News

Potrzebujesz więcej She-Hulk i Moon Knighta? Mamy dla Ciebie ekscytujące nowości

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska27.11.20237 min.
Potrzebujesz więcej She-Hulk i Moon Knighta? Mamy dla Ciebie ekscytujące nowości

Potrzebujesz więcej przygód She-Hulk i Moon Knighta? Najnowsze doniesienia wskazują, że Marvel Studios rozważa zamówienie drugich sezonów tych seriali platformy Disney+, a także produkcji Ms. Marvel. Poznaj szczegóły i sprawdź, na co jeszcze możesz liczyć w nadchodzących odcinkach tych komiksowych hitów!

Kluczowe wnioski:
 • Marvel Studios analizuje opłacalność drugich sezonów She-Hulk, Ms. Marvel i Moon Knight w ramach nowej strategii dotyczącej seriali.
 • Prezes Marvel Studios Kevin Feige zapowiedział więcej eksperymentów i rozwinięcia wątków serialowych.
 • Fani mogą spodziewać się większej ilości historii epizodycznych niezależnych od siebie w przyszłych sezonach seriali Marvela.
 • Przyszłe sezony mają szansę pogłębić i rozwinąć dotychczas pokazane postacie i wydarzenia w serialach o She-Hulce, Ms. Marvel i Moon Knighcie.
 • Marvel nie rezygnuje z seriali mimo problemów z centralną wizją i brakiem spójności niektórych produkcji.

Marvel rozważa 2. sezony seriali MCU

Według najnowszych doniesień, Marvel Studios analizuje możliwość zamówienia drugich sezonów kilku seriali osadzonych w Kinowym Uniwersum Marvela. Wśród produkcji, które mają szansę na kontynuację, wymienia się przede wszystkim "Mecenas She-Hulk", "Ms. Marvel" oraz "Moon Knight".

Informacje te pochodzą od znanego i cenionego scoopera Daniela Richtmana, który jako pierwszy ujawnił zaangażowanie Pedro Pascala do obsady filmu "Fantastyczna Czwórka". Według niego, Marvel obecnie dyskutuje nad przyszłością wyżej wymienionych seriali i rozważa zamówienie kolejnych sezonów.

Zmiana strategii Marvel Studios

Decyzja o ewentualnym przedłużeniu produkcji zapadnie w kontekście szerszych zmian, jakie Marvel Studios planuje przeprowadzić w swoim modelu tworzenia seriali. Jeszcze niedawno pojawiły się raporty wskazujące na liczne problemy z realizacją serialowej części MCU.

Dotyczyły one m.in. braku spójnej centralnej wizji wszystkich opowieści, rezygnacji z tworzenia pilotów i zatrudniania showrunnerów czy konstruowania całej fabuły na początku zamiast stopniowego rozwijania historii. W związku z tym Marvel Studios chce teraz zmienić swoje podejście do produkcji serialowych.

Czy doczekamy się kontynuacji Ms. Marvel i Moon Knight?

Pomimo problemów z realizacją, seriale osadzone w MCU cieszą się sporą popularnością wśród widzów platformy Disney+. Dlatego wiele osób z niecierpliwością wyczekuje informacji o tym, czy ich ulubione produkcje doczekają się kolejnych sezonów.

W przypadku seriali "Ms. Marvel" i "Moon Knight" 2. sezony nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone. Jednak jeśli doniesienia Daniela Richtmana się potwierdzą, istnieje spore prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie Marvel podejmie decyzję o kontynuacji przygód tych postaci.

Oznaczałoby to zarówno pogłębienie i rozwinięcie historii Kamali Khan oraz Marca Spectora, jak i pojawienie się nowych, ekscytujących wątków fabularnych. Dla fanów byłaby to z pewnością dobra wiadomość.

Co z fabułą ewentualnych 2. sezonów?

Na razie szczegóły fabularne potencjalnych 2. sezonów owiane są tajemnicą. Można jednak spekulować, że kontynuacja przygód Ms. Marvel skupiłaby się na rozwoju jej superbohaterskiej drogi, być może przy współpracy z innymi postaciami MCU.

Z kolei w przypadku Moon Knighta istnieje pole do pogłębienia wątków związanych z zaburzeniami psychicznymi Marca Spectora i jego skomplikowaną tożsamością. Być może pojawiłyby się także nowe misje i przeciwnicy dla tego nietuzinkowego herosa.

Czytaj więcej: Marvel nie zwolni Kanga. Jonathan Majors to inna historia.

She-Hulk i Moon Knight - planowane 2. sezony produkcji

Oprócz wspomnianych seriali o Ms. Marvel i Moon Knighcie, według plotek 2. sezon ma też szansę otrzymać produkcja "Mecenas She-Hulk" z Tatianą Maslany w roli głównej. Stanowiłoby to kontynuację przedstawionej w 1. sezonie historii prawniczki Jennifer Walters, która zyskuje moce Hulka.

Chcemy opowiadać na ekranie historie, które mogą być tylko serialami. Wydaje mi się jednak, że jest coś zabawnego w wyjściu poza schemat i obejrzeniu odcinka, który równie dobrze mógłby być samodzielną produkcją.

Słowa prezesa Marvel Studios Kevina Feige sugerują, że przyszłe sezony seriali mają szansę być bardziej eksperymentalne i epizodyczne. Być może będą to luźno powiązane ze sobą historie, które nie tworzą jednej, ściśle określonej fabuły.

Taki format dałby twórcom większą swobodę w kreowaniu barwnych opowieści z udziałem ulubionych bohaterów MCU. Zapewniłby także fanom sporą dawkę rozrywki w oczekiwaniu na nadchodzące filmy pełnometrażowe osadzone w Kinowym Uniwersum Marvela.

Marvel Studios z nowym podejściem do seriali MCU

Potrzebujesz więcej She-Hulk i Moon Knighta? Mamy dla Ciebie ekscytujące nowości

Jak wynika z informacji podawanych przez branżowe media, Marvel Studios planuje wprowadzić spore zmiany w sposobie kreowania serialowej części MCU. Ma to być odpowiedź na problemy i niedociągnięcia, z jakimi studio borykało się przy okazji niektórych dotychczasowych produkcji.

 • Rezygnacja z tworzenia pilotów na rzecz przygotowywania od razu całych sezonów seriali.
 • Większa swoboda twórcza dla scenarzystów i reżyserów poszczególnych seriali.
 • Bardziej epizodyczny charakter historii, luźniej powiązany z fabułą filmów pełnometrażowych.
 • Eksperymenty z różnymi formatami i konwencjami gatunkowymi produkcji.

Te zmiany mają sprawić, że seriale osadzone w MCU będą bardziej zróżnicowane pod względem klimatu i charakteru. Widzowie z pewnością docenią ten krok, który powinien zaowocować jeszcze ciekawszymi produkcjami rozwijającymi to niezwykle bogate uniwersum.

Kevin Feige o przyszłości seriali Marvel Studios

W jednym z wywiadów prezes Marvel Studios Kevin Feige odniósł się do planów studia jeśli chodzi o przyszłość seriali osadzonych w MCU. Podkreślił, że priorytetem jest opowiadanie historii, które mogą zaistnieć wyłącznie w formie serialowej.

Dotychczasowe seriale MCU Potencjalne 2. sezony
WandaVision Mecenas She-Hulk
Falcon i Zimowy żołnierz Ms. Marvel
Loki Moon Knight

Jednocześnie Marvel Studios chce, aby przyszłe sezony seriali były jeszcze bardziej epizodyczne i zaskakiwały widzów. Być może będą to luźno powiązane historie, które z łatwością mogłyby funkcjonować jako osobne produkcje.

Niewykluczone więc, że doczekamy się 2. sezonów "Mecenas She-Hulk", "Ms. Marvel" czy "Moon Knight", które w barwny i zaskakujący sposób rozwiną dotychczas pokazane w tych serialach wątki i postacie.

Podsumowanie

Przedstawiony materiał wskazuje, że Marvel Studios poważnie rozważa zamówienie drugich sezonów kilku seriali osadzonych w Kinowym Uniwersum Marvela. Dotyczy to przede wszystkim takich produkcji jak "Mecenas She-Hulk", "Ms. Marvel" czy "Moon Knight", które mają sporą rzeszę fanów.

Wpisuje się to w szersze zmiany strategii, jakie studio planuje przeprowadzić jeśli chodzi o realizację seriali. Mają one zyskać bardziej eksperymentalny i epizodyczny charakter, dzięki czemu twórcy będą mieli większą swobodę w konstruowaniu historii. Myślę, że dla widzów oznacza to ekscytującą zawartość w nadchodzących sezonach!

Osobiście z niecierpliwością wyczekuję oficjalnych informacji Marvela na temat przyszłości tych produkcji. Mam nadzieję, że faktycznie doczekamy się kontynuacji przygód ulubionych bohaterów w nowych, zaskakujących odsłonach. Trzymam kciuki za jak najszybsze potwierdzenie tych plotek przez studio!

Podsumowując, zapowiada się ekscytujący czas dla fanów Kinowego Uniwersum Marvela. Myślę, że nadchodzące serialowe sezony dostarczą nam wielu powodów do radości i zapewnią świetną rozrywkę w oczekiwaniu na filmy pełnometrażowe osadzone w MCU.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły