News

Reżyser Johna Wicka podpisał ważną umowę dotyczącą nowego projektu!

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak17 stycznia 20246 min
Reżyser Johna Wicka podpisał ważną umowę dotyczącą nowego projektu!

Reżyser Johna Wicka Chad Stahelski podpisał ważną umowę z wytwórnią Lionsgate dotyczącą nowego projektu! Po blisko 8 latach pracy nad kontynuacją kultowego filmu Nieśmiertelny, w końcu otrzymał zielone światło na rozpoczęcie zdjęć. W ramach podpisanej umowy, Stahelski nie tylko zajmie się reżyserią nowego Nieśmiertelnego, ale także będzie miał pełną kontrolę nad rozwojem obu franczyz. To bardzo dobra wiadomość dla fanów twórczości Stahelskiego.

Zielone światło dla nowego NieśmiertelnegoNieśmiertelnego

Po blisko 8 latach oczekiwania, w końcu nadeszła dobra wiadomość dla fanów kultowego filmu Nieśmiertelny. Jak ogłoszono we wtorek 16 stycznia, wytwórnia Lionsgate oficjalnie dała zielone światło na rozpoczęcie prac nad nową wersją produkcji. Tym samym reżyser Chad Stahelski wreszcie będzie mógł zasiąść na planie kontynuacji hitu z 1986 roku.

Informacja o starcie prac nad nowym Nieśmiertelnym została podana w kontekście doniesień o podpisaniu przez Lionsgate istotnej umowy z Chadem Stahelskim, twórcą oscylującej wokół postaci Johna Wicka niezwykle popularnej obecnie serii filmów akcji.

Szczegóły umowy

Na mocy podpisanego kontraktu, Chad Stahelski nie tylko zajmie się reżyserią nowego Nieśmiertelnego, ale również otrzyma pełną kontrolę nad rozwojem obydwu wspomnianych franczyz. Oznacza to, że będzie miał decydujący głos we wszelkich kwestiach dotyczących przyszłości tych dwóch kinowych światów.

Jak dodatkowo potwierdzono, zarówno seria o Johnie Wicku, jak i nowy Nieśmiertelny będą rozwijane zarówno w formie kinowej, jak i serialowej. Wytwórnia Lionsgate zdecydowała się powierzyć Stahelskiemu tak szerokie uprawnienia, doceniając sukcesy, jakie odnosi on z każdą kolejną odsłoną przygód Johna Wicka. Każdy film notuje coraz większe wpływy, a także zbiera bardzo dobre recenzje.

Nowe seriale w świecie Johna WickaJohna Wicka

Jak już wspomniano, na mocy umowy z Lionsgate świat Johna Wicka będzie rozwijany nie tylko kinowo, ale również w formie serialowej. Już teraz wiadomo, że w planach jest realizacja kilku seriali osadzonych w tym filmowym uniwersum.

Niewykluczone zresztą, że niektóre z nich skupią się na genezie samego Johna Wicka i wydarzeniach poprzedzających akcję pierwszej części filmu. Oprócz seriali, 7 czerwca 2024 roku do kin wejdzie kinowy spin-off pt. Ballerina w reżyserii Lena Wisemana. Trwają też prace nad piątą częścią przygód Johna Wicka, choć na razie niewiele na temat tego projektu wiadomo.

Czytaj więcej: Insomniac Games oświadczenie w sprawie ataku hakerów. Marvel's Wolverine bez zmian.

Premiera Balleriny już w czerwcu 2024Balleriny już w czerwcu 2024

Jednym z pierwszych efektów umowy Chada Stahelskiego z Lionsgate będzie premiera filmu Ballerina. Spin-off osadzony w świecie Johna Wicka trafi do kin już 7 czerwca 2024 roku. Reżyserem produkcji jest Len Wiseman, który ma na swoim koncie takie tytuły jak m.in. "Underworld: Ewolucja" czy "Żona idealna".

Tytuł Ballerina
Reżyseria Len Wiseman
Data premiery 7 czerwca 2024

Ballerina skupia się na młodej zabójczyni, która pragnie pomścić śmierć rodziny. Producentami filmu są Basil Iwanyk i Erica Lee, współpracujący od lat z Chadem Stahelskim przy serii o Johnie Wicku. Oczekuje się, że spin-off dostarczy fanom tego uniwersum wielu ciekawych smaczków fabularnych.

Henry Cavill jako główny bohater nowego Nieśmiertelnego jako główny bohater nowego Nieśmiertelnego

Reżyser Johna Wicka podpisał ważną umowę dotyczącą nowego projektu!

Jak już wcześniej wspomniano, Chad Stahelski będzie odpowiedzialny za reżyserię nowej wersji kultowego filmu z 1986 roku - Nieśmiertelnego. W głównej roli w produkcji zobaczymy Henry'ego Cavilla, który wcieli się w tajemniczego wojownika u boku Seana Connery'ego i Christophera Lamberta.

Jestem zadowolony, że mogę rozpocząć nową franczyzę z Nieśmiertelnym, czyli światem, który jest bogaty i pełny angażujących historii do opowiedzenia - powiedział Chad Stahelski.

Za sceny akcji w nowym filmie odpowiedzialni będą kaskaderzy, z którymi Stahelski współpracował przy serii o Johnie Wicku. Dzięki temu możemy spodziewać się bardzo dobrze zrealizowanych i widowiskowych walk oraz pościgów. Data rozpoczęcia zdjęć do nowego Nieśmiertelnego nie została jeszcze ogłoszona, jednak projekt z pewnością przyciągnie uwagę fanów poprzednich części i aktorskich umiejętności Cavilla.

Kolejny reżyserski projekt StahelskiegoStahelskiego

Nowy Nieśmiertelny będzie kolejnym dużym reżyserskim projektem Chada Stahelskiego po niezwykle udanej serii filmów o Johnie Wicku. Reżyser od dłuższego czasu wyrażał chęć stworzenia nowej wersji kultowego hitu z 1986 roku, jednak dopiero teraz otrzymał zielone światło na realizację od Lionsgate.

Stahelski z pewnością będzie chciał w pełni wykorzystać szansę na reżyserię tak rozpoznawalnej marki. Jego doświadczenie w tworzeniu widowiskowych scen akcji na pewno przełoży się na jakość nowego Nieśmiertelnego. Z drugiej strony, reżyser musi sprostać oczekiwaniom fanów oryginału z Christopherem Lambertem i Seanem Connerym. Wyzwanie jest zatem spore, jednak znając dotychczasową twórczość Stahelskiego, możemy być dobrej myśli.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiono kilka istotnych kwestii dotyczących przyszłości dwóch znanych kinowych franczyz - Johna Wicka i Nieśmiertelnego. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się o zielonym świetle dla nowej wersji kultowego Nieśmiertelnego z 1986 roku. Reżyserią zajmie się Chad Stahelski, twórca serii o Johnie Wicku.

Ponadto Stahelski podpisał umowę z wytwórnią Lionsgate, na mocy której obejmie pełną kontrolę nad rozwojem obu wspomnianych franczyz. Oznacza to zarówno produkcje kinowe, jak i serialowe osadzone w tych światach. Już teraz zapowiedziano kilka seriali ze świata Johna Wicka oraz kinowy spin-off Ballerina na czerwiec 2024 roku.

W nowym Nieśmiertelnym w roli głównej zobaczymy Henry'ego Cavilla. Stahelski będzie mógł liczyć na wsparcie sprawdzonych już kaskaderów, z którymi pracował przy filmach o Johnie Wicku. Nie podano jeszcze daty rozpoczęcia zdjęć, ale projekt zapowiada się interesująco.

Podsumowując, przyszłość obu kinowych marek zapowiada się bardzo obiecująco pod okiem utalentowanego twórcy, jakim jest Chad Stahelski. Obydwa uniwersa z pewnością zostaną mocno rozbudowane w nadchodzących latach. My ze swojej strony nie możemy się tego doczekać.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły