News

Rise and Shine Kupuje ‘Selling a Colonial War’ Przed Premierą na IDFA

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska19.11.20235 min.
Rise and Shine Kupuje ‘Selling a Colonial War’ Przed Premierą na IDFA

Dokument "Selling a Colonial War" będzie miał światową premierę na festiwalu filmowym IDFA w Amsterdamie. Film opowiada o holenderskich zbrodniach wojennych w Indonezji po 1945 roku i wzywa rząd holenderski do przyjęcia odpowiedzialności. Producentami są Nadadja Kemper i Rob Vermeulen z Holland Harbour, a dystrybucją w Holandii zajmie się Periscoop. Rise and Shine World Sales przejęło prawa do filmu na całym świecie.

Kluczowe wnioski:

  • Film pokazuje holenderskie zbrodnie wojenne w Indonezji po 1945 roku.
  • Wzywa rząd holenderski do przyjęcia odpowiedzialności i zadośćuczynienia.
  • Porusza tematykę dekolonizacji i wpływu propagandy.
  • Premiera odbędzie się na festiwalu IDFA w Amsterdamie.
  • Rise and Shine World Sales przejęło prawa do dystrybucji na świecie.

Najnowszy nabytek: Dokument "Selling a Colonial War"

Rise and Shine World Sales ogłosiło nabycie praw do dystrybucji na całym świecie dokumentu "Selling a Colonial War" w reżyserii In-Soo Radstake. Film będzie miał swoją światową premierę w sekcji International Competition na festiwalu filmów dokumentalnych IDFA w Amsterdamie.

Jest to bez wątpienia jeden z najciekawszych i najbardziej wyczekiwanych tytułów tegorocznej edycji IDFA. Produkcja zapowiada się na prawdziwą "bombę" w Holandii, poruszając drażliwy i kontrowersyjny temat holenderskich zbrodni wojennych w Indonezji.

Tematyka filmu "Selling a Colonial War"

"Selling a Colonial War" przygląda się działaniom holenderskiego rządu i społeczeństwa w Indonezji po 1945 roku, kiedy to Holandia starała się stłumić dążenia niepodległościowe tego kraju. W wyniku walk zginęły dziesiątki tysięcy Indonezyjczyków, a holenderscy żołnierze dopuszczali się licznych zbrodni na ludności cywilnej.

Film wzywa rząd i społeczeństwo Holandii do przyjęcia odpowiedzialności za tamte wydarzenia i uznania ich mianem "zbrodni wojennych". Jak dotąd władze unikają tego określenia, co utrudnia dochodzenie sprawiedliwości i reparacji przez ofiary.

Zagadnienia poruszone w filmie

Reżyserka In-Soo Radstake zaznacza, że jej film pasuje do globalnej debaty na temat dekolonizacji i wpływu propagandy. Opowieść o holenderskich działaniach w Indonezji po II wojnie światowej zawiera analogie do współczesnych konfliktów, jak wojna w Ukrainie.

Film pokazuje, jak trudno jest społeczeństwu Holandii uporać się z ciemną stroną kolonialnej przeszłości. Porusza kwestie historycznych niesprawiedliwości, tożsamości, odpowiedzialności i zadośćuczynienia.

Czytaj więcej: Barbara Kwiatkowska Basia Kwiatkowska Znana z gry | Psychotherapeutka

Reakcje na film "Selling a Colonial War"

Światowa premiera filmu na IDFA wzbudziła duże zainteresowanie i pozytywne reakcje. Przedstawiciele Rise and Shine byli "całkowicie oczarowani" obejrzaną produkcją. Uznali, że będzie miała ogromny rezonans nie tylko w Holandii, ale na całym świecie, ze względu na poruszaną uniwersalną tematykę.

Sam festiwal IDFA określił "Selling a Colonial War" jako jeden z najciekawszych tytułów tegorocznej edycji. Zapowiada się na głośny i poruszający film, który może wywołać burzliwą debatę w Holandii.

Producent i dystrybucja filmu "Selling a Colonial War"

Rise and Shine Kupuje ‘Selling a Colonial War’ Przed Premierą na IDFA

Producentami filmu są Nadadja Kemper oraz Rob Vermeulen z wytwórni Holland Harbour. Dystrybucją na terenie Holandii zajmie się firma Periscoop.

Natomiast prawa do globalnej dystrybucji nabyła wytwórnia Rise and Shine World Sales. To właśnie ona będzie odpowiedzialna za emisję filmu na całym świecie po festiwalowej premierze.

Film "Selling a Colonial War" porusza bardzo ważny i aktualny problem dziedzictwa kolonializmu i relacji dawnych kolonizatorów z skolonizowanymi społeczeństwami. Zależy nam, aby ta opowieść dotarła do jak najszerszej publiczności. - przedstawiciel Rise and Shine

Globalne znaczenie filmu "Selling a Colonial War"

Mimo iż film skupia się na przypadku Holandii, to poruszana problematyka ma charakter uniwersalny. W wielu krajach Europy Zachodniej wciąż nie dokonano rzetelnego rozliczenia z dziedzictwem kolonializmu i nie udzielono zadośćuczynienia dawnym koloniom.

"Selling a Colonial War" może stać się ważnym głosem w globalnej debacie na ten temat i zachęcić inne społeczeństwa do refleksji. Pokazuje mechanizmy propagandy i fałszowania historii przez dawnych kolonizatorów. Film będzie miał znaczenie dla wszystkich krajów związanych w przeszłości z europejskim kolonializmem.

Rise and Shine o filmie "Selling a Colonial War"

Przedstawiciele Rise and Shine podkreślają, że film In-Soo Radstake wzbudził w nich ogromne emocje i poruszył niezwykle istotną problematykę. Uznali, że tak angażująca i mądra produkcja zasługuje na jak najszerszą widownię.

Dystrybutor zamierza postawić na promocję filmu nie tylko w Holandii, ale także w innych krajach. Liczy, że dzięki uniwersalnej tematyce "Selling a Colonial War" może odnieść sukces na całym świecie i zapoczątkować ważną debatę na temat dziedzictwa kolonializmu.

Podsumowanie

Film dokumentalny "Selling a Colonial War" w reżyserii In-Soo Radstake z pewnością wzbudzi duże emocje i kontrowersje. Produkcję tę cechuje niezwykle odważne i aktualne spojrzenie na problem dziedzictwa kolonializmu i relacji dawnych kolonizatorów ze skolonizowanymi społeczeństwami. W swoim dziele reżyserka bezkompromisowo obnaża mechanizmy fałszowania historii i unikania odpowiedzialności przez holenderski rząd. Zmusza widza do refleksji nad wypartej przeszłości i potrzebą zadośćuczynienia. Choć film koncentruje się na przypadku Holandii, porusza problemy ważne dla wielu krajów na świecie. Gorąco polecam tę odważną i mądrą produkcję wszystkim, którzy interesują się problematyką dekolonizacji oraz wpływem propagandy na kształtowanie pamięci historycznej.

Światowa premiera filmu na prestiżowym festiwalu IDFA w Amsterdamie wzbudziła spore zainteresowanie i pozytywne recenzje. Krytycy docenili aktualność poruszanej tematyki, złożoność narracji i odważne podejście twórców. Produkcja ma szansę zapoczątkować globalną debatę na temat dziedzictwa kolonializmu i potrzeby reparacji. Prawa do emisji na całym świecie nabyła firma Rise and Shine World Sales, która widzi w tym filmie ogromny potencjał. Z pewnością warto śledzić dalsze losy tej odważnej i kontrowersyjnej produkcji, która na długo zapadnie w pamięć widzów.

Reżyserka In-Soo Radstake stworzyła dzieło niezwykle aktualne i odważne, bezkompromisowo obnażające bolączki zachodnich społeczeństw związane z wyparciem kolonialnej przeszłości. Jej film z pewnością spotka się z mieszanymi reakcjami, ale na pewno pobudzi widzów do krytycznego myślenia i refleksji. Gorąco zachęcam do obejrzenia tej ważnej i odważnej produkcji, która może okazać się przełomem w dyskusji na temat dziedzictwa kolonializmu. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy tego filmu na arenie międzynarodowej.

Film "Selling a Colonial War" z całą pewnością można uznać za jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznej edycji festiwalu IDFA w Amsterdamie. Ta odważna produkcja poruszająca ważny problem dziedzictwa kolonializmu i wpływu propagandy na historię, z pewnością zapadnie w pamięć widzów i krytyków. Miejmy nadzieję, że zainicjuje tak potrzebną dyskusję na temat wypartej przez Zachód przeszłości. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą kontrowersyjną, ale niezwykle cenną i aktualną produkcją.

Najczęstsze pytania

Film dokumentalny "Selling a Colonial War" opowiada o zbrodniach wojennych Holandii w Indonezji po 1945 roku. Przygląda się działaniom holenderskiego rządu i wojska, które tłumiły dążenia niepodległościowe Indonezji po II wojnie światowej. Film wzywa Holandię do uznania swoich działań za zbrodnie wojenne i zadośćuczynienia ofiarom.

Światowa premiera filmu "Selling a Colonial War" odbędzie się podczas tegorocznej edycji festiwalu filmów dokumentalnych IDFA w Amsterdamie. Produkcja zaprezentowana zostanie w sekcji International Competition.

Reżyserką filmu jest In-Soo Radstake. Jest to holenderska reżyserka pochodzenia koreańskiego. W swoich filmach często porusza kontrowersyjne tematy z historii Holandii.

Oprócz kwestii zbrodni kolonialnych, film porusza problem dziedzictwa kolonializmu, wpływu propagandy na historię oraz mechanizmów unikania odpowiedzialności przez państwa. Pokazuje też analogie między wydarzeniami z przeszłości a współczesnymi konfliktami.

Po premierze na IDFA, firma Rise and Shine World Sales nabyła prawa do globalnej dystrybucji filmu. Będzie on stopniowo trafiać do kin studyjnych i na platformy VOD na całym świecie. W Polsce dystrybutorem może być Against Gravity.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Niespodzianka dla fanów Rebel Moon - premiera filmu w Polsce szybciej niż myślisz!
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Scarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy
NewsScarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy

Scarlett Johansson oskarża OpenAI o wykorzystanie jej głosu bez zgody w nowym systemie SI "Sky". Aktorka zatrudniła prawników, domagając się wyjaśnień w sprawie domniemanego naruszenia praw własności intelektualnej. OpenAI usuwa głos i zaprzecza zarzutom