News

Premiera serialu z uniwersum Spider-Mana jeszcze nieznana

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak10.12.20236 min.
Premiera serialu z uniwersum Spider-Mana jeszcze nieznana

Premiera serialu Silk: Spider Society nadal pozostaje nieznana. Prace nad produkcją osadzoną w uniwersum Spider-Mana zostały wstrzymane z powodu strajku scenarzystów.

Kluczowe wnioski:
 • Scenarzyści mają zebrać się ponownie w styczniu 2024 roku, aby omówić fabułę.
 • Gildia Scenarzystów interweniowała w sprawie wznowienia prac nad serialem.
 • Showrunnerką produkcji jest Angela Kang, wcześniej pracująca przy The Walking Dead.
 • Serial opowie o przygodach Cindy Moon, która została ugryziona przez tego samego radioaktywnego pająka co Peter Parker.
 • Data premiery zależy od postępu prac nad serialem i może jeszcze ulec zmianie.

Wznowienie prac nad serialem Silk

Prace nad serialem Silk: Spider Society, osadzonym w uniwersum Spider-Mana, zostały wstrzymane z powodu strajku scenarzystów. Jak podaje Deadline, scenarzyści mają zebrać się ponownie w połowie lub pod koniec stycznia 2024 roku, aby omówić i ustalić dalsze szczegóły fabuły.

Przerwa w pracach nad serialem była znacząco dłuższa niż zakładano. Interweniować musiała Gildia Scenarzystów, przypominając studiom o obowiązku wznowienia prac po zakończeniu strajku we wrześniu ubiegłego roku. W przeciwnym razie scenarzyści grozili pozwem o odszkodowanie za dalsze, nieuzasadnione opóźnienia.

Scenariusze w trakcie oceny

Jak donoszą źródła, szefostwo Amazon Studios oceniało ostatnio scenariusze przygotowane przez dotychczasowy zespół pisarzy na czele z Angelą Kang. To właśnie ona pełni funkcję showrunnerki serialu, wcześniej pracując przy produkcji The Walking Dead.

Podany na styczeń termin wznowienia prac ma charakter orientacyjny i wciąż może ulec zmianie. Ostateczna decyzja zależy od postępów w pracach nad serialem i akceptacji scenariuszy przez producentów.

Amazon ponownie zgromadzi scenarzystów

Mimo wcześniejszych opóźnień, Amazon Studios nie zrezygnowało z realizacji serialu Silk: Spider Society. Platforma zamierza ponownie zebrać pokój scenarzystów, aby wznowić przerwane prace nad serialem osadzonym w uniwersum Spider-Mana.

Przypomnijmy, że już we wrześniu 2020 roku oficjalnie ogłoszono powstanie tej produkcji, bazującej na popularnych komiksach o Cindy Moon. Rok później potwierdzono, że to właśnie Amazon kupił prawa do emisji serialu na platformach Prime Video oraz MGM+.

Mimo iż od pewnego czasu projekt utknął w martwym punkcie, wytwórnia Sony Pictures nadal współpracuje z Amazonem przy jego realizacji. Zapowiedziany na styczeń 2024 roku restart prac może oznaczać, że serial w końcu zmierza do finału.

Czytaj więcej: Scenarzysta hitów MCU zaangażowany do nowego Avengers: The Kang Dynasty

Scenarzyści powrócą po strajku

Zgodnie z zapowiedziami, scenarzyści pracujący przy serialu Silk: Spider Society mają zebrać się ponownie w styczniu 2024 roku. Oznacza to wznowienie prac po blisko półrocznej przerwie spowodowanej strajkiem scenarzystów.

Gildia Scenarzystów interweniowała w tej sprawie, przypominając studiom o obowiązku organizacji powrotu scenarzystów do pracy po zakończeniu strajku we wrześniu 2022 roku.

Przymusowe "wakacje" zespołu scenarzystów oznaczały znaczne opóźnienie dla serialu Silk: Spider Society. Amazon zwlekał z ponownym zebraniem twórców, tłumacząc to koniecznością oceny dotychczasowych scenariuszy pod kątem dalszego rozwoju fabuły.

Styczniowe spotkanie ma na celu ustalenie planów na następne miesiące i podjęcie zaniechanych prac literackich oraz preprodukcyjnych. Czy oznacza to, że wreszcie poznamy orientacyjną datę premiery? Przekonamy się niebawem.

Szczegóły fabuły zostaną dopracowane

Premiera serialu z uniwersum Spider-Mana jeszcze nieznana

Kiedy na początku 2024 roku scenarzyści serialu Silk: Spider Society ponownie usiądą do stołu, ich zadaniem będzie dopracowanie szczegółów fabuły. Według doniesień prasowych, zespół pisarski pracujący pod okiem Angeli Kang przygotował dotąd jedynie szkice ogólnych założeń historii.

Teraz scenarzyści będą musieli rozpisać poszczególne wątki, dopasować je do limitów budżetowych serialu i wpleść w założoną liczbę odcinków. To wymagająca praca, która zapewne zajmie im kilka miesięcy - zanim powstanie ostateczna wersja scenariuszy gotowa do realizacji.

Fani z niecierpliwością czekają na wieści o dalszych losach Cindy Moon - tytułowej bohaterki, która po ukąszeniu przez radioaktywnego pająka zyskuje niezwykłe zdolności. W serialu ma ona stawić czoła przeciwnościom losu i odnaleźć zaginioną rodzinę.

Bohaterka Cindy Moon / Silk
Aktorka nieogłoszona
Moce pajęcze - podobne do Spider-Mana

Showrunnerka serialu Angela Kang

Showrunnerką serialu Silk: Spider Society jest Angela Kang, scenarzystka z doświadczeniem przy produkcjach osadzonych w fantastycznych realiach. W przeszłości pracowała przy serialu The Walking Dead, odpowiadając za nadzór nad fabułą i dialogami od 9. sezonu.

Teraz Kang stanie na czele zespołu literackiego, którego zadaniem będzie stworzenie scenariuszy do nadchodzącego serialu o przygodach Cindy Moon. Jej rola obejmuje dbałość o spójną wizję i jakość historii oraz koordynację całego procesu twórczego.

W styczniowym spotkaniu Kang weźmie udział wspólnie z innymi scenarzystami, aby omówić dalsze plany fabularne serialu. Być może to właśnie od niej i zespołu pisarzy zależy, czy produkcja w 2024 roku w końcu ruszy pełną parą.

Kim jest bohaterka Cindy Moon

Bohaterką nadchodzącego serialu jest Cindy Moon, młoda koreańsko-amerykańska kobieta obdarzona niezwykłymi mocami. Podobnie jak Peter Parker, została ugryziona przez radioaktywnego pająka i od tamtej pory potrafi:

 • Wspinać się po ścianach
 • Rzucać siecią
 • Poruszać się z nadludzką zwinnością i szybkością

W serialu Silk: Spider Society bohaterka trafia do więzienia, z którego ucieka, aby odnaleźć zaginioną rodzinę. Jednocześnie uczy się wykorzystywać nowo nabyte moce i zostaje superbohaterką o pseudonimie Silk.

Wcielająca się w tę rolę aktorka nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. Niewykluczone jednak, że jej nazwisko poznamy wkrótce po restarcie prac nad serialem zaplanowanym na styczeń 2024 roku.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiłem kwestię wznowienia prac nad serialem „Silk: Spider Society”, który od pewnego czasu był wstrzymany z powodu strajku scenarzystów. Przedstawiłem informacje na temat planowanego na styczeń 2024 roku spotkania scenarzystów, którzy mają dopracować szczegóły fabuły serialu osadzonego w uniwersum Spider-Mana.

Wspomniałem także o interwencji Gildii Scenarzystów, która przypomniała studiom filmowym o konieczności wznowienia prac po zakończeniu strajku. Ponadto napisałem o roli showrunnerki serialu Angeli Kang, która będzie nadzorować prace nad historią superbohaterki Cindy Moon.

Przybliżyłem również sylwetkę tytułowej bohaterki, która po ukąszeniu przez radioaktywnego pająka zyskuje niezwykłe zdolności. W serialu trafia ona do więzienia, skąd ucieka, aby odnaleźć zaginioną rodzinę i zostać superbohaterką Silk.

Mam nadzieję, że powyższe podsumowanie pozwoliło na zwięzłe zapoznanie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi dalszych losów ekranizacji komiksów o Cindy Moon w ramach uniwersum Spider-Mana.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.