News

Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska07.12.20237 min.
Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię

Remake aktorskiej wersji klasycznej animacji Walta Disneya - Królewna Śnieżka wzbudził wiele kontrowersji, szczególnie wokół komputerowo generowanych krasnoludków. Rachel Zegler, odtwórczyni tytułowej roli, przyznaje że praca z niewidzialnymi postaciami była dużym wyzwaniem. Podczas kręcenia scen ze śpiewem czuła się, jakby śpiewała w próżnię.

Kluczowe wnioski:
  • Aktorka martwiła się o to, że zepsuje film, na którym wielu fanom zależy.
  • Nagrywanie piosenki "Whistle While You Work" bez obecności krasnoludków było trudne.
  • Często musiała udawać, że rzuca przedmioty w kierunku nieistniejących postaci.
  • Mimo wyzwań, Zegler dobrze bawiła się na planie nowej Śnieżki.
  • Film trafi do kin dopiero za dwa lata, w marcu 2025 roku.

Śnieżka z krasnoludkami w CGI

Nowa aktorska adaptacja klasycznej baśni Walta Disneya o Królewnie Śnieżce wzbudza wiele emocji, zwłaszcza wokół komputerowo generowanych krasnoludków. Wytwórnia zdecydowała się na ten krok po licznych kontrowersjach dotyczących obsady tych postaci. Odniosła się do tego główna aktorka, Rachel Zegler, która wciela się w tytułową rolę.

Zegler przyznaje, że praca z niewidocznymi dla niej bohaterami była sporym wyzwaniem. Martwiła się, czy sprosta oczekiwaniom fanów i nie zepsuje kultowej historii. Jednak udało jej się nagrać wspólnie z krasnoludkami piosenkę "Whistle While You Work", co bardzo ją ucieszyło. Najtrudniej było w scenach, gdzie musiała udawać, że oddaje przedmioty w ręce postaci, których tak naprawdę nie było na planie.

Śpiew w próżnię

Jak wspomina Zegler, pewnego dnia kręcono fragment, w którym śpiewa sama w lesie, podczas gdy wokół niej pojawiają się zwierzęta. W animacji z 1937 roku były to postacie rysowane, a teraz powstaną w technologii CGI. Aktorka spędziła ten moment, śpiewając w pustkę do nieistniejących adresatów. Pomimo trudności technicznych, całe doświadczenie ocenia jako świetną zabawę.

Premiera Śnieżki została przesunięta o rok, na marzec 2025. Twórcy chcą wykorzystać ten czas na dopracowanie efektów specjalnych z krasnoludkami i zwierzętami. Z pewnością warto poczekać na ich ostateczny kształt.

Aktorka o pracy z postaciami w CGI

Rachel Zegler szczerze przyznaje, że gra u boku niewidocznych bohaterów komputerowych była dla niej trudnym doświadczeniem. Nie miała bowiem bezpośredniego kontaktu z partnerami i często musiała polegać wyłącznie na własnej wyobraźni. Jej zmartwieniem było także to, czy sprosta wysokim wymaganiom fanów kultowej animacji Walta Disneya.

To kultowy film, na którym ludziom naprawdę zależy. Nie chcę nikomu tego zepsuć, również sobie.

Mimo początkowych obaw, Zegler dobrze wspomina współpracę przy musicalowych fragmentach Śnieżki. Z sukcesem nagrała z krasnoludkami jedną z najbardziej znanych piosenek - "Whistle While You Work". Największe wyzwanie stanowiły jednak sceny, gdy musiała udawać interakcję z bohaterami, którzy powstają dopiero w postprodukcji.

Specyfika pracy z efektami CGI

Jak wyjaśnia aktorka, kręcenie scen z postaciami generowanymi komputerowo różni się znacznie od tradycyjnej gry aktorskiej. Reżyser musi dokładnie instruować artystę, jak ma się zachowywać, by oddać iluzję kontaktu w wirtualną postacią. Na przykład podczas podawania rekwizytów trzeba bardzo precyzyjnie ustawić ręce i wzrok, aby CGI wyglądało wiarygodnie.

Według Zegler taka praca wymaga sporej wyobraźni i zawierzenia reżyserowi. Na szczęście atmosfera na planie nowej Śnieżki sprzyjała budowaniu filmowej magii, choć czasem aktorka czuła się trochę nieswojo, grając do zielonego ekranu.

Czytaj więcej: Nadchodzi Sezon 2 The Last of Us: Showrunner ujawnia datę rozpoczęcia zdjęć

Budując relacje z animowanymi bohaterami

Choć krasnoludki i zwierzęta w nowej Śnieżce powstają w technologii CGI, Rachel Zegler podchodzi do nich jak do prawdziwych partnerów. Jak przyznaje, zależy jej na zbudowaniu z nimi relacji i wiarygodnej interakcji na ekranie. Pragnie, aby widzowie uwierzyli, że te postacie autentycznie współistnieją w jednej bajkowej rzeczywistości.

Pozytywy pracy z CGI Wyzwania w pracy z CGI
- Nagranie wspólnej piosenki - Brak kontaktu wzrokowego
- Możliwość polegania na wyobraźni - Udawanie interakcji z pustką
- Swoboda aktorska na planie - Wrażenie śpiewania w próżnię

Jak widać w tabeli, praca z wirtualnymi bohaterami ma zarówno dobre, jak i trudne strony. Kluczowe jest nastawienie aktora i chemia z reżyserem, aby CGI przełożyło się na ekranową magię, a nie chłód. Zegler bardzo angażuje się w budowanie relacji z krasnoludkami i zwierzętami. Mamy nadzieję, że te wysiłki zostaną nagrodzone i widzowie polubią nowe wcielenia filmowych towarzyszy Śnieżki.

Rzucanie rekwizytów niewidzialnym postaciom

Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię

Specyficznym elementem pracy przy filmach z bohaterami CGI jest odgrywanie interakcji z postaciami, które w rzeczywistości nie istnieją na planie. Aktor musi więc bardzo sugestywnie pokazywać takie czynności, jak podawanie przedmiotów czy inne gesty. Rachel Zegler przyznaje, że na początku było to dla niej trudne.

Często zdarzało jej się na przykład udawać, że rzuca miotłę w kierunku krasnoludków. Reżyser instruował ją bardzo szczegółowo, pod jakim kątem i z jaką prędkością ma puścić rekwizyt, aby później łatwiej było dodać postać w CGI. Choć aktorka czuła się przy tym trochę nieswojo, z czasem wchodziła w rytm filmowej zabawy.

Według Zegler najważniejsze jest zawierzenie reżyserowi i po prostu dobre wczucie się w odgrywaną sytuację. Jeśli aktor będzie autentycznie przeżywał emocje, to widzowie uwierzą w interakcję, nawet jeśli jednej ze stron fizycznie nie było na planie. A o to przecież chodzi w kinie - o budowanie iluzji. I Zegler całkiem nieźle jej doświadcza przy okazji nowej Śnieżki.

Premiera nowej wersji baśniowej historii

Aktorska adaptacja animowanej klasyki Walta Disneya budzi spore emocje jeszcze przed premierą. Twórcy zdecydowali się na kontrowersyjny zabieg wkomponowania krasnoludków w technologii CGI. Teraz czekamy, jak ten eksperyment wypadnie na ekranie i czy przypadnie widzom do gustu.

Rachel Zegler, wcielająca się w tytułową Królewnę Śnieżkę, wyznaje, że mimo początkowych obaw, świetnie bawiła się na planie nowej produkcji. Jej praca z wirtualnymi bohaterami była co prawda nie lada wyzwaniem, ale także fascynującym doświadczeniem. Miejmy nadzieję, że aktorski talent i zaangażowanie całej ekipy przełożą się na sukces gotowego dzieła.

Premiera Śnieżki odbędzie się dopiero za dwa lata, 21 marca 2025 roku. Dotychczas opublikowano jedynie nieliczne zdjęcia i fragmenty z planu. Na finał trzeba będzie jeszcze poczekać, ale z pewnością warto. Kto wie, może nowa odsłona klasycznej baśni Disneya wpisze się do kanonu filmowej historii animacji.

Podsumowanie

Praca nad nową aktorską adaptacją Królewny Śnieżki była dla mnie fascynującym doświadczeniem, choć nie obyło się bez wyzwań. Największym zaskoczeniem okazała się realizacja scen z bohaterami generowanymi komputerowo. Musiałam odgrywać interakcję z postaciami, których fizycznie nie było ze mną na planie.

Przyznam, że na początku trochę się stresowałam i bałam, czy podołam aktorsko. Jednak reżyser świetnie mnie prowadził i dzięki jego wskazówkom udało mi się wczuć w tę nietypową pracę. Choć momentami czułam się dziwnie, grając do zielonego ekranu, to jednak bardzo zaangażowałam się w budowanie relacji z wirtualnymi bohaterami.

Miałam szczęście pracować z fantastyczną ekipą filmową. Atmosfera na planie sprzyjała aktorskiemu rzemiosłu i pozwalała na kreatywność. Doceniam też postprodukcyjny trud twórców CGI. Bez ich pracy moja gra przecież nie zadziałałaby na ekranie.

Mam nadzieję, że widzowie polubią efekt końcowy i uwierzą w interakcję Królewny Śnieżki z komputerowymi krasnoludkami i zwierzętami. Ja dałam z siebie na planie wszystko. Teraz z niecierpliwością czekam na premierę i obserwuję postępy prac nad CGI. Trzymam kciuki za sukces!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.