News

Pierwsze wrażenia z Godzilla kontra Kong - czym zaskoczą nas twórcy?

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak2 grudnia 20236 min
Pierwsze wrażenia z Godzilla kontra Kong - czym zaskoczą nas twórcy?

Pierwsze wrażenia z Godzilla kontra Kong - czym zaskoczą nas twórcy? zapowiadają się bardzo obiecująco.

Kluczowe wnioski:
  • Reżyser Adam Wingard obiecał, że w sequelu potwory będą miały znacznie więcej czasu na ekranie niż w poprzedniej części.
  • Film ma skupiać się przede wszystkim na potworach i ich historii, a nie na ludzkich bohaterach.
  • Powróci popularny Titanus Doug, który był ulubieńcem fanów w pierwszej części.
  • Główny antagonista ma stanowić zagrożenie nie tylko dla potworów, ale dla całej ludzkiej cywilizacji.
  • W nadchodzącym zwiastunie z pewnością zobaczymy wiele niespodzianek i smaczków dla fanów serialu.

Potwory będą miały więcej czasu na ekranie

Jak zapowiada reżyser Adam Wingard, w sequelu filmu "Godzilla kontra Kong" zatytułowanym "Godzilla x Kong" potwory będą miały znacznie więcej czasu ekranowego niż w poprzedniej części.

W wywiadzie dla portalu IGN Wingard zdradził, że w nowym filmie zobaczymy sceny z udziałem potworów trwające nawet do 8 minut. Będą to sekwencje stworzone przy użyciu animacji komputerowej, oparte wyłącznie na wyobraźni twórców.

- Tak dużo scen w tym filmie to całkowicie animowane komputerowo sekwencje, które są oparte na czystej wyobraźni. Mamy sceny trwające nawet do ośmiu minut, w których potwory robią swoje - powiedział reżyser.

Dzięki temu widzowie będą mogli śledzić opowieść snutą z perspektywy samych gigantycznych stworzeń. Z pewnością ucieszy to fanów, którzy oczekują przede wszystkim widowiskowych starć Godzilli i Konga.

Priorytetem potwory, nie ludzie

Jak już wcześniej sygnalizował Wingard, tym razem ludzcy bohaterowie zejdą na dalszy plan, a cała uwaga skupi się na tytułowych potworach.

- W "Godzilla x Kong" priorytetem filmowca są potwory i pozwolenie opowiedzenia ich historii z ich perspektywy - mówi reżyser.

Z pewnością zabieg ten spodoba się fanom, którzy narzekali, że w poprzednich filmach serii za mało było bezpośrednich starć pomiędzy ikonicznymi stworami.

Powróci popularny Titanus Doug

Jedną z niespodzianek, jakie szykuje Wingard, jest powrót ulubionego przez widzów Titanusa Douga. Był to niewielki, uśmiechnięty gad, który pojawił się zaledwie w jednym ujęciu "Godzilla kontra Kong", ale od razu podbił internet.

Twórca więc obiecuje, że będzie go więcej i że Titanus Doug będzie jego oficjalną nazwą.

Trudno sobie wyobrazić, jaką rolę odegra ten sympatyczny stworek w kontekście walki z antagonistą zagrażającym całej cywilizacji. Być może będzie pociesznym akcentem w mrocznej opowieści? Przekonamy się w 2024 roku.

Kim będzie nowy wróg Godzilli i Konga?

Z zapowiedzi reżysera wynika, że tym razem przeciwnik tytułowych bohaterów ma być wyjątkowo groźny i stanowić zagrożenie nie tylko dla nich, ale dla całej ludzkości.

- Chcieliśmy stworzyć antagonistę, który będzie godnym przeciwnikiem dla Konga i Godzilla. To trudne wyzwanie! Z tą postacią jest o wiele więcej związane niż jego poziom zagrożenia. Odkrywanie tego na ekranie będzie czymś naprawdę fajnym - mówi tajemniczo Adam Wingard.

Na razie niewiele wiadomo na temat nowego wroga. Być może będzie to kolejny prehistoryczny potwór? A może zupełnie nowa, niepoznana dotąd istota? Odpowiedź na te pytania przyniesie premierowy zwiastun filmu.

Czytaj więcej: Barack Obama świętuje porozumienia SAG-AFTRA i WGA podczas niespodziewanego występu na pokazie filmu „Rustin”

Więcej szczegółów w zwiastunie

Zwiastun "Godzilla x Kong" ma się ukazać już w nadchodzący weekend. Z niecierpliwością wyczekują go fani, licząc na ujawnienie wielu smaczków na temat fabuły i nowych bohaterów sequela.

Data premiery zwiastuna Niedziela, 3 grudnia 2023
Spodziewana data premiery filmu 2024 rok

Niewątpliwie zobaczymy w nim pierwsze ujęcia nowego antagonisty oraz - miejmy nadzieję - więcej ujęć z udziałem ulubionego Titanusa Douga. Być może poznamy też tytuły innych, zapowiadanych przez twórcę niespodzianek dla fanów.

Na pewno zwiastun dobrze nam zarysuje to, czego możemy się spodziewać po nadchodzącym filmie. Jeśli dotrzyma on obietnic reżysera, miłośników Godzilli i King Konga czeka prawdziwa ucztą pełna efektownych potyczek ulubionych stworów.

Fani doczekają się wielu niespodzianek

Pierwsze wrażenia z Godzilla kontra Kong - czym zaskoczą nas twórcy?

Adam Wingard wielokrotnie podkreślał, że sequel "Godzilla kontra Kong" będzie pełen niespodzianek dla fanów. W końcu poprzednia część zebrała mieszane recenzje, więc twórcy postanowili wyciągnąć wnioski i lepiej odpowiedzieć na oczekiwania widowni.

- Miałem różne pomysły, co chciałbym zrobić w kolejnej części i jak mogę dzięki nim poprawić jakość - mówi reżyser.

Dlatego właśnie tym razem film skupi się na potworach, dając im znacznie więcej miejsca. Do tego powróci ulubieniec publiczności Titanus Doug, a fabułę zdominuje nowy, wyjątkowo groźny wróg. Brzmi obiecująco!

Przekonamy się, czy Wingard sprostał oczekiwaniom, gdy film trafi do kin w 2024 roku. Do tego czasu pozostaje odliczać dni do premiery zwiastuna i analizować każdy jego fragment w poszukiwaniu smaczków fabularnych.

Podsumowanie

W moim artykule skupiłem się na zapowiedziach twórców sequela filmu "Godzilla kontra Kong" zatytułowanego "Godzilla x Kong". Przedstawiłem informacje ujawnione przez reżysera Adama Wingarda na temat tego, czego możemy spodziewać się w nowej produkcji.

Dowiedzieliśmy się, że tym razem potwory dostaną znacznie więcej czasu na ekranie - będą sceny trwające nawet 8 minut i skupione wyłącznie na Godzilli, Kongu oraz innych stworach. Ludzcy bohaterowie zejdą na dalszy plan. Do akcji powróci też ulubieniec widzów - Titanus Doug.

Z zapowiedzi wynika, że tym razem przeciwnik tytułowych potworów ma być wyjątkowo groźny i stanowić zagrożenie dla całej cywilizacji. Kim dokładnie będzie nowy wróg? Tego dowiemy się z premiery zwiastuna już w najbliższą niedzielę.

Jak starałem się przekazać, twórcy obiecują wiele smaczków i niespodzianek dla fanów, którzy byli trochę rozczarowani poprzednią odsłoną. Jeśli dotrzymają słowa, miłośników Godzilli i Konga czeka prawdziwa ucztą w 2024 roku, gdy film trafi do kin.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
  5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły