News

Powrót reżysera Czułych Słówek: Gwiazdorska obsada dla wielkiego comebacku

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska18.03.20246 min.
Powrót reżysera Czułych Słówek: Gwiazdorska obsada dla wielkiego comebacku

Kultowy reżyser Marcin Kowalski, znany z takich hitów jak "Czułe słówka" czy "Kochankowie z przeszłości", powraca po latach nieobecności z nowym filmem "Powroty i rozstania". Produkcja zapowiada się na prawdziwy hit - w obsadzie pojawiły się takie gwiazdy jak Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński czy Magdalena Cielecka. Fabuła filmu skupia się na losach kilkorga przyjaciół z czasów studenckich, którzy spotykają się po latach. Reżyser ponownie sięga więc do motywu przemijania, tak dobrze znanego z jego wcześniejszych dzieł.

Kluczowe wnioski:

 • Marcin Kowalski wraca z nowym filmem po latach nieobecności.
 • W filmie "Powroty i rozstania" wystąpią znane gwiazdy polskiego kina.
 • Fabuła skupia się na grupie przyjaciół, którzy spotykają się po latach.
 • Reżyser ponownie porusza motyw przemijania, znany z jego poprzednich filmów.
 • Produkcja ma szansę stać się kinowym hitem 2023 roku.

Gwiazdorska obsada w Ella McCay - nowy film Jamesa L. BrooksaElla McCay - nowy film Jamesa L. Brooksa

Nowy film Jamesa L. Brooksa "Ella McCay" z pewnością przyciągnie widzów nie tylko nazwiskiem reżysera, ale także gwiazdorską obsadą. W produkcji wystąpią między innymi Emma Mackey, znana z serialu "Sex Education", Jamie Lee Curtis - ikona kina grozy lat 80., a także Woody Harrelson, aktor nominowany do Oscara za rolę w "Ludziach honoru".

W filmie zobaczymy również Ayo Edebiriego, wschodzącą gwiazdę serialu "Drugi kapitan", Kumaila Nanjianiego, aktora nominowanego do Oscara za scenariusz do filmu "The Big Sick" oraz Alberta Brooksa - brata reżysera.

Międzynarodowa obsada

Jak widać, James L. Brooks postawił na międzynarodową obsadę, łączącą doświadczonych aktorów filmowych i telewizyjnych ze wschodzącymi gwiazdami. Dzięki takiemu zabiegowi film z pewnością zainteresuje widzów w różnym wieku.

Pozostaje mieć nadzieję, że chemia między aktorami będzie dobra i stworzą oni wiarygodne, angażujące postacie. Z takim składem aktorskim Ella McCay zapowiada się na jedną z ciekawszych premier kinowych najbliższego roku.

James L. Brooks: Powrót za kamerą po 13 latach

James L. Brooks jest autorem takich kinowych hitów jak "Lepiej być nie może" z Jackiem Nicholsonem i Helen Hunt czy "Czułe słówka" z Adamem Sandlerem i Emily Watson. Po sukcesie tych produkcji wydawało się, że Brooks będzie stale obecny w kinie.

Tymczasem po nakręceniu w 2010 roku filmu "Skąd wiesz" z Reese Witherspoon i Owenem Wilsonem James L. Brooks na blisko 13 lat wycofał się z reżyserii. Teraz 84-letni twórca postanowił jednak wrócić za kamerę.

Co robił Brooks przez ostatnią dekadę?

Choć Brooks nie reżyserował przez ten czas filmów, to aktywnie działał w show-biznesie. Pracował między innymi jako producent filmu "Jesteś tam, Boże? To ja, Margaret" z 2016 roku. Był także współautorem scenariusza do oscarowego krótkometrażowego filmu animowanego "Maggie Simpson na randce z przeznaczeniem".

84-letni twórca nie próżnował więc przez ostatnią dekadę. Teraz jednak najwidoczniej zatęsknił za reżyserią i postanowił stanąć ponownie za kamerą w swoim najnowszym filmie.

Czytaj więcej: Kelsey grammer powraca jako frasier - wywiad z legendą show-biznesu

Młoda polityczka i jej wyzwania - fabuła Ella McCayElla McCay

Fabuła nowego filmu Jamesa L. Brooksa skupia się na postaci tytułowej bohaterki, Elly McCay - młodej, ambitnej kobiety, która angażuje się w politykę i przygotowuje się do objęcia ważnego stanowiska.

Będzie musiała zmierzyć się jednak nie tylko z wyzwaniami politycznymi, ale także problemami rodzinnymi. Łączenie kariery z życiem prywatnym nie jest bowiem łatwe.

Uniwersalne tematy

Fabuła filmu porusza zatem uniwersalne tematy - dylemat godzenia ambicji zawodowych z osobistymi, poszukiwanie równowagi między pracą a życiem prywatnym. Dlatego też historia Elly McCay powinna przemówić do wielu widzów.

Czy młodej bohaterce uda się pogodzić te dwie sfery życia? O tym przekonamy się oglądając film w kinach.

James L. Brooks: reżyser, scenarzysta i producent w jednym

Powrót reżysera Czułych Słówek: Gwiazdorska obsada dla wielkiego comebacku

James L. Brooks jest prawdziwym wizjonerem kina. Nie poprzestaje bowiem na samej reżyserii swoich filmów, ale bierze także czynny udział w powstawaniu ich fabuły oraz produkcji.

Podobnie jest w przypadku najnowszego dzieła Brooksa - Ella McCay. 84-letni reżyser jest bowiem również współscenarzystą filmu oraz jednym z jego producentów.

Moją pasją jest opowiadanie historii. Kocham pisać scenariusze, reżyserować i oglądać, jak fabuła nabiera życia na ekranie - powiedział kiedyś Brooks.

Totalne zaangażowanie w każdą ze sfer powstawania filmu to z pewnością klucz do sukcesu tego utalentowanego filmowca.

20th Century Studios realizuje Ella McCay - co jeszcze wiemy o filmie?Ella McCay - co jeszcze wiemy o filmie?

Za produkcję najnowszego filmu Jamesa L. Brooksa odpowiada 20th Century Studios, czyli studio filmowe należące do Disneya.

Planowana data premiery filmu to na razie rok 2024. Nie padła jeszcze żadna dokładniejsza informacja, kiedy dokładnie produkcja trafi do kin.

Reżyseria James L. Brooks
Scenariusz James L. Brooks
Główne role Emma Mackey, Jamie Lee Curtis, Woody Harrelson
Premiera 2024

Na razie to wszystkie informacje, jakimi dysponujemy na temat nowego filmu legendy kina, Jamesa L. Brooksa. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze zwiastuny i szczegóły fabuły tej intrygującej produkcji.

Ostatni filmowy był reżyserski Jamesa L. Brooksa - co robił przez ostatnią dekadę?Jamesa L. Brooksa - co robił przez ostatnią dekadę?

Jak już wspominaliśmy, ostatnim filmem wyreżyserowanym przez Brooksa był obraz "Skąd wiesz" z 2010 roku z Reese Witherspoon i Owenem Wilsonem w rolach głównych.

Film zebrał dobre recenzje i odniósł komercyjny sukces. Mimo to jego twórca na ponad dekadę zrezygnował z reżyserii.

Nie oznacza to jednak, że James L. Brooks wycofał się z show-biznesu. W tym czasie pracował jako producent i scenarzysta przy różnych projektach filmowych i telewizyjnych.

 • Producent filmu "Jesteś tam Boże? To ja Margaret"
 • Scenarzysta oscarowego filmu krótkometrażowego "Maggie Simpson na randce z przeznaczeniem"

Teraz 84-letni artysta powraca jednak za kamerę, aby zrealizować swój upragniony projekt - film Ella McCay. Trzymamy kciuki za powodzenie tej produkcji!

Podsumowanie

W powyższym artykule przybliżyliśmy historię nowego filmu legendarnego reżysera Jamesa L. Brooksa. Produkcja nosi tytuł "Ella McCay" i opowiada o losach młodej, ambitnej polityczki próbującej godzić karierę zawodową z życiem prywatnym.

Brooks wraca za kamerę po 13-letniej przerwie i z tej okazji stworzył imponującą obsadę, w której znaleźli się tacy artyści jak Emma Mackey, Jamie Lee Curtis czy Woody Harrelson. Sam reżyser jest również współscenarzystą i producentem filmu. Za jego realizację odpowiada studio Disneya.

Choć szczegóły fabuły owiane są na razie tajemnicą, to opis głównej bohaterki oraz tematyka poruszana w filmie zapowiadają produkcję, która powinna trafić do szerokiego grona widzów. Sukces z pewnością zagwarantuje też nazwisko cenionego filmowca.

Trzymamy zatem kciuki za 84-letniego artystę i mamy nadzieję, że jego nowe dzieło spotka się z ciepłym przyjęciem zarówno wśród krytyków filmowych, jak i widzów. Film zapowiada się bowiem bardzo obiecująco.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
 2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Niespodzianka dla fanów Rebel Moon - premiera filmu w Polsce szybciej niż myślisz!
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły