News

Pierwsze ujęcia Anyi Taylor-Joy jako Furiosa z prequela Mad Maxa: Na drodze gniewu

Autor Kornel Lis
Kornel Lis30.11.20236 min.
Pierwsze ujęcia Anyi Taylor-Joy jako Furiosa z prequela Mad Maxa: Na drodze gniewu

Pierwsze zdjęcia Anyi Taylor-Joy jako Furiosa z prequela "Mad Maxa: Na drodze gniewu" wzbudziły ogromne zainteresowanie fanów kultowej serii filmów. Nowe ujęcia dają pierwszy rzut oka na młodą Furiosę, której historia zostanie pokazana w nadchodzącym spin-offie.

Kluczowe wnioski:
  • Film "Furiosa" skupi się na losach tytułowej bohaterki zanim spotkała Maxa.
  • W roli głównej zobaczymy utalentowaną Anyę Taylor-Joy.
  • Za kamerą ponownie stanie George Miller, twórca oryginalnej trylogii.
  • Fabuła rozgrywać ma się na przestrzeni wielu lat życia Furiosy.
  • Premiera filmu zaplanowana jest na maj 2024 roku.

Pierwsze zdjęcie Anyi Taylor-Joy jako Furiosa

W sieci pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie Anyi Taylor-Joy w roli młodej Furiosy z nadchodzącego filmu "Mad Max: Furiosa". Ujęcie zostało zaprezentowane podczas wydarzenia Comic Con Experience w São Paulo.

Na fotografii widzimy tytułową bohaterkę z charakterystyczną blizną na twarzy. strój i fryzura Furiosy nawiązują do jej wyglądu z filmu "Mad Max: Na drodze gniewu". Widać jednak, że jest o wiele młodsza.

Zdjęcie daje więc pierwszy pogląd na to, jak będzie wyglądać geneza postaci granej w oryginale przez Charlize Theron. Fani z niecierpliwością czekają na dalsze materiały.

Produkcja filmu w toku

Zdjęcia do "Furiosy" trwają od czerwca tego roku. Film kręcony jest w Broken Hill w Australii, czyli w tym samym miejscu co oryginalny "Mad Max" z 1979 roku.

Za kamerą ponownie stanął George Miller, twórca całej serii. Scenariusz napisał wspólnie z Nicolem Lathamem, współautorem "Na drodze gniewu". Premiera filmu planowana jest na 24 maja 2024 roku.

Obsada i twórcy filmu Furiosa

Główną rolę w filmie "Mad Max: Furiosa" gra młoda, utalentowana aktorka Anya Taylor-Joy. W obsadzie znaleźli się również m.in. Chris Hemsworth jako główny antagonista oraz Tom Burke.

Reżyser i scenarzyści

Za kamerą ponownie stanął uznany reżyser George Miller, który odpowiada za całą serię "Mad Max". Współtworzył również scenariusz filmu "Furiosa" razem z Nicolem Lathamem.

Zarówno reżyser, jak i scenarzysta mają na koncie wiele uznanych produkcji. Fani z niecierpliwością czekają zatem na ich najnowsze dzieło osadzone w świecie Mad Maxa.

Czytaj więcej: Pierwszy rzut oka na Anyę Taylor-Joy jako Furiosę w nadchodzącym zwiastunie

Fabuła prequela koncentruje się na Furiosie

Akcja filmu "Furiosa" rozgrywa się wiele lat przed wydarzeniami z "Mad Max: Na drodze gniewu". Film skupia się na genezie tytułowej bohaterki, którą publiczność poznała w 2015 roku.

Nie miałem zamiaru robić wielkiego filmowego eposu (...) Okazało się jednak, że potrzebujemy wielu różnych scen – powiedział reżyser George Miller.

Twórca zdradził, że fabuła "Furiosy" obejmie duży okres z życia głównej bohaterki. Ma to być swoista "saga" pokazująca jej losy na przestrzeni wielu lat.

Młodsza Furiosa poznaje świat

Możemy się spodziewać, że film przedstawi wydarzenia, które ukształtowały charakter Furiosy. Zobaczymy m.in. skąd wzięła się charakterystyczna blizna na jej twarzy.

Prawdopodobnie poznamy także jej dramatyczne losy, zanim dołączyła do bandy Immortana Joe'ego. Niewykluczone, że zobaczymy też, jak zdobywała swoje niezwykłe umiejętności walki i prowadzenia pojazdów.

Zdjęcia z planu pokazują młodą Furiosę

Pierwsze ujęcia Anyi Taylor-Joy jako Furiosa z prequela Mad Maxa: Na drodze gniewu

Oprócz pierwszego zdjęcia Anyi Taylor-Joy w roli Furiosy, podczas Comic Con Experience zaprezentowano również materiały z planu filmu. Pokazują one aktorkę wcielającą się w młodszą wersję bohaterki.

Ramiona Furiosy są owinięte bandażami. Na szyi widoczna jest blizna po oparzeniu.
Włosy bohaterki są krótsze niż w filmie z 2015 roku. Strój nawiązuje do ubioru Furiosy z "Na drodze gniewu".

Szczegóły kostiumu i charakteryzacji wskazują, że twórcy zadbali o wierność pierwowzorowi. Materiały budzą zainteresowanie i podsycają ciekawość fanów co do fabuły.

Spin-off Mad Maxa cofnie się w czasie

"Furiosa" to jeden z najgłośniejszych spin-offów ostatnich lat. Film cofa akcję do czasów przed wydarzeniami z "Mad Max: Na drodze gniewu" i skupia się na genezie jednej z najbardziej kultowych postaci z serii.

Dzięki temu zabiegowi twórcy mogą opowiedzieć zupełnie nową historię osadzoną w znanym fanom świecie. Zapowiada się emocjonująca produkcja, która zapewne zgromadzi rzesze widzów.

Kontynuacja przygód Mad Maxa

Choć głównym bohaterem spin-offu jest Furiosa, fani mogą liczyć na smaczki nawiązujące do losów Maxa Rockatansky'ego. Być może bohater pojawi się w filmie choćby gościnnie.

Na pewno "Furiosa" wzbogaci i pogłębi wykreowany wcześniej świat. Będzie to zatem interesujący rozdział w historii kultowej serii Mad Maxa.

Furiosa to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier

Od czasu ogłoszenia projektu, film "Mad Max: Furiosa" budzi ogromne zainteresowanie kinomanów na całym świecie. Zwiastun produkcji z pewnością przyciągnie przed ekrany rzesze widzów.

Twórcy mają na koncie uznane produkcje, a świat Mad Maxa ma rzesze oddanych fanów. Zapowiada się zatem jedna z najgłośniejszych premier 2024 roku.

Wysoki budżet daje nadzieję na hity

Budżet filmu "Furiosa" ma wynosić około 200 milionów dolarów. To zdecydowanie więcej niż przy tworzeniu oryginalnego Mad Maxa z 2015 roku.

Wysokie nakłady finansowe pozwolą z pewnością na wiele efektownych scen i wyjątkowe widowisko. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kolejny kinowy hit.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem najnowsze informacje na temat filmu "Mad Max: Furiosa". Przedstawiłem pierwsze oficjalne zdjęcie Anyi Taylor-Joy jako tytułowej bohaterki, które daje pogląd na jej genezę. Opisałem też obsadę i twórców produkcji z Geogrem Millerem na czele.

Szczegółowo przybliżyłem fabułę prequela, który skupia się na losach młodej Furiosy na długo przed wydarzeniami z "Mad Max: Na drodze gniewu". Dowiadujemy się, że będzie to swoista saga obejmująca wiele lat z życia postaci.

Pokazałem również materiały z planu zdjęciowego ukazujące charakteryzację i strój Anyi Taylor-Joy jako Furiosy. Wszystko wskazuje na to, że twórcy zadbali o zgodność z pierwowzorem.

Podkreśliłem, że "Furiosa" to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2024 roku. Z budżetem 200 milionów dolarów zapowiada się na wyjątkowe widowisko, które przyciągnie rzesze widzów. Gorąco zachęcam do lektury!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.50 Liczba głosów: 2

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Niespodzianka dla fanów Rebel Moon - premiera filmu w Polsce szybciej niż myślisz!
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Scarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy
NewsScarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy

Scarlett Johansson oskarża OpenAI o wykorzystanie jej głosu bez zgody w nowym systemie SI "Sky". Aktorka zatrudniła prawników, domagając się wyjaśnień w sprawie domniemanego naruszenia praw własności intelektualnej. OpenAI usuwa głos i zaprzecza zarzutom