebowanie fanów na nową odsłonę lub remake serii Persona
  • Trafiona kampania marketingowa, m.in. z udziałem gwiazd
  • Premiera na wszystkich głównych platformach sprzętowych

Dzięki temu gra nie tyko trafiła do wiernych od lat fanów, ale też przyciągnęła wielu nowych graczy ciekawych tego wyjątkowego tytułu.

Gra Persona 3 Reload hitem sprzedaży w Japonii

Persona 3 Reload - najszybciej sprzedająca się gra w historii firmy Atlus

Persona 3 Reload pobiła rekord sprzedaży gier nie tylko w swojej niszy (JRPG), ale także na tle innych premier ostatnich miesięcy na japońskim rynku.

W samych pierwszych dniach od debiutu sprzedano niemal tyle samo egzemplarzy co np. wysokobudżetowego Final Fantasy XVI w analogicznym okresie po premierze.

Co więcej, wynik Remake'u Persony 3 jest lepszy niż premier dowolnych gier z serii Yakuza, NieR czy nawet pobił popularnością debiut remake'u Resident Evil 4. Pokazuje to siłę marki Persona i utrwala status tej serii w czołówce japońskich RPG.

Wpływ na inne gry

Sukces Persony 3 Reload prawdopodobnie wpłynie też na plany innych producentów z segmentu gier fabularnych w Japonii.

Podsumowanie

Persona 3 Reload okazała się najszybciej sprzedającą się grą w historii firmy Atlus. W ciągu pierwszego tygodnia od premiery remake'u kultowej gry RPG z 2006 roku sprzedano aż milion egzemplarzy. Tym samym produkcja pobiła dotychczasowe rekordy popularności gier japońskiego producenta.

Sukces Persony 3 Reload to zasługa zarówno kampanii marketingowej, nowoczesnej oprawy audiowizualnej, jak i ogromnego zapotrzebowania fanów na kontynuację lub odświeżenie tej niezwykle lubianej serii gier fabularnych. Gra zebrała znakomite oceny i stała się hitem sprzedaży nie tylko w Japonii.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły