News

Reservoir Docs z filmem Marka Cousinsa "A Sudden Glimpse to Deeper Things" z Tildą Swinton

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska17.03.20245 min.
Reservoir Docs z filmem Marka Cousinsa "A Sudden Glimpse to Deeper Things" z Tildą Swinton

Reservoir Docs nabył prawa do światowej dystrybucji z wyłączeniem Włoch najnowszego filmu dokumentalnego szkocko-irlandzkiego reżysera Marka Cousinsa "A Sudden Glimpse to Deeper Things", w którym głosu udzieli Tilda Swinton. Film będzie eksplorował sztukę XX-wiecznej szkockiej malarki Wilhelminy Barns-Graham, a Swinton odczyta jej prywatne zapiski.

Kluczowe wnioski:

  • Film jest koprodukcją BofA Productions i Screen Scotland z udziałem Tildy Swinton jako narratorki.
  • Przedstawia on twórczość i życie szkockiej malarki Wilhelminy Barns-Graham.
  • Reżyser Mark Cousins kontynuuje współpracę z BofA Productions.
  • Światową dystrybucją zajmie się firma Reservoir Docs.
  • Premiera filmu planowana jest na 2024 rok.

Tilda Swinton w filmie Marka Cousinsa jako głos artystki

Najnowszy film dokumentalny szkocko-irlandzkiego reżysera Marka Cousinsa zatytułowany "A Sudden Glimpse to Deeper Things" będzie miał w swojej obsadzie Tildę Swinton. Aktorka wcieli się w rolę narratorki, która udzieli głosu wewnętrznym przemyśleniom szkockiej malarki Wilhelminy Barns-Graham. Swinton odczyta fragmenty z jej prywatnych dzienników i notatek, które nigdy wcześniej nie zostały upublicznione.

Film jest koprodukcją wytwórni BofA Productions i Screen Scotland. Jego premiera jest planowana na 2024 rok. Będzie to już piąta współpraca pomiędzy Cousinsem a BofA Productions. Wcześniej zrealizowali razem takie projekty jak "A Story of Children and Film", "Stockholm My Love", "The Eyes of Orson Welles" oraz "The Story of Looking".

O filmie

"A Sudden Glimpse to Deeper Things" opowie historię niezwykłego i twórczego umysłu oraz wspaniałej, trwającej całe życie obsesji. Pewnego dnia w maju 1949 roku 36-letnia wówczas Barns-Graham wspięła się na lodowiec Grindelwald w Szwajcarii. Przeżyła tam estetyczne i duchowe olśnienie, które zmieniło jej mózg i sztukę. Resztę życia poświęciła na malowanie lodowca. Poprzez filmową immersję w jej sztukę i życie, dokument bada tematy związane z płcią, neurodywersją, zmianami klimatycznymi i naturą kreatywności.

Światowe prawo do dystrybucji filmu nabyte przez Reservoir Docs

Firma Reservoir Docs nabyła prawa do światowej dystrybucji filmu "A Sudden Glimpse to Deeper Things" z wyłączeniem Włoch. Negocjacje w tej sprawie przeprowadziła Anaïs Clanet z Reservoir Docs z producentami z BofA Productions. Jak stwierdziła, jest to film o stworzeniu, kinie i jakości, który idealnie pasuje do profilu ich firmy.

Mark Cousins i jego filmy

Mark Cousins to fenomenalnie płodny twórca, którego prace były nagradzane na największych festiwalach filmowych. Pozostaje on wierny swojej wizji artystycznej, podobnie jak czyniła to malarka Wilhelmina Barns-Graham. Dlatego są oni idealnym duetem do stworzenia tego projektu.

Oprócz wspomnianych wcześniej produkcji zrealizowanych z BofA Productions, Cousins ma na swoim koncie takie tytuły jak "My Name Is Alfred Hitchcock", "The March on Rome", "The Story of Film: A New Generation" oraz "Women Make Film". W 2020 roku otrzymał inauguracyjną Nagrodę za Innowacje przyznaną przez Europejską Akademię Filmową, a w 2022 nagrodę za Wybitny Wkład w Rozwój Kina na festiwalu w Telluride.

Czytaj więcej: Norymberga po wojnie: poruszający projekt z Rami Malek i scenariuszem Jamesa Vanderbilta

Instalacja ekranowa "Like a Huge Scotland"

W listopadzie 2022 roku Mark Cousins zrealizował czterooprawową instalację ekranową w Galerii Fruitmarket w Edynburgu zatytułowaną "Like a Huge Scotland". Była ona zainspirowana spotkaniem Wilhelminy Barns-Graham z lodowcem Grindelwald i fragmenty z niej zostaną wykorzystane w filmie "A Sudden Glimpse to Deeper Things".

Zamiarem twórców jest, aby obie prace mogły być prezentowane razem w odpowiednich wielosztukowych przestrzeniach wystawienniczych na całym świecie, wraz z pracami Barns-Graham.

Barns-Graham urodziła się w 1912 roku, a zmarła w 2004, tworząc dynamiczne i żywe prace aż do samego końca swojego życia. Film Marka Cousinsa pozwoli ponownie odkryć i docenić tę niezwykłą artystkę.

Podsumowanie

Reservoir Docs z filmem Marka Cousinsa

Film dokumentalny "A Sudden Glimpse to Deeper Things" opowie o życiu i twórczości szkockiej malarki Wilhelminy Barns-Graham. Głosu artystce użyczy Tilda Swinton, która odczyta fragmenty z jej prywatnych zapisków. Całość wyreżyseruje Mark Cousins, kontynuując swoją współpracę z BofA Productions. Film zapowiada się jako wizualnie oszałamiający portret niezwykłego umysłu twórczego i pasji trwającej całe życie. Porusza tematy bliskie współczesnemu widzowi - płeć, zmiany klimatu, natura kreatywności. Jestem przekonany, że dzięki tej produkcji postać Wilhelminy Barns-Graham zyska większe uznanie na arenie międzynarodowej.

Dystrybucją filmu na świecie zajmie się firma Reservoir Docs. Jej przedstawicielka Anaïs Clanet nie kryje entuzjazmu do tego projektu i wierzy, że idealnie łączy on artystyczną wizję utalentowanej malarki z reżyserskim warsztatem Marka Cousinsa. Film z pewnością spotka się z zainteresowaniem koneserów ambitnego kina dokumentalnego i miłośników sztuki na całym świecie. Premiera zaplanowana jest na 2024 rok.

Mark Cousins ma na swoim koncie wiele docenionych filmów, które pokazywane były na największych festiwalach. Po raz kolejny udowadnia, że pozostając wiernym własnej artystycznej wizji można osiągnąć sukces. Jego prace wyróżniają się niepowtarzalnym stylem i wrażliwością. Jestem pewien, że "A Sudden Glimpse to Deeper Things" przyniesie mu kolejne nagrody i uznanie krytyki. Bardzo cieszę się na efekt końcowy tego niezwykłego projektu.

Mark Cousins jest reżyserem, który potrafi w interesujący sposób opowiedzieć historię mało znanej artystki. Dzięki niemu postać Wilhelminy Barns-Graham na nowo zaistnieje w świadomości widzów. Film zapowiada się jako wnikliwy, ale i poetycki portret jej niezwykłego życia. Jestem przekonany, że zarówno fani twórczości Cousinsa, jak i miłośnicy ambitnego kina dokumentalnego oraz sztuki, nie będą zawiedzeni.

Najczęstsze pytania

Film opowiada o życiu i twórczości szkockiej malarki Wilhelminy Barns-Graham. Skupia się zwłaszcza na przełomowym momencie z 1949 roku, kiedy artystka przeżyła olśnienie na lodowcu Grindelwald. To wydarzenie zainspirowało ją do malowania gór lodowych przez resztę życia. Film łączy wątki biograficzne z analizą procesu twórczego artystki.

Reżyserem filmu jest Mark Cousins - szkocki twórca filmów dokumentalnych i esejów filmowych. Ma w dorobku takie tytuły, jak "The Story of Film: A New Generation" czy "Women Make Film".

W filmie w rolę Wilhelminy Barns-Graham wciela się Tilda Swinton. Aktorka użycza głosu artystce, czytając fragmenty z jej prywatnych dzienników i notatek.

Premiera filmu zapowiedziana jest na 2024 rok. Obecnie trwają prace postprodukcyjne nad filmem. Światowe prawa do dystrybucji nabyła wytwórnia Reservoir Docs.

Film będzie dystrybuowany na całym świecie za pośrednictwem wytwórni Reservoir Docs, więc powinien trafić do regularnej dystrybucji kinowej i na platformy streamingowe. Szczegóły dotyczące dostępności filmu powinny zostać podane bliżej premiety.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
  5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły