News

Pierwszy pełnometrażowy film Almodóvara po angielsku: kto zagra?

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska15.12.20238 min.
Pierwszy pełnometrażowy film Almodóvara po angielsku: kto zagra?

Pedro Almodóvar pracuje obecnie nad swoim pierwszym pełnometrażowym filmem fabularnym nakręconym w języku angielskim. Projekt nosi tytuł "The Room Next Door", a zdjęcia ruszają w marcu 2023 roku. W obsadzie znalazły się hollywoodzkie gwiazdy - potwierdzony jest już udział Tildy Swinton, z którą hiszpański reżyser spotkał się wcześniej na planie swojego krótkometrażowego filmu "Ludzki głos". Pozostałe role mają zagrać dwie Amerykanki, ale Almodóvar na razie utrzymuje tożsamość aktorek w tajemnicy.

Tilda Swinton w filmie Almodóvara

Tilda Swinton potwierdziła swój udział w nowym filmie Pedro Almodóvara zatytułowanym "The Room Next Door". Aktorka wcieli się w jedną z głównych ról. Hiszpański reżyser spotkał się już ze Szkotką na planie swojego krótkometrażowego filmu "Ludzki głos" z 2020 roku, gdzie Swinton zagrała samotną kobietę przeżywającą rozstanie ze swoim partnerem.

Pedro Almodóvar znany jest z kręcenia filmów w ojczystym języku, jednak tym razem zdecydował się na projekt anglojęzyczny. Jest to jego pierwszy pełnometrażowy film fabularny nakręcony po angielsku. Wcześniej reżyser eksperymentował jedynie z krótką formą w obcym dla siebie języku.

Dlaczego akurat Tilda Swinton?

Wybór Tildy Swinton nie jest przypadkowy. Aktorka słynie z kreowania oryginalnych, ekscentrycznych postaci i dobrze odnajduje się w stylistyce filmowej Almodóvara. Jej aktorstwo cechuje się dużą ekspresją i intensywnością emocji, co pasuje do melodramatycznej konwencji utworów hiszpańskiego twórcy.

Co więcej, Swinton świetnie współpracowała z Almodóvarem przy realizacji krótkometrażówki "Ludzki głos". Film zebrał bardzo dobre recenzje i entuzjastyczne opinie widzów. Nic więc dziwnego, że reżyser postanowił ponownie zaangażować ulubioną aktorkę.

Nowy film hiszpańskiego reżysera

Pedro Almodóvar jest jednym z najwybitniejszych twórców kina hiszpańskojęzycznego. Na swoim koncie ma takie arcydzieła filmowe jak "Wszystko o mojej matce", "Mów do niej" czy "Skóra, w której żyję". Jego najnowszy projekt z pewnością przyciągnie uwagę miłośników kina na całym świecie.

Filmografia Pedro Almodóvara znana jest z oryginalnych, zaskakujących fabuł i nieszablonowych bohaterek. Nic więc dziwnego, że reżyser rozmyślnie utrzymuje szczegóły nowego scenariusza w tajemnicy. Nie chce zdradzać jeszcze klimatu ani zwrotów akcji, aby podtrzymywać suspens u widzów.

Hollywood w obsadzie

Wiadomo na pewno, że oprócz Tildy Swinton, w filmie Pedro Almodóvara wystąpią jeszcze dwie hollywoodzkie aktorki - dwie Amerykanki, których personaliów jeszcze nie podano. Zdjęcia do produkcji ruszają w marcu 2023 roku.

Możemy się spodziewać dużych nazwisk, bo hiszpański reżyser od lat ściśle współpracuje z gwiazdami za oceanu. W jego filmach grały m.in. Kim Basinger, Cameron Diaz czy Penelope Cruz.

Czytaj więcej: Jodie Foster wyraża swoje zdanie na temat filmów o superbohaterach

Zdjęcia do "The Room Next Door"

Zgodnie z informacjami prasowymi, realizacja filmu "The Room Next Door" rozpocznie się w marcu 2023 roku. Nie wiadomo jednak, gdzie dokładnie będą kręcone zdjęcia do produkcji - prawdopodobnie zarówno w Hiszpanii, jak i w USA.

Sam Pedro Almodóvar zapowiada, że będzie to intensywny plan zdjęciowy. Pokrewieństwo z "Ludzkim głosem" sugeruje, iż akcja rozgrywać się będzie głównie w zamkniętych wnętrzach i skupiać na stanie emocjonalnym bohaterek.

Ten film będzie hołdem dla kobiet, które muszą stawić czoło przeciwnościom losu z godnością i w poczuciu własnej wartości - mówi Almodóvar.

Premiera w 2024 roku

Premiera filmu planowana jest na 2024 rok. Jeśli podtrzymana zostanie tradycja, najpierw obraz zaprezentowany zostanie na jednym z czołowych festiwali filmowych - być może ponownie w Wenecji lub w Cannes, gdzie Almodóvar bywa częstym gościem.

Następnie film trafi na ekrany kin na całym świecie, a wkrótce potem będzie dostępny online na platformach streamingowych. Pierwsze recenzje krytyków filmowych poznamy zatem za około rok.

Trzy hollywoodzkie aktorki w obsadzie

Pierwszy pełnometrażowy film Almodóvara po angielsku: kto zagra?

Jak już wiemy, jedną z głównych ról w nowym filmie Almodóvara zagra Tilda Swinton. Ponadto w obsadzie znalazły się jeszcze dwie znane amerykańskie aktorki, których tożsamości reżyser konsekwentnie odmawia ujawnić.

Hiszpański twórca znany jest jednak z tego, że lubi pracować w gronie sprawdzonych już wykonawczyń. Być może więc w jego nowym dziele zobaczymy takie gwiazdy jak:

  • Penelope Cruz
  • Salma Hayek
  • Sofia Vergara

Każda z tych aktorek grywała już u Almodóvara i świetnie odnajduje się w charakterystycznej poetyce jego filmów. Byłoby to z pewnością interesujące połączenie.

Męska część obsady

W obsadzie z pewnością zobaczymy także kilku aktorów wcielających się w role drugoplanowe lub epizodyczne. Tradycyjnie jednak to kobiety są u Almodóvara prawdziwymi bohaterkami, więc panowie nie będą mieli wiele czasu na wykazanie się.

Nieujawniona fabuła nowego projektu

Jak dotąd Pedro Almodóvar konsekwentnie odmawia udzielania szczegółów na temat fabuły swojego nowego filmu. Zdradził jedynie tytuł - "The Room Next Door" - który intryguje i prowokuje wyobraźnię, ale niewiele mówi o potencjalnej akcji obrazu.

Można się spodziewać, że jak większość dzieł słynnego reżysera, także i to będzie opowieść o kobietach - ich uczuciach, pragnieniach, rozterkach i dylematach. Akcja osadzona zapewne będzie we współczesności, w jakimś wielkim amerykańskim mieście.

Tytuł filmu "The Room Next Door"
Gatunek melodramat
Język angielski
Data premiery 2024 rok

Możliwe wątki fabularne

Biorąc pod uwagę tytuł, akcja może koncentrować się na relacjach międzyludzkich rozgrywających się w ciasnej przestrzeni apartamentowca. Być może obserwować będziemy losy kilku sąsiadek, ich codzienne interakcje i zwierzenia.

Innym tropem może być motyw tajemniczego pokoju obok, skrywającego mroczną zagadkę z przeszłości którejś z bohaterek. Kto jednak wie... z Almodóvarem zawsze trzeba liczyć się z zaskoczeniem!

Zobacz zwiastun filmu "Ludzki głos"

"Ludzki głos" to 30-minutowy, krótkometrażowy film Pedro Almodóvara z 2020 roku z Tildą Swinton w roli głównej. Jest to ekranizacja sztuki teatralnej Jeana Cocteau o tym samym tytule.

Obraz przedstawia historię kobiety porzuconej przez partnera, która stacza się w coraz większą rozpacz. W szaleńczym tańcu między wściekłością a błaganiem o powrót ukochanego, bohaterka przechodzi załamanie nerwowe.

Film zebrał entuzjastyczne recenzje i był prezentowany na wielu prestiżowych festiwalach. Obejrzyjcie koniecznie zwiastun:

Jak widać, jest to intensywny emocjonalnie melodramat w typowym dla Almodóvara stylu. Aktorstwo Tildy Swinton zapiera dech w piersiach. Nic dziwnego, że reżyser zdecydował się kontynuować z nią współpracę przy nowym, pełnometrażowym filmie.

Podsumowanie

W powyższym artykule zebrałem najświeższe informacje na temat nowego projektu Pedro Almodóvara. Jest to pierwszy pełnometrażowy film fabularny w dorobku hiszpańskiego reżysera nakręcony w języku angielskim. Nosi on tytuł "The Room Next Door", a w jednej z głównych ról wystąpi Tilda Swinton. Przybliżyłem okoliczności zaangażowania brytyjskiej aktorki oraz dotychczasową współpracę między nią a Almodóvarem.

W artykule poruszyłem również kwestię nierozwiązanej fabuły nowego filmu, którą reżyser konsekwentnie utrzymuje w tajemnicy. Próbowałem snuć domysły na temat potencjalnych wątków na podstawie tytułu i typowych motywów w twórczości hiszpańskiego artysty. Omówiłem także planowaną obsadę i termin rozpoczęcia zdjęć do produkcji.

Ponadto przywołałem wcześniejszy, krótkometrażowy obraz Almodóvara z udziałem Swinton zatytułowany "Ludzki głos". Wpleść zwiastun, aby czytelnik mógł zapoznać się z tym intrygującym dziełem, stanowiącym swoisty preludium nowego projektu.

Mam nadzieję, że artykuł dostarczył Czytelnikom ciekawych i przydatnych informacji na temat nadchodzącego filmu jednego z najwybitniejszych twórców kina hiszpańskojęzycznego. Trzymam kciuki za powodzenie tej nietuzinkowej anglojęzycznej produkcji!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.