News

Pierwszy rzut oka na Anyę Taylor-Joy jako Furiosę w nadchodzącym zwiastunie

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska30.11.20234 min.
Pierwszy rzut oka na Anyę Taylor-Joy jako Furiosę w nadchodzącym zwiastunie

Pierwsze spojrzenie na Anyę Taylor-Joy jako Furiosę w nadchodzącym zwiastunie obiecuje wgląd w genezę tej ikonicznej postaci z serii Mad Max.

Kluczowe wnioski:
 • Anya Taylor-Joy wciela się w młodszą wersję Furiosy, co pozwoli poznać jej początki.
 • Premiera zwiastuna podczas CCXP odsłoni przeszłość tytułowej bohaterki.
 • Obecność Chrisa Hemswortha na panelu CCXP zwiastuje jego ważną rolę w filmie.
 • Potencjalna premiera filmu na festiwalu w Cannes sugeruje wysoką jakość produkcji.
 • Data światowej premiery filmu została wyznaczona na 22 maja 2024 roku.

Pierwsze spojrzenie na Anyę Taylor-Joy jako Furiosę

Anya Taylor-Joy wciela się w młodszą wersję tytułowej bohaterki w nadchodzącym filmie "Furiosa". Aktorka pojawi się osobiście na panelu poświęconym produkcji podczas trwającego w Brazylii wydarzenia CCXP. Dziennikarze, którzy są obecni na miejscu, zrobili zdjęcia materiałów promocyjnych filmu. Widać na nich po raz pierwszy Taylor-Joy w roli Furiosy.

Geneza ikonicznej postaci

Wcielenie się przez aktorkę w młodszą wersję bohaterki znanej z filmu "Mad Max: Na drodze gniewu" pozwoli widzom poznać początki Furiosy. Reżyser George Miller sięgnął do przeszłości, aby pokazać genezę tej ikonicznej postaci. Film ma ukazać działalność Wiecznego Joe oraz walkę Furiosy i Maxa z tym okrutnym przywódcą.

Ujawnienie tajemnic bohaterki

Premiera zwiastuna "Furiosy", która ma nastąpić już dziś w nocy, odsłoni przed widzami tajemnice z przeszłości tytułowej bohaterki. Poruszenie budzi również obecność na panelu CCXP Chrisa Hemswortha. Nie wiadomo jeszcze, jaką rolę odegra aktor, ale spekuluje się, że może sportretować młodszą wersję Wiecznego Joe.

Chris Hemsworth również pojawi się na panelu CCXP

Oprócz Anyi Taylor-Joy, na panelu poświęconym filmowi "Furiosa" w brazylijskim Sao Paulo pojawi się również hollywoodzki aktor Chris Hemsworth. Wciąż owiana jest tajemnicą rola, w jaką wcieli się. Nie można wykluczyć, że zobaczymy go jako młodszego Wiecznego Joe. To właśnie ten okrutny watażka był głównym antagonistą w filmie "Mad Max: Na drodze gniewu".

Obecność Chrisa Hemswortha na panelu CCXP zwiastuje jego ważną rolę w nadchodzącym filmie "Furiosa" - powiedział reżyser George Miller.

Być może aktorowi uda się nadać tej złowrogiej postaci jeszcze więcej mroku i grozy. Niezależnie od roli, w jaką się wcieli, obecność Hemswortha z pewnością przyciągnie do kin spragnionych wrażeń widzów.

Wysoki budżet i jakość produkcji

Film "Furiosa" powstaje z ogromnym rozmachem. Świadczy o tym chociażby udział gwiazd światowego formatu oraz wysoki, sięgający 200 milionów dolarów budżet. Nic więc dziwnego, że już od dawna mówi się o potencjalnej premierze produkcji na prestiżowym festiwalu w Cannes, który odbędzie się w przyszłym roku.

Czytaj więcej: Obejrzyj odcinek poświęcony 20-tej rocznicy premiery Oldboya w naszym programie na żywo

Możliwa premiera Furiosy podczas festiwalu w Cannes

Dyrektor festiwalu filmowego w Cannes wyraził nadzieję, że światowa premiera filmu "Furiosa" odbędzie się właśnie tam.

Data festiwalu w Cannes 16-27 maja 2023
Przewidywana data premiery Furiosy 22 maja 2024

Jak widać z powyższego zestawienia, planowany termin wejścia filmu na ekrany pokrywa się z datą kolejnej edycji tej prestiżowej imprezy filmowej. Oznacza to spore prawdopodobieństwo, że to właśnie tam odbędzie się premiera wyczekiwanej produkcji.

Wysoka ocena krytyków?

Jeśli faktycznie "Furiosa" zostanie zaprezentowana podczas festiwalu w Cannes, można się spodziewać, że zdobędzie uznanie ze strony krytyków i branży filmowej. W przeszłości wiele produkcji pokazanych w trakcie tej imprezy, jak chociażby "Pulp Fiction" czy "Złotą palma", zdobyło prestiżowe nagrody i uznanie Akademii Filmowej.

Data premiery filmu Furiosa ustalona na 22 maja 2024

Studio Warner Bros ustaliło datę światowej premiery filmu "Furiosa" na 22 maja 2024 roku. Oznacza to, że do tego momentu twórcy mają jeszcze sporo czasu na dopracowanie każdego szczegółu produkcji.

 • Zdjęcia do filmu zakończyły się w październiku 2022 roku.
 • Obecnie trwają intensywne prace związane z postprodukcją i efektami specjalnymi.

Można więc przypuszczać, że reżyserowi George'owi Millerowi uda się oddać na ekranie postapokaliptyczną wizję świata przedstawioną w poprzednich odsłonach serii "Mad Max". A swoją premierę będzie miała z pewnością jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji przyszłego roku.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły