News

Pierwsze zdjęcie przerażonego Deppa w roli Nosferatu od twórcy Czarownicy

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska20.11.20239 min.
Pierwsze zdjęcie przerażonego Deppa w roli Nosferatu od twórcy Czarownicy

Zobaczyliśmy pierwszą fotografię Johnny'ego Deppa uchwyconą na planie najnowszego horroru Nosferatu Wernera Herzoga. 62-letni Depp, odtwórca roli wampirzego hrabiego Orloka, wygląda przerażająco w pełnym makijażu i charakteryzacji, przypominając tytułową postać z klasycznego niemieckiego horroru z 1922 roku. Nowa interpretacja przerażającej historii Draculi zapowiada się niezmiernie ciekawie.

Kluczowe wnioski:
  • Johnny Depp jako hrabia Orlok wygląda przerażająco i z pewnością wcieli się w tę rolę z pasją.
  • Zdjęcie z planu pokazuje dbałość o detale i wierność oryginalnej historii.
  • Werner Herzog znany jest ze świetnych horrorów, więc można się spodziewać wysokiej jakości filmu.
  • Nowa interpretacja klasycznej historii Draculi na pewno przyciągnie rzesze widzów.
  • Film z Deppem w roli głównej zapowiada się na prawdziwy hit.

Lily-Rose Depp jako przerażona Ellen Hutter w pierwszym zdjęciu z filmu Nosferatu

Pierwsze oficjalne zdjęcie z nadchodzącego filmu „Nosferatu” w reżyserii Roberta Eggersa przedstawia Lily-Rose Depp w roli Ellen Hutter. Na fotografii widzimy przerażoną bohaterkę wpatrującą się z przestrachem w tytułowego wampira hrabiego Orloka. Choć jego samego nie widać na ujęciu, to rzucany przez niego cień sprawia, że atmosfera grozy aż bije z ekranu.

23-letnia Depp, córka Johnny'ego Deppa, wciela się w postać młodej kobiety, której los splecie się z losami tytułowego wampira. Jej aktorski talent, uroda oraz młody wiek idealnie pasują do tej roli. Aktorka z pewnością sprosta wyzwaniu sportretowania bohaterki zmagającej się z przerażającym niebezpieczeństwem.

To pierwszy raz, kiedy młoda gwiazda wciela się w rolę w gotyckim horrorze. Dotychczas kojarzona raczej z filmami obyczajowymi, tym razem pokaże zupełnie nowe oblicze aktorskie. Jej kreacja Ellen z pewnością na długo zapadnie w pamięć widzów.

Ogłoszenie obsady i publikacja pierwszego zdjęcia z planu, na którym widaćDepp w pełnym charakteryzacyjnym makijażu, wzbudziły spore zainteresowanie wśród fanów gatunku. Wszyscy z niecierpliwością wyczekują efektu końcowego i mają nadzieję, że film Eggersa sprosta oczekiwaniom.

Robert Eggers odświeża klasykę: pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu Nosferatu

Nowy „Nosferatu” w reżyserii Roberta Eggersa ma być hołdem dla klasycznego niemieckiego horroru z 1922 roku w reżyserii Friedricha Wilhelma Murnaua. Jednocześnie będzie to nowa, odświeżona interpretacja tej ponadczasowej historii grozy.

Opublikowane w magazynie „Empire” pierwsze oficjalne zdjęcie z planu filmu wzbudziło spore zainteresowanie i dało przedsmak tego, czego możemy spodziewać się po nadchodzącej produkcji. Mroczny klimat, dbałość o detale i wierność oryginałowi – to cechy, które już teraz można dostrzec w tym projekcie.

Reżyser znany z takich filmów jak „Czarownica” czy „Lighthouse” ma w dorobku kilka świetnie ocenianych horrorów. Jego doświadczenie, zamiłowanie do gatunku i dbałość o szczegóły pozwalają sądzić, że stworzy film, który sprosta wymaganiom fanów i krytyków.

Ogłoszona obsada z Lily-Rose Depp, Billem Skarsgardem i Willem Dafoe tylko potęguje zainteresowanie produkcją. Wszyscy z niecierpliwością wyczekują efektu końcowego i liczą, że „Nosferatu” Eggersa na długo pozostanie w pamięci widzów.

Wierność klimatowi i dbałość o detale

Na podstawie pierwszych materiałów z planu „Nosferatu” widać, że Eggers kładzie duży nacisk na oddanie klimatu epoki i dbałość o detale. Stroje, scenografia i zdjęcia już teraz przenoszą w realia XIX-wiecznych Niemiec, w których osadzona jest akcja.

Mroczny, tajemniczy nastrój potęguje dodatkowo czarno-biała kolorystyka zdjęć. Reżyser sięga do sprawdzonych sposobów budowania napięcia i atmosfery grozy znanych z kina niemego. Te zabiegi stylistyczne mają szansę spotkać się z uznaniem fanów horrorów.

Czytaj więcej: Szybka produkcja: W ciągu 2 dni zakończono pracę nad Sokiem z żuka 2

Transformacja Billa Skarsgårda w hrabiego Orloka - zachwyty reżysera

Jednym z najbardziej wyczekiwanych elementów nowego „Nosferatu” jest kreacja Billa Skarsgårda w roli tytułowego wampira hrabiego Orloka. Aktor znany z roli Pennywise'a w horrorze „To” ma już doświadczenie w kreowaniu przerażających postaci.

Jak podkreśla reżyser Eggers, Skwersgård kompletnie wcielił się w tę rolę, całkowicie znikając i stając się uosobieniem ponurego, transylwańskiego wampira. Charakteryzacja aktora ma odpowiadać wyglądowi postaci z legend i podań ludowych.

Sam Skarsgård w wywiadach podkreśla, że praca nad tą rolą była dla niego wyzwaniem, ale też wielką przyjemnością. Liczy, że uda mu się sportretować Orloka jako postać złożoną i wielowymiarową, a nie tylko jako jednowymiarowego potwora. Jego kreacja z pewnością będzie jednym z najmocniejszych punktów filmu.

Nosferatu Roberta Eggersa - prawdziwie straszny gotycki horror

Pierwsze zdjęcie przerażonego Deppa w roli Nosferatu od twórcy Czarownicy

Twórca „Nosferatu” w wywiadach podkreśla, że jego celem jest stworzenie mrocznego, gotyckiego horroru, który naprawdę przerazi widzów. Chce przywrócić w kinie gatunek prawdziwego, groźnego filmu grozy, jakich dawno już nie było.

Eggers znany jest z tego, że w swoich horrorach skupia się na budowaniu klimatu i napięcia. Fabuła schodzi na dalszy plan, a widzowie toną w nastrój niepokoju i grozy. Podobne podejście zapowiada w nowym „Nosferatu”.

Reżyser podkreśla, że nie zamierza kopiować oryginału, ale opowiedzieć tę historię na nowo, zmieniając nieco akcenty. Większy nacisk położy na wątek bohaterki graną przez Lily-Rose Depp i jej relację z przerażającym hrabią.

Zapowiedzi twórcy pozwalają mieć nadzieję, że „Nosferatu” na długo pozostanie w pamięci fanów jako mroczny, intensywny horror, który przywróci blask temu ponadczasowemu motywowi.

Długa droga do powstania Nosferatu - od pierwszej zapowiedzi po ostateczną obsadę

Projekt „Nosferatu” Roberta Eggersa ma za sobą długą i krętą drogę do realizacji. O filmie po raz pierwszy zrobiło się głośno w 2015 roku, kiedy reżyser ogłosił, że będzie to jego kolejny film po „Czarownicy”.

Początkowo w roli Ellen widział Anyę Taylor-Joy, jednak problemy z terminami sprawiły, że aktorka ostatecznie nie wzięła udziału w produkcji. W międzyczasie z obsady wypadł też Harry Styles, który miał grać męża Ellen.

Ostatecznie w głównej roli żeńskiej obsadzono Lily-Rose Depp, córkę Johnny'ego Deppa. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Billa Skarsgårda jako Orloka, Willemma Dafoe oraz Nicholasa Houlta.

Premiera filmu wielokrotnie była przekładana. Obecnie zdjęcia są w fazie postprodukcji, a premiera zaplanowana jest na 2023 rok. Miejmy nadzieję, że warto było czekać i „Nosferatu” spełni pokładane w nim nadzieje.

Zwiastun serialu Idol z udziałem Lily-Rose Depp - gwiazdy filmu Nosferatu

Lily-Rose Depp, gwiazda nadchodzącego „Nosferatu”, dała się poznać szerszej publiczności nie tylko jako aktorka filmowa, ale także serialowa. W tym roku premierę miał serial „Idol”, w którym Depp gra jedną z głównych ról.

Serial opowiada historię wzbudzającej kontrowersje piosenkarki, której kariera gwałtownie się rozwija. Depp wciela się w jej przyjaciółkę, która stara się ją wspierać w trudnych chwilach.

Lily-Rose Depp świetnie odnajduje się w tej roli i potrafi przekonująco sportretować złożoną bohaterkę.

Aktorka pokazuje w „Idol” nieco inne oblicze niż w dotychczasowych filmach. Jej kreacja zebrała pozytywne recenzje krytyków, którzy chwalą jej warsztat aktorski. Rola ta pokazuje, że młoda gwiazda ma talent i potencjał, by budować swoją pozycję w Hollywood.

Tytuł Nosferatu
Reżyseria Robert Eggers
Gatunek Horror
Obsada Lily-Rose Depp, Bill Skarsgård, Willem Dafoe
Data premiery 2023

Podsumowując, „Nosferatu” Roberta Eggersa z Lily-Rose Depp w roli głównej zapowiada się na wydarzenie dla fanów horrorów. Mroczny klimat, świetna obsada i doświadczenie reżysera pozwalają mieć nadzieję na film, który na długo pozostanie w pamięci. Premiera w 2023 roku z pewnością będzie jednym z kinowych wydarzeń przyszłego roku. Trzymamy kciuki za powodzenie tego projektu!

Podsumowanie

Pierwsze zdjęcie z planu "Nosferatu" z młodą Lily-Rose Depp w roli głównej zapowiada wspaniały, mroczny horror w klimacie klasycznych produkcji. Robert Eggers ma już na koncie kilka świetnych filmów grozy, więc można oczekiwać kolejnego arcydzieła. Bill Skarsgård jako hrabia Orlok z pewnością idealnie wcieli się w tę przerażającą postać. Zapowiedzi reżysera, obsada i klimat ujęć pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Film ma szansę zachwycić zarówno fanów gatunku, jak i krytyków.

Nowa interpretacja tej ponadczasowej historii grozy z pewnością zainteresuje wielu widzów, łącząc hołd dla oryginału z nowym, świeżym spojrzeniem. Mroczny klimat i napięcie już biją z pierwszych zdjęć. Jeśli reszta filmu dorówna zapowiedziom, może to być prawdziwy hit i arcydzieło horroru. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu i z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy.

Droga do realizacji była długa i kręta, ale wygląda na to, że cały trud się opłacił. Obsada jest świetnie dobrana, a sam reżyser podkreśla w wywiadach, jak bardzo zależy mu na stworzeniu mrocznego, przerażającego horroru. Jeśli jego wizja się ziści, fani gatunku dostaną dzieło, na które czekali. Premiera filmu będzie niewątpliwie jednym z ważniejszych wydarzeń kinowych 2023 roku.

Podsumowując, wszystko wskazuje na to, że "Nosferatu" Roberta Eggersa ma szansę stać się hitem i przejść do historii kina grozy. Zaprezentowany dotąd materiał i opinie twórców pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość i z niecierpliwością wyczekiwać efektu końcowego. Film z pewnością zasługuje na uwagę fanów horrorów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Niespodzianka dla fanów Rebel Moon - premiera filmu w Polsce szybciej niż myślisz!
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Scarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy
NewsScarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy

Scarlett Johansson oskarża OpenAI o wykorzystanie jej głosu bez zgody w nowym systemie SI "Sky". Aktorka zatrudniła prawników, domagając się wyjaśnień w sprawie domniemanego naruszenia praw własności intelektualnej. OpenAI usuwa głos i zaprzecza zarzutom