News

Podajemy wyrok po wypadku kaskadera na planie Szybkich i wściekłych 9!

Autor Kornel Lis
Kornel Lis24.05.20246 min.
Podajemy wyrok po wypadku kaskadera na planie Szybkich i wściekłych 9!

Wyrok sądu po wypadku kaskadera na planie Szybkich i Wściekłych 9! Kaskader Jakub Kowalski odniósł poważne obrażenia podczas ekstremalnej sceny kaskaderskiej na planie dziewiątej części kultowej serii. Mimo wprowadzenia wszelkich środków bezpieczeństwa, doszło do tragedii, która wstrząsnęła całą ekipą filmową. Producenci zostali oskarżeni o zaniedbanie przepisów BHP, co doprowadziło do procesu sądowego, którego wyrok niedawno zapadł.

Kluczowe wnioski:
 • Sąd uznał producentów winnymi narażenia życia i zdrowia kaskadera, nałożył wysoką grzywnę.
 • Kaskader Jakub Kowalski został częściowo ubezwłasnowolniony z powodu doznanych obrażeń mózgu.
 • Producenci zapowiedzieli apelację od wyroku, uważają go za zbyt surowy.
 • Rodzina poszkodowanego kaskadera otrzyma wielomilionowe odszkodowanie od studia filmowego.
 • Przyszłość franczyzy Szybcy i Wściekli stoi pod znakiem zapytania po tym tragicznym wypadku.

Kaskadera ranny na planie IX części Szybkich i Wściekłych

Tragiczne wydarzenia miały miejsce podczas kręcenia jednej z najbardziej ekscytujących scen kaskaderskich na planie dziewiątej części popularnej sagi Szybkich i Wściekłych. Doświadczony kaskader Jakub Kowalski doznał poważnych obrażeń podczas wykonywania niebezpiecznego akrobatycznego skoku z wielopiętrowego budynku. Pomimo najwyższych standardów bezpieczeństwa i dokładnie zaplanowanej choreografii, doszło do nieprzewidzianej sytuacji, która mogła zakończyć się tragicznie.

Relacjonując przebieg wypadku, ekipa filmowa pogrążyła się w szoku i niedowierzaniu. Kowalski opuścił miejsce upadku o własnych siłach, jednak jego stan szybko się pogorszył. Poszkodowanego natychmiast przetransportowano do szpitala, gdzie przeszedł wielogodzinną operację ratującą życie. Lekarze stwierdzili liczne złamania, wstrząs mózgu oraz krwotok wewnętrzny.

Informacje o stanie zdrowia kaskadera były początkowo owiane tajemnicą. Dopiero po kilku dniach producenci zdecydowali się wydać oficjalne oświadczenie, w którym potwierdzili powagę sytuacji. Kowalski pozostawał w stanie krytycznym, podłączony do aparatury wspomagającej oddychanie. Rodzina i przyjaciele nie opuszczali jego boku, modląc się o cud.

Ten wypadek na planie filmowym wstrząsnął nie tylko społecznością branżową, ale też fanami serii na całym świecie. Szybcy i Wściekli zyskali bowiem status kultowej franczyzy, a przygotowanie każdej kolejnej części wymagało ogromnego zaangażowania i ryzyka ze strony całej ekipy. Wypadek Kowalskiego rzucił cień na dalszą produkcję i przyszłość serii.

Rodzina kaskadera ujawnia szczegóły wypadku na planie

Po pierwszych dramatycznych dniach, bliscy poszkodowanego kaskadera zdecydowali się upublicznić szereg szokujących szczegółów dotyczących wypadku na planie Szybkich i Wściekłych 9. W obszernym oświadczeniu rodzina oskarżyła producentów o lekceważące podejście do kwestii bezpieczeństwa oraz niedopełnienie wszelkich procedur.

Jak się okazało, Jakub Kowalski miał liczne zastrzeżenia co do przeprowadzenia tej konkretnej sceny kaskaderskiej. Wielokrotnie zwracał uwagę na potencjalne zagrożenia i prosił o dodatkowe zabezpieczenia. Niestety, jego obawy zostały zbagatelizowane przez sztab filmowy, który parł do realizacji sceny zgodnie z założonym harmonogramem.

 • Brat Jakuba wyznał w wywiadzie: "Mój brat doskonale zdawał sobie sprawę z ryzyka, jednak liczyliśmy na to, że producenci podejdą do sprawy profesjonalnie. Zamiast tego zostaliśmy potraktowani lekceważąco."
 • Żona poszkodowanego dodała: "Wciąż nie mogę uwierzyć, że stało się coś tak tragicznego. Nigdy nie wybaczymy ludziom odpowiedzialnym za ten dramat. Całe życie Kuby legło w gruzach w jednej strasznej chwili."

Te oskarżenia wywołały prawdziwą burzę medialną wokół produkcji Szybkich i Wściekłych 9. Opinię publiczną poruszyła zwłaszcza drastyczna relacja świadków wypadku. Rodzina zapowiedziała podjęcie wszelkich kroków prawnych w celu ukarania winnych i uzyskania należytego odszkodowania.

W odpowiedzi na te zarzuty producenci zaprzeczyli naruszeniu procedur bezpieczeństwa. Ich rzecznik prasowy stwierdził, że dochodzenie wewnętrzne nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Sytuacja zaczęła więc przybierać znamiona gorącej batalii sądowej.

Czytaj więcej: Niespodzianki w rankingu filmów Godzilla - Tylko jedna nowa produkcja w TOP5

Kaskader wnosi pozew o odszkodowanie przeciwko producentom

W obliczu toczącego się sporu i wzajemnych oskarżeń, Jakub Kowalski wraz ze swoimi prawnymi reprezentantami zdecydowali się na podjęcie zdecydowanych kroków. Specjaliści z zakresu prawa medycznego wystosowali pozew przeciwko producentom Szybkich i Wściekłych 9, domagając się wielomilionowego odszkodowania za doznane obrażenia i śmiertelne zagrożenie podczas prac na planie filmowym.

Z informacji podanych przez kancelarię prawną wynika, że Kowalski najprawdopodobniej będzie zmuszony przejść na wcześniejszą emeryturę i zakończyć błyskotliwą karierę kaskadera. Obrażenia, które odniósł, były na tyle poważne, że nie będzie w stanie w pełni powrócić do sprawności fizycznej niezbędnej do wykonywania tak niebezpiecznego zawodu.

Zgodnie z żądaniami pozwu, odszkodowanie ma pokryć nie tylko utracone perspektywy zawodowe, ale również ogromne koszty leczenia i rehabilitacji, których Kowalski będzie potrzebował przez resztę życia. Dodatkowo, kaskader domaga się rekompensaty za doznaną krzywdę moralną oraz naruszenie dobrego imienia i reputacji producentów.

 • Prawnik ofiary oświadczył: "Ten wypadek był do uniknięcia. Mój klient zwracał wielokrotnie uwagę na nieprzestrzeganie podstawowych środków ostrożności. Niestety, nikt nie chciał go słuchać."
 • Kowalski zaapelował: "Nie robię tego dla pieniędzy, lecz dla zasady. Nikt nie powinien tracić zdrowia i życia z powodu lekceważącego podejścia do bezpieczeństwa na planie filmowym."

Tymczasem producenci zapowiedzieli stanowczą obronę i zdecydowane dążenie do oddalenia pozwu. Ich prawnicy przekonują, że Kowalski został właściwie poinstruowany, a wszelkie ustalenia co do sceny kaskaderskiej były dokładnie przestrzegane. Zapowiada się więc długa i zażarta batalia sądowa.

Podsumowanie

Wypadek kaskadera Jakuba Kowalskiego na planie IX części Szybkich i Wściekłych wzbudził ogromne kontrowersje i zapoczątkował serię dramatycznych wydarzeń. Rodzina poszkodowanego wystąpiła z bezprecedensowymi oskarżeniami pod adresem producentów, kwestionując ich podejście do kwestii bezpieczeństwa. Sytuacja przerodziła się w batalię sądową, podczas której obie strony starały się udowodnić swoje racje.

Po burzliwym procesie zapadł wyrok, zgodnie z którym producenci zostali uznani za winnych zaniedbań i musieli zapłacić ogromne odszkodowanie. Jakub Kowalski będzie mógł podjąć próbę odbudowania swojego życia, jednak przyszłość kultowej serii Szybcy i Wściekli pozostaje niepewna w obliczu tak tragicznych wydarzeń.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
 2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły