News

Premiera Batman 2: kiedy ruszą zdjęcia?

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak26.12.20236 min.
Premiera Batman 2: kiedy ruszą zdjęcia?

Premiera Batman 2: kiedy ruszą zdjęcia? To pytanie zadaje sobie wielu fanów filmu z 2022 roku. Niestety, scenariusz kontynuacji wciąż nie został napisany. Jest jednak dobra wiadomość - wyznaczono termin jego oddania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zdjęcia będą mogły ruszyć latem 2024 roku. Tymczasem po sukcesie pierwszej części, Matt Reeves rozwija całe uniwersum opowieści o Mrocznym Rycerzu.

Scenariusz Batmana 2 bez terminu

Fani Mrocznego Rycerza z niecierpliwością wyczekują kontynuacji filmu "Batman" z 2022 roku. Niestety, jak donoszą źródła, scenariusz sequela wciąż nie powstał. Premiera produkcji stoi zatem pod znakiem zapytania.

Przypomnijmy - pierwotnie zdjęcia do "The Batman Part Two" miały ruszyć w listopadzie 2022 roku. Jednak po wybuchu strajku scenarzystów, termin przesunięto na marzec 2024. Nawet ta data okazała się jednak zbyt optymistyczna.

Opóźnienie prac nad scenariuszem

Niestety, scenarzyści wciąż nie dostarczyli gotowego tekstu kontynuacji. Ma on zostać przedstawiony do akceptacji Jamesowi Gunnowi najpóźniej w lutym 2023 roku. Jeśli uda się dotrzymać tego terminu, istnieje szansa, że zdjęcia ruszą latem 2024 roku.

Opóźnienie premiery z pewnością nie ucieszy sympatyków Batmana. Wszyscy z niecierpliwością wyczekują powrotu Roberta Pattinsona w roli Bruce'a Wayne'a i zobaczenia dalszych losów bohatera.

Zdjęcia do kontynuacji latem 2024?

Jeśli scenariusz "Batman 2" zostanie zaakceptowany przez Jamesa Gunna na początku przyszłego roku, istnieje spore prawdopodobieństwo rozpoczęcia zdjęć latem 2024 roku. Oznaczałoby to, że premiera filmu mogłaby mieć miejsce pod koniec 2025 lub na początku 2026 roku.

Oczywiście scenarzyści mogą jeszcze w ostatniej chwili zaskoczyć widzów i wcześniej dostarczyć gotowy tekst. Wtedy harmonogram prac mógłby ulec znaczącemu przyspieszeniu.

Na razie jednak fani muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń. Bez scenariusza trudno przewidzieć dalsze losy kontynuacji przygód Bruce'a Wayne'a.

Czytaj więcej: Zapowiedziano nowy film Bourne z innym reżyserem - co to oznacza dla serii?

Matt Reeves planuje serial o Arkham

Choć sequel "Batmana" stoi pod znakiem zapytania, to reżyser Matta Reevesa cały czas pracuje nad rozwojem uniwersum Mrocznego Rycerza. W planach jest m.in. serial osadzony w obłąkanym szpitalu psychiatrycznym Arkham.

Początkowo produkcja o Arkham miała stanowić część osobnego świata stworzonego przez Reevesa. Jednak niedawno James Gunn oficjalnie potwierdził, że serial zostanie włączony do nowego uniwersum DC.

Oznacza to, że losy pacjentów szpitala Arkham będą powiązane z przygodami innych bohaterów komiksowych. To z pewnością ciekawy zabieg, który otwiera wiele możliwości fabularnych.

Inne projekty osadzone w uniwersum Batmana

Oprócz serialu o Arkham, Matta Reevesa pracuje również nad produkcją "The Penguin" z Colinem Farrellem w roli Pingwina. W przyszłości możemy spodziewać się także filmów i seriali poświęconych innym postaciom znanym z pierwszej części Batmana.

Przyszłość uniwersum po premierze filmu

Premiera Batman 2: kiedy ruszą zdjęcia?

Choć data premiery "Batman 2" wciąż pozostaje nieznana, to uniwersum Mrocznego Rycerza cały czas się rozwija. Poza wspomnianym serialem o Arkham i produkcją o Pingwinie, w planach są także inne filmy i seriale osadzone w mrocznym świecie Reevesa.

To świetna wiadomość dla fanów Batmana. Nawet jeśli kontynuacja filmu kinowego się opóźni, to nie zabraknie nowych historii z uniwersum Mrocznego Rycerza

Dzięki temu sympatycy Batmana będą mogli poznać dalsze losy bohaterów pierwszego filmu. Być może dowiemy się więcej o takich postaciach jak Alfred, Gordon czy Selina Kyle. To z pewnością zaciekawi wielu widzów.

Kasowy sukces pierwszej części Batmana

Film "Batman" z Robertem Pattinsonem okazał się wielkim sukcesem kasowym. Zarobił na całym świecie ponad 770 milionów dolarów, stając się najbardziej dochodową produkcją roku 2022.

Wpływy z biletów na świecie 770 mln dolarów
Miejsce w box office 2022 roku 1

Tak dobry wynik z pewnością zachęcił twórców do kontynuowania historii i budowania uniwersum skupionego wokół postaci Batmana. Stąd pomysły na kolejne filmy i seriale, które mają szansę powtórzyć sukces pierwszej części.

Dlaczego Batman odniósł sukces?

Krytycy i widzowie docenili mroczny, detektywistyczny klimat produkcji. Chwalili również aktorskie kreacje - zwłaszcza Roberta Pattinsona w roli tytułowej. Batman okazał się strzałem w dziesiątkę i z miejsca zyskał rzeszę oddanych fanów.

Robert Pattinson powróci jako Bruce Wayne

Jeśli w końcu powstanie "Batman 2", w roli Bruce'a Wayne'a zobaczymy ponownie Roberta Pattinsona. Aktor świetnie sprawdził się w tej roli za pierwszym razem, więc twórcy nie wyobrazili sobie lepszego kandydata.

  • Wcielił się w postać młodego, gniewnego Batmana
  • Stworzył wiarygodną interpretację bohatera
  • Zdobył uznanie krytyków i widzów

Fani z niecierpliwością czekają na powrót Pattinsona jako Bruce Wayne. Aktor udowodnił już, że idealnie pasuje do tej roli. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy go w kontynuacji "Batmana".

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem kwestię opóźnień w pracach nad kontynuacją filmu "Batman" z 2022 roku. Przedstawiłem najnowsze doniesienia na temat scenariusza do sequela i potencjalnej daty rozpoczęcia zdjęć. Wyjaśniłem, że premiera "Batmana 2" stoi pod znakiem zapytania, ponieważ scenarzyści wciąż nie dostarczyli gotowego tekstu.

Zwróciłem również uwagę na fakt, że mimo problemów z realizacją sequela, Matt Reeves cały czas rozwija uniwersum Mrocznego Rycerza. Wspomniałem o planowanym serialu osadzonym w szpitalu Arkham oraz o produkcji poświęconej Pingwinowi.

Ponadto podkreśliłem ogromny sukces kasowy, jaki odniósł pierwszy film o Batmanie z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Zarobił on ponad 770 milionów dolarów, bijąc rekordy popularności. Dlatego twórcy chcą kontynuować tę historię mimo opóźnień związanych z drugą częścią.

Na koniec wyraziłem nadzieję, że mimo trudności, Robert Pattinson ponownie wcieli się w postać Bruce'a Wayne'a i zobaczymy go w kontynuacji losów Mrocznego Rycerza z Gotham.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
  2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły