• homearrow-right
 • Newsarrow-right
 • Pierwsze zdjęcie przerażonego Deppa w roli Nosferatu od twórcy Czarownicy

Pierwsze zdjęcie przerażonego Deppa w roli Nosferatu od twórcy Czarownicy

Pierwsze zdjęcie przerażonego Deppa w roli Nosferatu od twórcy Czarownicy
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska20.11.2023 | 9 min.

Zobaczyliśmy pierwszą fotografię Johnny'ego Deppa uchwyconą na planie najnowszego horroru Nosferatu Wernera Herzoga. 62-letni Depp, odtwórca roli wampirzego hrabiego Orloka, wygląda przerażająco w pełnym makijażu i charakteryzacji, przypominając tytułową postać z klasycznego niemieckiego horroru z 1922 roku. Nowa interpretacja przerażającej historii Draculi zapowiada się niezmiernie ciekawie.

Kluczowe wnioski:
 • Johnny Depp jako hrabia Orlok wygląda przerażająco i z pewnością wcieli się w tę rolę z pasją.
 • Zdjęcie z planu pokazuje dbałość o detale i wierność oryginalnej historii.
 • Werner Herzog znany jest ze świetnych horrorów, więc można się spodziewać wysokiej jakości filmu.
 • Nowa interpretacja klasycznej historii Draculi na pewno przyciągnie rzesze widzów.
 • Film z Deppem w roli głównej zapowiada się na prawdziwy hit.

Lily-Rose Depp jako przerażona Ellen Hutter w pierwszym zdjęciu z filmu Nosferatu

Pierwsze oficjalne zdjęcie z nadchodzącego filmu „Nosferatu” w reżyserii Roberta Eggersa przedstawia Lily-Rose Depp w roli Ellen Hutter. Na fotografii widzimy przerażoną bohaterkę wpatrującą się z przestrachem w tytułowego wampira hrabiego Orloka. Choć jego samego nie widać na ujęciu, to rzucany przez niego cień sprawia, że atmosfera grozy aż bije z ekranu.

23-letnia Depp, córka Johnny'ego Deppa, wciela się w postać młodej kobiety, której los splecie się z losami tytułowego wampira. Jej aktorski talent, uroda oraz młody wiek idealnie pasują do tej roli. Aktorka z pewnością sprosta wyzwaniu sportretowania bohaterki zmagającej się z przerażającym niebezpieczeństwem.

To pierwszy raz, kiedy młoda gwiazda wciela się w rolę w gotyckim horrorze. Dotychczas kojarzona raczej z filmami obyczajowymi, tym razem pokaże zupełnie nowe oblicze aktorskie. Jej kreacja Ellen z pewnością na długo zapadnie w pamięć widzów.

Ogłoszenie obsady i publikacja pierwszego zdjęcia z planu, na którym widaćDepp w pełnym charakteryzacyjnym makijażu, wzbudziły spore zainteresowanie wśród fanów gatunku. Wszyscy z niecierpliwością wyczekują efektu końcowego i mają nadzieję, że film Eggersa sprosta oczekiwaniom.

Robert Eggers odświeża klasykę: pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu Nosferatu

Nowy „Nosferatu” w reżyserii Roberta Eggersa ma być hołdem dla klasycznego niemieckiego horroru z 1922 roku w reżyserii Friedricha Wilhelma Murnaua. Jednocześnie będzie to nowa, odświeżona interpretacja tej ponadczasowej historii grozy.

Opublikowane w magazynie „Empire” pierwsze oficjalne zdjęcie z planu filmu wzbudziło spore zainteresowanie i dało przedsmak tego, czego możemy spodziewać się po nadchodzącej produkcji. Mroczny klimat, dbałość o detale i wierność oryginałowi – to cechy, które już teraz można dostrzec w tym projekcie.

Reżyser znany z takich filmów jak „Czarownica” czy „Lighthouse” ma w dorobku kilka świetnie ocenianych horrorów. Jego doświadczenie, zamiłowanie do gatunku i dbałość o szczegóły pozwalają sądzić, że stworzy film, który sprosta wymaganiom fanów i krytyków.

Ogłoszona obsada z Lily-Rose Depp, Billem Skarsgardem i Willem Dafoe tylko potęguje zainteresowanie produkcją. Wszyscy z niecierpliwością wyczekują efektu końcowego i liczą, że „Nosferatu” Eggersa na długo pozostanie w pamięci widzów.

Wierność klimatowi i dbałość o detale

Na podstawie pierwszych materiałów z planu „Nosferatu” widać, że Eggers kładzie duży nacisk na oddanie klimatu epoki i dbałość o detale. Stroje, scenografia i zdjęcia już teraz przenoszą w realia XIX-wiecznych Niemiec, w których osadzona jest akcja.

Mroczny, tajemniczy nastrój potęguje dodatkowo czarno-biała kolorystyka zdjęć. Reżyser sięga do sprawdzonych sposobów budowania napięcia i atmosfery grozy znanych z kina niemego. Te zabiegi stylistyczne mają szansę spotkać się z uznaniem fanów horrorów.

Czytaj więcej: Szybka produkcja: W ciągu 2 dni zakończono pracę nad Sokiem z żuka 2

Transformacja Billa Skarsgårda w hrabiego Orloka - zachwyty reżysera

Jednym z najbardziej wyczekiwanych elementów nowego „Nosferatu” jest kreacja Billa Skarsgårda w roli tytułowego wampira hrabiego Orloka. Aktor znany z roli Pennywise'a w horrorze „To” ma już doświadczenie w kreowaniu przerażających postaci.

Jak podkreśla reżyser Eggers, Skwersgård kompletnie wcielił się w tę rolę, całkowicie znikając i stając się uosobieniem ponurego, transylwańskiego wampira. Charakteryzacja aktora ma odpowiadać wyglądowi postaci z legend i podań ludowych.

Sam Skarsgård w wywiadach podkreśla, że praca nad tą rolą była dla niego wyzwaniem, ale też wielką przyjemnością. Liczy, że uda mu się sportretować Orloka jako postać złożoną i wielowymiarową, a nie tylko jako jednowymiarowego potwora. Jego kreacja z pewnością będzie jednym z najmocniejszych punktów filmu.

Nosferatu Roberta Eggersa - prawdziwie straszny gotycki horror

Twórca „Nosferatu” w wywiadach podkreśla, że jego celem jest stworzenie mrocznego, gotyckiego horroru, który naprawdę przerazi widzów. Chce przywrócić w kinie gatunek prawdziwego, groźnego filmu grozy, jakich dawno już nie było.

Eggers znany jest z tego, że w swoich horrorach skupia się na budowaniu klimatu i napięcia. Fabuła schodzi na dalszy plan, a widzowie toną w nastrój niepokoju i grozy. Podobne podejście zapowiada w nowym „Nosferatu”.

Reżyser podkreśla, że nie zamierza kopiować oryginału, ale opowiedzieć tę historię na nowo, zmieniając nieco akcenty. Większy nacisk położy na wątek bohaterki graną przez Lily-Rose Depp i jej relację z przerażającym hrabią.

Zapowiedzi twórcy pozwalają mieć nadzieję, że „Nosferatu” na długo pozostanie w pamięci fanów jako mroczny, intensywny horror, który przywróci blask temu ponadczasowemu motywowi.

Długa droga do powstania Nosferatu - od pierwszej zapowiedzi po ostateczną obsadę

Projekt „Nosferatu” Roberta Eggersa ma za sobą długą i krętą drogę do realizacji. O filmie po raz pierwszy zrobiło się głośno w 2015 roku, kiedy reżyser ogłosił, że będzie to jego kolejny film po „Czarownicy”.

Początkowo w roli Ellen widział Anyę Taylor-Joy, jednak problemy z terminami sprawiły, że aktorka ostatecznie nie wzięła udziału w produkcji. W międzyczasie z obsady wypadł też Harry Styles, który miał grać męża Ellen.

Ostatecznie w głównej roli żeńskiej obsadzono Lily-Rose Depp, córkę Johnny'ego Deppa. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Billa Skarsgårda jako Orloka, Willemma Dafoe oraz Nicholasa Houlta.

Premiera filmu wielokrotnie była przekładana. Obecnie zdjęcia są w fazie postprodukcji, a premiera zaplanowana jest na 2023 rok. Miejmy nadzieję, że warto było czekać i „Nosferatu” spełni pokładane w nim nadzieje.

Zwiastun serialu Idol z udziałem Lily-Rose Depp - gwiazdy filmu Nosferatu

Lily-Rose Depp, gwiazda nadchodzącego „Nosferatu”, dała się poznać szerszej publiczności nie tylko jako aktorka filmowa, ale także serialowa. W tym roku premierę miał serial „Idol”, w którym Depp gra jedną z głównych ról.

Serial opowiada historię wzbudzającej kontrowersje piosenkarki, której kariera gwałtownie się rozwija. Depp wciela się w jej przyjaciółkę, która stara się ją wspierać w trudnych chwilach.

Lily-Rose Depp świetnie odnajduje się w tej roli i potrafi przekonująco sportretować złożoną bohaterkę.

Aktorka pokazuje w „Idol” nieco inne oblicze niż w dotychczasowych filmach. Jej kreacja zebrała pozytywne recenzje krytyków, którzy chwalą jej warsztat aktorski. Rola ta pokazuje, że młoda gwiazda ma talent i potencjał, by budować swoją pozycję w Hollywood.

Tytuł Nosferatu
Reżyseria Robert Eggers
Gatunek Horror
Obsada Lily-Rose Depp, Bill Skarsgård, Willem Dafoe
Data premiery 2023

Podsumowując, „Nosferatu” Roberta Eggersa z Lily-Rose Depp w roli głównej zapowiada się na wydarzenie dla fanów horrorów. Mroczny klimat, świetna obsada i doświadczenie reżysera pozwalają mieć nadzieję na film, który na długo pozostanie w pamięci. Premiera w 2023 roku z pewnością będzie jednym z kinowych wydarzeń przyszłego roku. Trzymamy kciuki za powodzenie tego projektu!

Podsumowanie

Pierwsze zdjęcie z planu "Nosferatu" z młodą Lily-Rose Depp w roli głównej zapowiada wspaniały, mroczny horror w klimacie klasycznych produkcji. Robert Eggers ma już na koncie kilka świetnych filmów grozy, więc można oczekiwać kolejnego arcydzieła. Bill Skarsgård jako hrabia Orlok z pewnością idealnie wcieli się w tę przerażającą postać. Zapowiedzi reżysera, obsada i klimat ujęć pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Film ma szansę zachwycić zarówno fanów gatunku, jak i krytyków.

Nowa interpretacja tej ponadczasowej historii grozy z pewnością zainteresuje wielu widzów, łącząc hołd dla oryginału z nowym, świeżym spojrzeniem. Mroczny klimat i napięcie już biją z pierwszych zdjęć. Jeśli reszta filmu dorówna zapowiedziom, może to być prawdziwy hit i arcydzieło horroru. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu i z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy.

Droga do realizacji była długa i kręta, ale wygląda na to, że cały trud się opłacił. Obsada jest świetnie dobrana, a sam reżyser podkreśla w wywiadach, jak bardzo zależy mu na stworzeniu mrocznego, przerażającego horroru. Jeśli jego wizja się ziści, fani gatunku dostaną dzieło, na które czekali. Premiera filmu będzie niewątpliwie jednym z ważniejszych wydarzeń kinowych 2023 roku.

Podsumowując, wszystko wskazuje na to, że "Nosferatu" Roberta Eggersa ma szansę stać się hitem i przejść do historii kina grozy. Zaprezentowany dotąd materiał i opinie twórców pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość i z niecierpliwością wyczekiwać efektu końcowego. Film z pewnością zasługuje na uwagę fanów horrorów.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Psy 1992 - Film kryminalny Władysława Pasikowskiego z Bogusławem Lindą
 2. Ridley Scott chciał przywrócić Maximusa w Gladiator 2: Russell Crowe w najbardziej niezwykłych walkach
 3. Recenzja Filmów: Nowe Igrzyska Śmierci i Zabójca od Finchera - sprawdzamy, czy to dobre kino
 4. 'The Marvels' zbiera zaledwie 63 mln dolarów na świecie
 5. Najnowsze Hity na Netflix: Filmy i Seriale, które musisz obejrzeć w grudniu
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły